"השתגענו… לגמרי השתגענו!"

resized_RTR3YOST
לאף אחד אין בימים אלה כוח לאופנה ובצדק. גם האסקפיזם כבודו במקומו מונח, אבל יש רגעים שבהם אי אפשר להתעלם מענייני השעה הבוערים. לכן באופן חד פעמי, אני מארחת הפעם בבלוג חברה, ששלחה לי הבוקר את הפוסט הבא:

"ארץ שיושביה היא אוכלת

וזבת חלב ודבש ותכלת

לפעמים גם היא עצמה גוזלת

את כבשת הרש.

ארץ שמתקו לה רגביה

ומלוחים כבכי כל חופיה

שנתנו לה אוהביה

כל אשר יכלו לתת.."

(נתן יהונתן) …

השתגענו.. לגמרי השתגענו!

מיטב הבנים יוצאים למלחמת אין ברירה ברצועת עזה בהגנה על הבית של כולנו – ואנחנו פה מאחור – מאבדים לאט לאט את כל הברקסים..

עיתונאים משתלחים בטייסים ובמפקדים, על גדר פרקליטות מחוז תל אביב נכתב באותיות ליקוי חמה: "טייסי צה"ל חיות אדם". בכיכר הבימה נשים אפורות שיער (הן אף פעם לא צובעות אותו.. זה מן משהו שמאלני כזה..) ובעלות שני שמות משפחה מרימות שלטים הקוראים לחיילי צה"ל רוצחים. יחד עם חבריהן הן שרות שאלה לשר הביטחון :"בוגי יעלון /שר הביטחון/ כמה ילדים הרגת היום..".

השתגענו.. ממש השתגענו!

בעזה נגמ"ש עם חיילי "גולני" נתקל. כל חייליו נהרגים. עוד קצין וחייל נהרגים בעין השלושה. דובר צה"ל מסר הודעה למשפחות שעה אחרי שהם קראו זאת בווטסאפ באדיבות עם ישראל שרץ לספר לחבר'ה.. מח"ט (דרוזי) נפצע ומתעקש לחזור לחייליו.. גששי הגדוד (הבדואי) על הגדרות מחפשים סימן למנהרות תופת – והרשת גועשת עם משפטים כמו:"מוות לערבים!" או איחולי מיתה משונה לחנין זועבי/אורנה בנאי/אורלי וינרמן/שירה גפן/גילה אלמגור/עינת ויצמן (שאינני מסכימה עם אף מילה שלהן – אבל זה לא רלוונטי כרגע).. נוער חשוף חזה (הם אף פעם לא לובשים חולצה.. זה מן משהו ימני כזה..) מתלהם ומפגין כנגד "יפי הנפש", שולח אותם לגור בארצות אחרות ומאשים אותם בבגידה – ומיד מציע להוציא אותם להורג בלי דין ובלי משפט.

השתגענו.. לחלוטין השתגענו!

חטיבת 'גולני" מונה 13 ארונות קבורה ביום אחד ואנחנו עסוקים באיזה דוקטור מ"הדסה" שקיים או לא (הנהלת "הדסה" טוענת בתוקף שלא!) שכתב איזה פוסט בו הוא שואל: "למה רק 13..?" ומיד אנחנו דורשים שהשר אהרונוביץ' ישלח את המפכ"ל דנינו שיעצור אותו ויביא אותו לדין בו ייגזר דינו למוות בתליה.

השתגענו.. לגמרי השתגענו!

הקבינט מאשר פעולה קרקעית בליל שישי, העם (רובו) כוסס ציפורניים, דעתן של אימהות רבות נטרפת עליהן מדאגה – ובאולפן ח"כ (ינוקא) סתיו שפיר, ביטחוניסטית מופלגת עתירת ניסיון וידע – מנחה את ראש הממשלה מה עליו להנחות את שר הביטחון.

השתגענו.. באמת השתגענו!

אלפי רקטות שוגרו לעברנו, כיפת ברזל מיירטת את רובן בהצלחה גדולה – ובעיתונים ובאולפני הטלוויזיה קם מי שמסביר ש"הכל פיקציה! כיפת ברזל לא מיירטת ולא מצליחה לבצע את המשימה.. זה הרקטות מפוצצות את עצמן!"

איבדנו את כל הבלמים.

אנחנו עם המתחיל לפתח הפרעה נפשית.

אולי יש לנו לכך "נסיבות מקלות" – הסיטואציות הלא פשוטות, תחושת חוסר הביטחון, הרקטות מעל ראשנו, הילדים בממ"ד, הפצעים החברתיים שעדיין לא העלו ארוכה, המצב הכלכלי, חוסר הצדק החברתי שהולך ומעמיק – הכל נכון..

אבל מרוב סיבות טובות – איבדנו את יכולת ההכלה של האחר והשונה בדעותיו מדעותינו, איבדנו את הדרך ליצור אחדות למרות חוסר אחידות (הדעה, המוצא, הנטייה הפוליטית..) וכשדברים מסוג זה קורים – הרי שהדרך להתפוררות החוסן הלאומי הולכת ומתקצרת.

ואני מתפללת שנתאפק קצת.. כולנו. עוד קצת. עד יעבור זעם. עד שתושלם המשימה. עד שייטמן אחרון המחרפים נפשם למעננו ברגבי אדמת הארץ הזאת, המובטחת. שיש לנו ולה עוד כמה הבטחות לקיים יחד איתה, עבורנו ועבור הדורות הבאים..

"כל אביב שבים לה סביוניה

לכסות את כל קמטי פניה

רוח קיץ עצב אבניה

ילטף באור.

שב הסתיו עם כובד ענניה

לעטוף אפור את כל גניה

והחורף את שמורות עיניה

הבוכות יסגור.

שב החצב לבן לפרוח

שם בדרך יחידי

והיסמין ישיב ניחוח

שדות הזמן שלה האבודים"

*

את הדברים כתבה: רוניתה טביב, קצינת חינוך וסא"ל במיל. אם לקצין בחיל האוויר באחד מתפקידי "חוד החנית", אם לקצין ולחיילת מילואים שגויסו בצו 8 .

חברה בוועד המייסד של עמותת החינוך בצה"ל.

משמשת כסמנכ"ל תפעול ומשאבי אנוש של "מטב"- עמותה לשירותי טיפול ורווחה.

עמוד הפייסבוק של רוניתה:

https://www.facebook.com/ronita.tabib?ref=tn_tnmn#!/ronita.tabib

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.