התעוררתם עם עקיצות בגוף?

בחורה עם מחשב נייד

אתם פוקחים את העיניים ומרגישים משהו מוזר. מגרד לכם מעט במרפק, מגרד לכם ברגל. אתם מתוך שינה כבר מתחילים להתגרד וככל שאתם מתעוררים יותר אתם מבינים שהאזור ממש כואב לכם. אז מגיע הרגע בו אתם מתיישרים מעט עם הגוף ומבינים שכל הגוף שלכם מלא בעקיצות. העקיצות האלו יכולות להיות יתושים רגילים שכולנו מכירים או להיות דברים נוראיים הרבה יותר כמו פרעושים או חרקים אחרים שיכולים להעביר לכם מחלות. בכל מקרה כזה ההדברה היא בלתי נמנעת כדי שמצבים כאלו יפסיקו לקרות ותוכלו לישון בשקט.

הדברת מזיקים

כך תשנו בשקט בלתי חשופים לעקיצות

  • הדברה יכולה לפתור את כל סוגי המזיקים אך השאלה היא איזה סוג היא העדיפה ביותר עליכם. פעמים רבות מדובר בעקיצות יתושים בסיסיות שקורות לכל אחד והדברה יכולה להיות פחות יעילה ופחות מומלצת בנושא זה. על מנת להימנע מעקיצות יתושים מה שצריך לעשות מסתכם בקוטל חרקים ואם תרצו תוכלו גם להתקין רשתות מתאימות בחלונות שלכם כך שאף יתוש לא ייכנס. כמובן שבשוק קיימות הדברות רבות שיכולות להיות מאוד איכותיות אך תמיד צריך למצוא את הפתרון הטוב ביותר והידידותי ביותר בעיקר לחדרי ילדים.
  • אמנם יתושים הם המזיקים המוכרים ביותר בעיקר בקיץ בישראל אך לא תמיד מדובר ביתושים. לפעמים עוקצים אותנו חרקים אחרים בשינה ולכן יש צורך לקרוא למדביר לשתי סיבות: הראשונה, שיגיד לנו מה סוג המזיק. אם המדביר יסתכל על העקיצה שלכם יכול להיות מאוד שהוא יידע על איזה מזיק מדובר ואם תתפסו אחד הוא יכול להגיד לכם מה היקף התופעה לפי המין של המזיק, לפי המצב שלו, האם הוא בהיריון ועוד שלל דברים שאתם אפילו לא חשבתם עליהם. לכל מצב יש למדביר פתרון ולא סתם.

 

אם אין ברירה הדברה – הכי יעילה למניעה

כמו שכבר נאמר מקודם הדברת מזיקים אמינה יכולה להיות פתרון נהדר ומוחץ לאוכלוסיית המזיקים שעשתה טעות מרה והגיע לביתכם אך רק לאחר שניסיתם מניעה הגיונית וקלה יותר. חשוב לציין שיש כמה סוגי הדברות ואם אתם חוששים מהדברות עם חומרים כימיים אתם יכולים לבחור בהדברה ירוקה, כמובן לאחר הסבר מהמדביר האם היא תהיה יעילה נוכח המצב אצלכם בבית וסוג המזיק. עד לקריאה למדביר רצוי לשאול אותו מה ניתן לעשות ובכל מקרה מומלץ לכם להימרח בלילה בעזרת חומרי מרחיקי יתושים ומזיקים בעזרת ריח חזק מאוד וכמובן להצטייד באלוורה עד שהכאב יעבור.

האם יש עקיצות שיכולות להיות מסוכנות?

אמנם רוב העקיצות שאנחנו נעקצים ביום יום מיתושים אינן מסוכנות אך במקרה ומדובר על אנשים רגישים מאוד הכאב יכול להיות עז. אם מדובר בחיה אחרת אפילו עכביש או עקרב, הנשיכה א והעקיצה שלהם יכולה להיות מאוד כואב ואף מסוכנת בעיקר לילדים קטנים ולתינוקות.