השתלת שיניים ביום אחד – היתרונות והשיטות

השתלת שיניים ביום אחד - היתרונות והשיטות

השתלת שיניים ביום אחד - היתרונות והשיטות

אם גם אתם נאלצים לחיות עם שיניים חסרות בפה אתם בוודאי יודעים עד כמה הדבר חמור ולא נעים בעליל. הלעיסה אינה נוחה, קשה מאוד ליהנות מהאוכל, המראה החיצוני והאסתטי נפגע והשימוש בשיניים תותבות פשוט אינו נוח. ובכן, לא עוד! בוודאי תשמחו לגלות כי כיום ניתן לעבור השתלת שיניים ביום אחד בלבד ולזכות בחיוך מושלם תוך מספר שעות בודדות. בשורות הקרובות נסקור את יתרונות הפרוצדורה ועל דרכי הביצוע שמאפשרות זאת.

השתלת שיניים ביום אחד – יתרונות רבים מספור

ההליך של השתלת שיניים ביום אחד כשמו כן הוא – תוך יום אחד (למעשה, מספר שעות בודדות) ניתן לצאת מהקליניקה עם פה מלא שיניים קבועות ומתפקדות לכל עניין ודבר. היתרון הראשון של ההליך ברור מאליו – אין צורך לחכות ולו יום אחד על מנת ליהנות מסט מלא של שיניים מתפקדות ואסתטיות.

היתרון השני הוא החיסכון בזמן ובעלויות. במקום להגיע שוב ושוב לטיפולים, ביקורות והכנות שונות מבצעים את כל הפעולות ביום אחד ותוך כמה שעות הכל נגמר. כל שיש לעשות הוא להגיע לביקורת בזמן שיגיע הרופא המטפל וזה הכל. מספר הביקורים המועט אצל הרופא חוסך גם לא מעט כסף, דבר שבא לידי ביטוי בעלויות סופיות מופחתות ללקוח.

היתרון השלישי, שאולי הוא החשוב ביותר, הוא התרומה של השתלת שיניים ביום אחד לשיפור אחוזי ההצלחה של הטיפול כולו. בעבר סברו כי יש להמתין תקופה של מספר חודשים על מנת לתת לשתל להיקלט בעצמות בצורה טובה וחזקה. כיום כבר מבינים כי ההעמסה המיידית של הכתרים על גבי השתלים והשימוש בשיניים לצרכי לעיסה משפרים את סיכויי ההצלחה והעצם משגשגת טוב יותר סביבם.

האפשרויות השונות לביצוע הפרוצדורה

את שיטת ההשתלה בוחרים בהתאם לכל מטופל ספציפי, מצב עצם הלסת שלו והתקציב הפנוי. במידה ועצמות הלסת נמצאות במצב פיזי טוב, עבות וארוכות דיו, ניתן להשלים סט מלא של שיניים ביום אחד על גבי 4 עד 6 שתלים בכל לסת. במידה והלקוח מעוניין לחסוך בהוצאות, ניתן להשתמש בפחות שתלים ולתכנן תותבת נשלפת על גבי תיק-תקים. התותבת יציבה מאוד בפה, ניתן לישון איתה ולשלוף אותה אך ורק לצרכי ניקיון. עבור הלסת העליונה ישנן אופציות נוספות שבאמצעותן ניתן לעבור השתלת שיניים ביום אחד גם כאשר מצבה אינה טוב להשתלה כגון הרמת סינוס סגורה (השתלת עצם בחניכיים) והשתלת שיניים מייד לאחריה או לחלופין, שימוש בשתלי זיגומה מתקדמים שמוחדרים לעצמות הלחי ללא קשר למצב עצמות הלסת.

חשוב לציין כי כל שיטות ההשתלה יכולות להתבצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית, במידה והמרפאה שבחרתם מוסמכת ומאושרת לכך.