"התיאטרון העברי" המצליח חוגג עשור

"כנר על הגג", "אור" על חיי שושנה דאמרי, "האופנובנק", הינם רק חלק מההפקות החדשות של התיאטרון העברי החוגג השנה עשור, וזאת לצד עשרות הפקות מקור, מאות שחקנים, והופעות מידי ערב, בכל היכלי התרבות ברחבי הארץ.

הישראלי אוהב תיאטרון.  אין חולק על כך. מצד אחד, בישראל נהנה התיאטרון מפופולריות חסרת תקדים במונחים בינלאומיים. מצד שני, התיאטראות מדווחים חדשות לבקרים על גרעונות מצטברים של עשרות מיליוני שקלים, חובות לספקים ועוד. הסיבות לכך רבות ומורכבות.

אבל יש גם תיאטרון שאינו מפסיד, ואינו בגרעון – התיאטרון העברי.

עברי - רוני לייבוביץ_נאוה מדינה_גדי צדקה

מימין לשמאל: האופנובנק רוני ליבוביץ, נאוה מדינה וגדי צדקה

לפני עשור – בשנת 2010 הקימו פנינה ברט וגדי צדקה, זוג אמנים יוצרים, את "התיאטרון העברי", תיאטרון רפרטוארי חדש אשר הצגותיו מופיעות יום-יום בכל רחבי הארץ, ופעילים בו עשרות שחקנים ביניהם: שלמה בראבא, מירי אלוני, ארז שלם, ישי גולן, יגאל עדיקא, דינה בליי ועוד רבים וטובים.

אומר גדי צדקה: "התיאטרון העברי הינו עמותה לטיפוח תרבות עברית, ועיקר הרפרטואר שלו בנוי על הצגות מקור, המפגישות את הקהל הישראלי, עם מחזאות רלוונטית לקיום ולחיים שלנו כאן במדינת ישראל".

עברי - דטנר

במרכז: נתן דטנר

"כנר על הגג", "אור" על  חיי שושנה דאמרי, "האופנובנק", הינם רק חלק מההפקות החדשות של התיאטרון העברי החוגג השנה עשור, וזאת לצד עשרות הפקות מקור, מאות שחקנים, והופעות מידי ערב, בכל היכלי התרבות ברחבי הארץ.

גדי צדקה: "התיאטרון הנתמך ע"י מנהל התרבות, הינו התיאטרון הרפרטוארי היחיד בישראל שאינו בגירעון. אני שמח לבשר שבימים אילו קובע התיאטרון העברי את ביתו באזור המרכז: בבית ציוני אמריקה ובבית החייל".

עברי - טל גורדון

מימין: טל גורדון המגלמת את יפה ירקוני ושרי ישראלי מנהלת היח"צ של התיאטרון

בין ההפקות הגדולות של התיאטרון בעשור האחרון, ניתן למנות את "סבוטאז'", "לשם ובחזרה", "שוקו וניל", "יהודי טוב" ועוד, שהפכו להצלחה כבירה בקופות ובביקוש לכרטיסים.

הרפרטואר החדש שהוצג לשנת 2020-2021:

"כנר על הגג" – המחזמר היהודי הגדול של כל הזמנים, בכיכובו של נתן דטנר, מאת ג׳וזף שטיין על פי סיפורי שלום עליכם, גדול הסופרים היהודיים ובניהולו המוזיקלי של גיל שוחט, וזאת בהשתתפות עשרות שחקנים, רקדנים, זמרים ותזמורת חיה.

האופנובנק – מחזה ישראלי חדש מאת גדי צדקה ובבימויו.

30 שנה לאחר מסע שוד הבנקים המתוקשר, עולה לבמה סיפורו האמיתי והבלתי ייאמן של רוני לייבוביץ', שודד הבנקים המפורסם בישראל, שביצע לאור יום 21 מעשי שוד בסניפי בנקים שונים, ו'שיגע' את המדינה כולה. דרמה מרגשת מסעירה ועוצמתית, המוסיפה להדהד עד ימינו אלה.

עברי - נאוה מדינה_קרדיט צילום רפי דלויה פטור מתשלום

אור – מחזה ישראלי חדש, מאת גדי צדקה.

שושנה דמארי, מלכת הזמר העברי, מתבשרת כי הוחלט להעניק לה את פרס ישראל. באותו רגע פורצים חייה במלוא עוזם, עם שיריה הנפלאים, שהפכו לפס הקול הישראלי. "כלניות", "צריך לצלצל פעמיים", "אור", "שני שושנים" ורבים אחרים, הפכו לנכסי צאן ברזל של הזמר העברי. בלווי תזמורת בת 6 נגנים בניהולו המוזיקלי של גיל שוחט.

שחקנים: נאוה מדינה, יונית טובי, קרן הדר, גיא לואל, טל גורדון, עמי וינברג ויניב קלדרון.

עברי - נאוה מדינה_קרן הדר_גדי צדקה_טל גורדון

מימין: נאוה מדינה, קרן הדר, גדי צדקה וטל גורדון

גט – מאת: יהושע סובול.

סיפורה המופלא של להקת השחקנים בגטו וילנה בשנים 1942-1943. זהו מחזה קצבי, קברטי מוזיקלי מרגש ומסעיר, עם אירועים דרמטיים איתם נאלצו להתמודד שחקני תיאטרון גטו וילנה, על הבמה ובמציאות הסובבת אותם, עם קהל צופים נרגש, המשקיע את הפרוטות האחרונות ברכישת כרטיס לתיאטרון, ערב יציאתו למשלוח הבא.

סניורה – מאת מריים קייני על פי יעקב גורדין.

המחזה הינו עיבוד חדש וארץ ישראלי, לדרמה הפמיניסטית העברית הראשונה בתולדות המחזאות העברית:  מירל'ה אפרת הידועה בתור "המלכה ליר" היהודייה.

אהבה – קומדיה ישראלית חדשה, מאת גדי צדקה.

ברלין – קומדיה ישראלית חדשה מאת אילן חצור.

http://www.teatron.org.il/ – האתר

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.