התלקחות / דנה לוי אלגרוד

סיפור אהבה מקסים שנרקם לאט בין שני אנשים שונים אך דומים בעת ובעונה אחת.

עו"ד טל איטקין

50473191_2070385663042446_41487120631595008_n
ז'אנר: רומן רומנטי
372 עמודים | הוצאה: עצמית | עריכה: נועה טל | עיצוב העטיפה: יסמין שפר | שנת הוצאה בארץ 2018

לספרים של דנה יש לגשת במצב רוח המתאים. שמרתי את התלקחות מאז המכירה המוקדמת ליום שבו ארצה לקרוא ספר משעשע, להיפגש שוב עם החבורה המופרעת ופשוט ליהנות. היום הזה הגיע ולקחתי לי ליד ונסחפתי.

סופיה היא בחורה יפה, חכמה, מגושמת, בעלת שתי ידיים ושתי רגלים שמאליות. היא נופלת הרבה, מקבלת הרבה מכות, מגמגמת וצוחקת כשהיא נלחצת ואפילו רועדת. עוד בעיה קטנה, היא שוכחת דברים חשובים כמו לשלם בקופה ולכן בהאשמת גניבה, היא גם נשלחת לעבודות שירות בבית האבות.

הספר התלקחות מתרכז בדמותו של טומי, שהוא שותפם של ליאם, ראלף ומייק במועדון. טומי מצטייר כגבר גבוה, שרירי, אדיש וכמו שחבריו אומרים "שרוי בתרדמת". טומי לא נוסע מהר, הוא טס נמוך וכיאה למעלליו בכבישים, הוא נידון לעבודות שירות בבית אבות. שם הוא מכיר את סופיה והבלגאן מתחיל.

סיפור אהבה מקסים שנרקם לאט בין שני אנשים שונים אך דומים בעת ובעונה אחת. הדמיון ביניהם הוא ששניהם פגומים ומסתירים דברים שפגעו בהם ועיצבו את אופיים. אני חייבת לציין שהסיפור של סופיה נגע בי וריגש אותי עד מאוד. הזדהיתי עם הכאב שלה כל כך והתקוממתי נוכח היחס המחפיר של הוריה כלפיה. אני מתעבת אנשים ששופטים אחרים במקום להכיל אותם ולהבין מה עובר עליהם. במקום לרומם את סופיה ולעזור לה להתמודד עם הזוועה שעברה, קרלוס, אביה הדוחה של סופיה מכריח אותה להדחיק. היא בשבילו אויר ובלתי ראויה. ובעיני אמא שלה היא נזק.

סופיה מוצאת נחמה בשתי אהבות שלה: ריקודים ומחשבים. היא אוהבת ריקודים לטיניים וברגע שהיא שומעת את המוזיקה, הגוף שלה מתנתק מכל מוגבלות ומגושמות כי היא בעולם שגורם לה להרגיש טוב. ואז יש את טומי שעל שלל פגמיו והקנטותיו, הוא גורם לה להרגיש יפה.

אקשן כמובן לא חסר כיאה לחבורה הזו. שמחתי כל כך לפגוש בהם שוב ובמיוחד ראלף, הגרמני המשוגע שפשוט גרם לי לצחוק בקול רם. יש לנו פה דרמה משפחתית, מאפיה, כאב, תסכול, פגיעות, כעסים, תסכולים, אהבות ותשוקות. הכתיבה קולחת ומהנה. הסיפור כתוב בגוף ראשון שמאוד מתאים לעלילה ולסגנון כתיבתה של דנה. קל מאוד להתחבר לדמויות ולהזדהות איתן. מובטחת חוויה מהנה ביותר ומשחררת. קראתי אחרי ספר כבד שדי איכזב אותי ולכן הרגשתי רעננה ומוכנה לספר הבא שלי.

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

לרכישת עותק דיגיטלי באתר אינדיבוק:
https://indiebook.co.il/shop/התלקחות

לרכישת עותק מודפס באתר הסופרת:

http://www.thepassion.co.il/product/התלקחות–חדש

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
הסקירות של איה

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.