התערבות פולשנית/אבינעם שירן

ספרו השני של אבינעם שירן חופש את הדילמות של הרופאים במערכת הרופואית של היום

ספרו השני של אבינעם שירן יצא לאור השנה, 3 שנים לאחר צאת ספרו הראשון "יש רופא במטוס". יש רופא במטוס הורכב מסיפורים קצרים החושפים תחנות חשובות בחייו של שירן. תחנות שעיצבו את האיש שהוא היום, מרגיש כסוג של הקדמה ליכולתיו הספרותיות.

ספרו השני "התערבות פולשנית" מציג כריכה פשוטה, אנמית קצת, המסתירה מאחוריה אימרה לא פשוטה על עולם הרפואה הישראלי. כשהקריאה מלווה בידיעה כי הכותב הוא בעצמו קרדיולוג בכיר בעל הכרות עמוקה עם עולם הרפואה הישראלי ובעיקר הדילמות שעומדות בפניו של רופא צעיר.

בקצרה:

מיד כשהגיע למחלקה הקרדיולוגית, היה ברור לדורון שפירא שהוא עתיד להיות רופא מעולה. אבל לא היה לו מושג שדווקא העובדה שהוא כוכב עולה, תוביל אותו הישר אל תוך פרשה מטלטלת שתחרוץ את גורל המזרח התיכון כולו.

דורון נצמד לאמת שלו, מתעמת עם מנהליו תאבי התהילה, מסכן את הקריירה שלו למען מטופליו, ומוצא את עצמו בסופו של דבר עומד לצד מיטת חוליו של ראש הממשלה, כשהוא האדם היחיד בעולם שאחראי לגורלו.

אבינעם שירן מגיש רומן רפואי שכולו בחירות: בין יושרה לאופורטוניזם; בין תקווה לייאוש; בין אמת לשקר. בעלילה מרתקת עם סוף מפתיע הוא מוביל את הקרדיולוג הצעיר דורון שפירא אל דילמת חייו ומעמיד אותו במבחן של חיים ומוות.

אבינעם שירן הוא קרדיולוג ועומד בראש יחידת האקו בבית-החולים כרמל בחיפה. משמש כפרופסור חבר קליני בבית-הספר לרפואה שבטכניון.

 הספר זמין להשאלה בספרייה שלנו, לרכישה בחנויות הספרים ודרך הקישור באפליקצית עברית.

hitarvutpolshanit_master

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.