התנעה אין סופית

33 שנות חיים, 16 שנות חברות, 12 שנות נישואים, 12 שנות עצמאות, 3 בנות מהממות, 2 עסקים שבניתי לבד, 1 בן זוג תומך, ומשפחה אחת גדולה שמאמינה בי, למרות שלפעמים היה להם קשה.

רועי, סהר, אני ,היאלי, רז
15.5.07 חתונה צלם: ענב מור. "במבט אישי"
15.5.07 חתונה צלם: ענב מור. "במבט אישי"

במהלך השנים, כשחשבתי שאני יודעת מה אני עושה, הנאיביות חגגה.

בתחילת דרכי העצמאית, לפני 12 שנים, בכלל לא הבנתי שאני צריכה להשקיע ולהתאמץ כל כך הרבה.

מה לא כולם יודעים שאני מעצבת? מה לא כולם יודעים בדיוק אילו שרותים אני נותנת? אין לי תמונות שמתנוססות מעל ראשי, של פרוייקטים שעיצבתי? לא כולם בדיוק איך שסיימתי ללמוד צריכים את השרותים שלי?

אז זהו, שלא. במהלך השנים האלה העסק שלי ידע עליות וירידות.

רועי, סהר, אני ,היאלי, רז
רועי, סהר, אני ,היאלי, רז

כמו שכבר כתבתי, 3 הריונות ו3 לידות (והריון אחד שהסתיים בטרם עת)

אתם יודעים מה אישה עוברת בהריון? כל הגיבורים שאומרים הריון זו לא מחלה, זו לא מחלה, אבל אני הייתי חצי מתה במהלך 3 החודשים הראשונים, ממש ברמה של כדורים ואינפוזיות. וכל החודש האחרון עם צירים.אני רוצה שמישהו יעז להגיד לי שזה לא מחלה!

עברתי התנעה אין סופית, להיות בתוך עסק קטן ולעבור לבד את כל העליות והירידות, בדגש על ירידות, שיכלו לשבור אותי סופית, אבל זה לא קרה. אני מרגישה שזה רק חיזק אותי. חיזק לי את הצורך להצליח. להוכיח לעצמי קודם כל ולכולם, שאני יכולה לעשות את זה בדרך שלי ולהצליח.

בשנים הראשונות הייתי מאפרת והתבססתי, הייתי במקום מאוד טוב מבחינה עסקית, אבל משהו בפנים היה ריק. אני אוהבת להוביל, להקשיב וללוות אנשים. החלטתי שאני הולכת ללמוד. ובנוסף החלטתי שאני עושה הכל ביחד, כמו תמיד. כך זה עובד לי הכי טוב. אני לא חייה כמו שכתוב "במדריך לחיים" לי יש את הזמנים והחוקים שלי.

לאחר החתונה עם ההריון הראשון התחלתי את לימודיי העיצוב ואדריכלות פנים. ובאופן סימלי, ביום הגשת פרוייקט הגמר כעבור 3 שנים, גיליתי שאני בהריון עם האמצעית. לאחר הגשת הפרוייקט יצאתי לדרכי העצמאית כמעצבת. אבל בשביל לחיות ולהכניס כסף עבדתי גם באיפור. בשביל לסגור את המעגל, בהריון עם השלישית הבנתי שאני צריכה לבחור: האיפור או העיצוב. בחרתי ובענק עיצוב

בחודש זה, חודש מרץ, העסק שלי חוגג 8 שנים. כמו כל ילד בגיל 8 הוא התחיל להתבגר ולבעוט. עם השנים והאסימונים שנופלים, אני מבינה מה כל כך מושך אותי בעיצוב בכלל ובעבודה כל כך אינטנסיבית עם הלקוחות שלי, אני מבינה שכל אחד הוא ייחודי ומיוחד וכך גם צריך לעצב את הבית שלו ואת המשרד שלו. אני יודעת לזהות את הניצוץ בעיינים ולתרגם את זה בשטח למה שיעשה ללקוח טוב ונעים בלב ובנשמה. כך אני רואה את הפרוייקטים שלי. אין אצלי שבלונות ואין העתק הדבק. יש אחד יחיד ומיוחד.

כמו שאני מסתכלת על בנותיי גדלות, עם כל הקושי שבלגדל ילדים, אני נמסה מהן… אני מסתכלת על העסק שלי, עם כל המורכבות שיש בעסק,  עם חיוך קטן בזוית הפה, הוא עושה לי טוב.

ולסיום משפט שעושה לי נעים בבטן: design because you are one of a kind 

https://www.inbardesigns.co.il/

https://www.facebook.com/inbarluriadesigns/

צילום: עידן גור
צילום: עידן גור