"התמודדות"- תערוכה מרתקת לאמנית נילי אחיעזר בבית ציוני אמריקה השבוע!

במהלך השנים התמודדה האמנית נילי אחיעזר עם מצבים קשים של מחלה ואובדן יקיריה. כבר בגיל שבע חוותה נילי פרידה ואובדן עקב מותם של סבה וסבתה אחד אחרי השני. סבתה, שאהבה את סבה עד כלות, נפטרה במהלך השבעה עליו.

"התמודדות" – תערוכת יחיד של האמנית נילי אחיעזר
פתיחה חגיגית :
יום חמישי, 5.9.2019 בשעה 20:00
אוצרת : לורי פשניצה
IMG-20190531-WA0084
גלרייתZoa בבית ציוני אמריקה תל אביב
רח' דניאל פריש 1, תל אביב
KIT_6007 - Copy
נילי אחיעזר נולדה בתל אביב וכיום מתגוררת ברמת חן. היא סיימה את לימודיה בתיכון תלמה ילין. לאחר שירותה הצבאי למדה במכון אבני לאומנות הציור והפיסול, ובאוניברסיטה הפתוחה, אומנות, פסיכולוגיה ומדעי הרוח והחברה.
עם מוריה נמנו שטרייכמן, סטימצקי, פרופ' אבנר כץ, גבי בן ז'אנו, יאן ראוכוורגר, רחל שביט והשתלמות אצל האמן רפי לביא.
KIT_6022 - Copy
עוד בילדותה אהבה לצייר והציור היווה לה תמיד מפלט.
נילי מציירת לא כדי לברוח מהחיים אלא כדי שהחיים לא יברחו ממנה.
במהלך השנים התמודדה עם מצבים קשים של מחלה ואובדן יקיריה. כבר בגיל שבע חוותה נילי פרידה ואובדן עקב מותם של סבה וסבתה אחד אחרי השני. סבתה, שאהבה את סבה עד כלות, נפטרה במהלך השבעה עליו.
כשאביה היקר, שהיה מהנדס כימאי ונכה צה"ל, שירת בהגנה ולחם במלחמת העצמאות, נפטר, נבלעה נילי בתוך הציור. מותו של בעלה האהוב ממחלת הסרטן היווה טריגר ליצירתיות, כשהיא בעצמה עברה ניתוחים, הקרנות וכימותרפיה. כיום היא בריאה ומתנהלת באופטימיות מדהימה.
KIT_6038 - CopyKIT_6033 - Copy
נילי מיישרת מבט לעולם ומאמינה שהמוות הוא חלק מהחיים, ויש לראות אותו ולהכיר בו כשלב בחיים. וכך, בכוחות מחודשים ודרור יצירתי, היא צועדת לעבר העתיד עם חיוך על שפתיה והצבע בידיה.
מקורות ההשראה של נילי הושפעו מנופי הארץ והעולם שאליהם נחשפה במסעותיה עם בעלה – אומן הנשמה והקלרינט שמואל אחיעזר. מספרים שקראה, מפגישות עם אנשים, מחיות מחמד ועוד.
היא מציירת בסגנון אבסטרקטי, בצבעי אקריליק, שמן, אקוורל, טכניקה מעורבת, פנדה, גירים ופסטל. יצירותיה נעות בין המופשט למוחשי ולסימבולי, ולצורות עם קווים במקצב שונה על פי רחשי לב.
היא ניגשת ליצירה בסערת רגשות, מערבת שכל ורגש. נוצרת קומפוזיציה ההולכת ומתגבשת על הבד ומקבלת חיים משל עצמה. זוהי חוויה חושית של זרימה ועוצמה המשתנה בהתאם להלך הרוח שלה באותו רגע. התהליך מרתק, נותן ביטוי רבגוני למסע אל הנפש ומסתיים על הבד בעוצמה ובשפה אישית ייחודית. התהליך נוצר בתנועה תוך כדי קיום רב- שיח בין צורה, צבע, חלל, קירבה ומרחק.
אופן השימוש בצבעים מוצא ביטוי כשחושיה או סערות נפשה מובילים לכך.
הצופה בציור קולט מחד – צבעים עזים ואקספרסיביים ומאידך – קווים עדינים כמעט ליריים שמחוללים בדואליות מרהיבה בשמורת הצבע שבראה.

בין התמונות שבתערוכה מוצגת יצירה עם דמות בעלה האהוב ז"ל – אומן הנשמה והקלרינט, שדומה באופן מפתיע לאיתי בנה היחיד, ציור שציירה שנים לפני הולדתו ומתארת גבר צעיר עם רעמת תלתלים.

האמנית נילי אחיעזר השתתפה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל. בין תערוכות היחיד:

1980 – גלריית הסימטה ביפו העתיקה.

1982 – מוזיאון ר"ג.
2001 – 2002 תערוכה בעירית תל אביב "נופים פתוחים". אוצרת: אלה גפן-גרוס.
2011 – תערוכה במגדל משה אביב, רמת גן. מארגן: ירון מט.

2013 – תערוכה בגלריה לאמנות ישראלית ביפו. אוצר: הפסל ראובן גפני.

עבודותיה נרכשו בארה"ב, אוסטרליה, צרפת, יפן, ברזיל, מקסיקו והונגריה.

כשבנה איתי נולד היא החלה לכתוב שירים ומנגינות שיצאו גם בדיסק לגילאי 8 – 2 .
בעקבות מות בעלה האהוב והיקר יצא לאור ספר שיריה "שירים ושירות" – אוסף של 37 שירי אהבה וגעגוע.

נילי אחיעזר אישה נאה, שמחה, אופטימית ונעימה מאד, מזמינה את הצופה לגילוי תעלומות והתרחשויות, שהם כמו חידה או סוד חבוי בין ובתוך הציורים והיצירות. אולי תצליחו לפענח מסרים מהאוסף הצבעוני והמרשים כאחד. היא נושאת אותנו בכישרון רב בין מבוכים, בין קווים ותוואים, אל מגרש המשחקים של הלב והנפש.

חלק מהעבודות ניתנות לרכישה.

פרטים ליצירת קשר: טל' 054-5225269 בין השעות 13:00 – 22:00
שעות פתיחת הגלריה: כל ימות השבוע בין השעות :22:00-:08:00
ימי שישי 14:00-8:00, ובמוצ"ש עד השעה 23:00
נעילת התערוכה : 1.10.2019
האמנית בפייסבוק: https://www.facebook.com/profile.php?id=100033677244173&epa=SEARCH_BOX

הפקות אמנות בע"מ
חברת "הפקות אמנות בע"מ" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.