השתלות שיניים – אל תחכו עם זה

השתלת שיניים

אם לא תשמרו על השיניים שלכם יכול להיות שיום אחד תגיעו למצב שאין לכם שיניים. זה קרה לסבא וסבתא שלכם וזה יכול לקרות גם לכם, אך למזל כולנו הרפואה כיום התפתחה מאוד וגם רפואת השיניים שוברת שיאי חדשנות, והשתלות שיניים מתבצעות כיום באופן מהיר ויעיל במיוחד.

מי צריך השתלות שיניים?

אנו רגילים לחשוב שאת השיניים מאבדים רק לעת זקנה. אמנם אנשים מבוגרים שכבר חיו חיים ארוכים יכולים לאבד שיניים בסבירות גבוהה יותר, כי יש יותר חשש שיקבלו מכה כלשהי או שמחלות כלשהן יפגעו בבריאות שיניהם, אך למעשה הסיבות לכך רבות. לעתים אלו פגמים מולדים שגורמים לפגיעות בריאותיות ואסתטיות כבר מגיל קטן, לעתים זו הטראומה שלא פוסחת על האזור הרגיש של השיניים, לעתים השיניים נשחקות עם הזמן בגלל הזנחה ולעתים זהו טיפול שורש שנכשל, מחלת חניכיים או ריקבון. בכל מצב כזה השתלות שיניים מקצועיות הן הפתרון הטוב ביותר.

השתלת שיניים

כיצד משפרות השתלות שיניים את חיי המטופלים?

  • הפגיעה האסתטית היא אולי המוכרת ביותר. גם אנשים עם ביטחון עצמי גבוה יכולים למצוא את עצמם עם דימוי עצמי נמוך מאוד כאשר חסרה להן שן אחת בולטת, ובעיקר אלו שיש להם פגמים מולדים.
  • בריאות שאר השיניים מוטלת בסכנה כשחסרה שן, כיוון שהבשר חשוף יותר לפגיעות חיידקים.
  • קשה לאכול וקשה לדבר ולמעשה כל שגרת החיים יכולה להיפגע. כמו כן, השתלת שיניים היא אפשרות טובה ונוחה יותר משיניים תותבות שלהם חסרונות רבים.

איך מבצעים השתלות שיניים?

השתלת שיניים מתבצעת באמצעות שתלים דנטליים. השתלים הללו מחליפים את שיני הזהב שהיינו רגילים לראות יותר משנות ה-60 וה-70, מי שלא היה בתקופה הזו ודאי זוכר אותם מסדרות וסרטים ישנים, אך השתלים כיום מתקדמים יותר ונראים יותר טבעיים. מדובר בפתרון קבוע שמחייב טיפול מקצועי ומדויק. כיום יש מיני שתלים שיכולים להתאים לכל פה ולהחליף כל שן מכל סוג. יחד עם זאת, ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד, וכך למעשה אותו מטופל לא צריך להגיע מספר פעמים למרפאה והוא מתמודד עם השיקום בצורה מהירה, טובה ונוחה יותר.

מי יכול לבצע השתלת שיניים?

לא כל רופא שיניים יכול לבצע השתלות ורק רופא שקיבל הסמכה ורישיון לכך יכול לעסוק בתחום. בדקו היטב מה ההסמכה והניסיון של אותו רופא שיניים שנותן לכם הצעת מחיר לגבי ההשתלות ובדקו את כל האפשרויות שהוא מציע לעומק: כמה זמן ההשתלה תיקח, מה הטכניקה בה הוא ישתיל את השתלים, האם יש עליו המלצות לגבי ההליך הזה ספציפי וכולה.