התוכניות הגדולות של מייגן באמריקה

מייגן והארי לא רק מתכוונים לבלות את כריסמס עם אימה של הדוכסית, דוריה, אלא גם לבסס קשרים בהוליווד עם סלבריטאים איי ליסט, שלא היו עומדים לידה לפני שפגשה את הנסיך

הארמון משקיע לא מעט אנרגיה בלכסות את מה שהארי ומייגן מעוללים. כרגע לא די בפרובוקציות קטנות כמו לשבור פרוטוקול לבוש או להתמזמז קלות בציבור. ההתרחקות של הזוג הדוכסי מנהלי הארמון הופכת להיות יותר ויותר קיצונית והארמון, כדי למנוע משבר (שהרי משברים הם דברים יקרים מאד), מנסה להכיל ולחבק את האירועים.

מה שלא יורד מסדר היום הוא ההברזה של הארי ומייגן למסיבת הכריסמס המסורתית של משפח המלוכה בסנדריגנהאם. מדי שנה מארחת המלכה את כל המשפחה המלכותית לאירוע הקריסמס והשנה, למרות שעבור ארצ'י זהו הכריסמס הראשון והמלכה כבר לא צעירה, בחרו הזוג לחגוג בארצות הברית עם דוריה רגלנד, אימה של מייגן. לכאורה סביר וככל שמפשפשים גם מוצאים שויליאם וקייט בילו פה ושם את החגים עם המשפחה שלה. אבל כשזה מגיע למייגן, סרגל המדידה משתנה והשיפוטיות משגשג. למה? כי הפסיקו להאמין לה ששיקוליה תמימים ואין דין ביקור מולדת כמו זה של מייגן בארה"ב כדין ביקור תמים של קייט אצל משפחת מידלטון.

מסתבר שמייגן היא מה שנקרא one trick pony. היא יודעת לעשות ולהיות דבר אחד. מפורסמת בזכות התרגיל הכי בטוח בספר – נדבנות ורצון טוב. לאחרונה זוהי ברירת המחדל של אנשים כשהם נואשים להתפרסם, כשהם רוצים לנקות את שמם או לקדם אותו. פילנתרופיה היא לא רק דבר נפלא היא גם מוצא. מייגן התקדמה בזכות המסר שהיא רק רוצה לעשות טוב לעולם. את ההעפלה החברתית שלה עשתה כדי לקדם את עצמה אבל השלבים בסולם החברתי היו עשויים מנדבנות.

מייגן והארי באירוע זיכרון צילום Geoff Pugh - WPA Pool/Getty Images

מייגן והארי באירוע זיכרון צילום Geoff Pugh – WPA Pool/Getty Images

כיום, כשהיא נוסעת כדוכסית מכובדת לארצות הברית, בתקשורת מקורות מספרים שהיא מתכננת להיפגש עם סלבריטאי הוליווד הנוצצים במיוחד. כוכבי איי ליסט כמו טום הנקס, סטיבן שפילברג, קלינט איסטווד, ג'וליה רוברטס, בראד פיט וריס וית'רספון נכנסו לרשימת המפגשים. השאלה הגדולה היא מה יום מימים? הבחורה מאז ומתמיד ניסתה לקדם את עצמה בעולם המשחק ויצרה קשרים כאלה ואחרים, לרבות עם הזוג ג'ורג' ואמל קלוני, שמתכננים מסיבת ענק בה בני הזוג סאסקס יבחרו את רשימת האורחים. אחת הסברות אומרת שהדוכסית יוזמת מהלכים גרנדיוזיים, כדרכה, להציל את העולם ולגזור על כך קופון. סברה אחרת שהיא לא יותר טובה גורסת שהיא מפצה את עצמה על שנים של קריירה מתסכלת שגבתה הרבה השפלה והתעלמות מצד סלבריטאי הוליווד המשמעותיים, וכי עתה, כשהיא התקדמה בסולם התארים, היא מפרגנת לעצמה את הכבוד שכל אלה ירחשו לה. בעיני מהלך מעורר חמלה ונודף ריח של עבד כי ימלוך.

אני אומרת מייגן, את מנסה בכוח וזה ניכר. את מנסה להתחבב בכוח על אנשים שאולי פעם לא ספרו אותך, ונדמה לך שעכשיו, משאת יכולה לתמרן אותם לכדי פגישה איתך – זה ישנה משהו. השמועה אומרת שאת מנסה לקדם הפקה של סרט דוקומנטרי ושאת מנסה לקדם כמובן את האג'נדה הגלובאלית שלך, וקרוב לוודאי שיש קשר בין זה לזה. אני מהמרת על סרט תיעודי על אוכלוסיות מוחלשות בעולם השלישי, כשאין לי ספק שאת תככבי בתפקיד המושיע הגואל. אין לי ספק שעם כל המאמץ לשכנע את העולם שאת אלטרואיסטית שרק רוצה בטובת האחר, את פשוט נואשת לחטא את שמך שדבקה בו זוהמה, ואת משתמשת באותו טריק ישן – זה של להציל את העולם – כדי להסתתר מאחוריו ולכפות בכך את אהדת הציבור כלפיך.

מייגן והארי צילום: Paul Grover - WPA Pool/Getty Images

מייגן והארי צילום: Paul Grover – WPA Pool/Getty Images

לי קצת נמאס וגם קצת עצוב שאת לא מצליחה לראות את זה ולכן, כנראה, גם לא מצליחה להשתנות. השינוי האמיתי יגיע או מלוותר באמת על המעמד. לחיות חיים שקטים באיזה חור בעולם. כסף ומשרתים תמיד יהיו לך. אולי אחד פחות ואולי לא ישתחוו לך אבל זה בסדר אם אני לא אשמע ממך יותר. מאידך, גם בסדר אם את רוצה לעשות משהו לגמרי אחר. אולי ללמוד משהו? כי הרבה זמן לא למדת משהו חדש. אולי להפסיק לנסות להציל את העולם לחמש דקות ולראות מה עוד את יכולה להציע?

אני מרגישה שאת מנסה בכוח לגרום לנו להתחרט. להבין שתמיד הייתה לך תכנית והנה הנה היא מיושמת.

השמועות מדברות על התמקמות קבע בארצות הברית. על רכישת בית בקליפורניה ועל זיגזוג בין הממלכה לבין לוס אנג'לס השמועות מדברות על "שינוי זהות" שקשורה לרכישת בית בארה"ב וביצוע רילוקיישן – שכידוע יגרום להם לאבד את התארים המלכותיים שלהם. אבל ימים יגידו. מה שבטוח, מייגן לא מצליחה לבקוע את הבועה הגורלית שלה. היא ממשיכה לחרוש אותו התלם שוב ושוב, עמוק יותר וסיזיפי יותר. הדוכסית, שדיווחה בכל לשון על מצוקה ואי שביעות רצון ממעמדה, מטלותיה ומהיחס של התקשורת, לא מצליחה לעשות שינוי ממשי. במקום, היא לא מפסיקה לזוז ממקום למקום, להיתלות באילנות גבוהים ולמעשה לעשות more of the same בלי להישען לרגע לאחור ולחשוב מה ואיפה טעיתי.

אישה השקועה עמוק בתורות אקולוגיות, שעושה יוגה ומצהירה על אהבה לתורות ניו אייג', לא יודעת לשחרר ונאחזת בציפורניים במשהו שלא ברור אם הוא הצורך להוכיח שהיא בסדר או שהיא צדקה או שהיא טובה יותר ממה שכולנו חושבים. אבל ברור ששינוי של ממש מגיע כשאנחנו קצת מוותרים ומפסיקים להתאמץ ולקרקר סביב עצמינו. נו, מייגן, אולי די?

atara
פלנר אסטרטגי. מתמחה בזהות תאגידית ומיתוג. והטמעתו בארגון וסביבתו. או במלים אחרות - למה המקום הזה שקוראים לו 'העולם', צריך אותך ודווקא אותך.