השפעה של עיסוי על מצב נפשי

SONY DSC
הרצון העז להשיג השפעה טיפולית כגון הורדת כאב, או תיקון מראה הגוף (טיפול נגד צלוליטיס) ידוע כאחד המניעים החזקים ביותר להזמנת תור לעיסוי מקצועי. בשנים האחרונות גילינו מניע חזק נוסף שלא פחות חשוב בשביל לפנק את הגוף בעיסוי והוא ההזדמנות לרגיע פיזית ונפשית בזמן הטיפול.
התשובה לשאלת ההשפעה החיובית של העיסוי על מצבינו הרגשי פשוטה – כידוע, ילדים קטנים בדרך כלל מוקפים בתשומת לב, מגע וחיבה, מצבים אלו חסרים לנו, המבוגרים. בזמן בגרות גוף האדם מתגעגע לאותה חיבה ומגע שקיבל כאשר היה ילד ובכך רגשות שליליים מתחילים להצטבר בתוכו ומשפיעים עליו לרעה נפשית ופיזית. כל מצב לחץ שאנו חווים גורם לסטרס במערכות השונים כגון השלד והשרירים, לב, כלי דם ועיקול, לצערנו כבר ידוע שכתוצאה מכך לרוב יופיעו מחלות כרוניות ופסיכוסומטיות, לכן עיסוי רפואי הינו פתרון מושלם, בעזרתו תקלו על המתח הנפשי והפיזי של הגוף.
אז איך זה עובד?
בעזרת טכניקות מיוחדות עובד המטפל על השרירים החסומים, הורמונים המשתחררים בעת הטיפול, משפיעים לטובה על מערכות הגוף השונות. למשל, הורמון האצטילכולין מוריד לחץ דם, מאט את קצב הלב ומגביר את פעילות המעים. הורמון האנדרופין הנקרא גם "הורמון האושר", מרגיע ומשכח כאבים. לא רבים יודעים אבל עיסוי רפואי מאט את היווצרותו של הקרטיזול,  העולה במצבי מתח בגוף האדם.
השפעתו החיובית של עיסוי רפואי גורמת בנוסף לחזרתו לרמה האופטימלית של המצב הפסיכו-רגשי, שיפור תהליכים מטבולים והרפאה כללית של השרירים בגוף. לאחר העיסוי מציינים המטופלים מצבור מרץ מצד אחד ושינה עמוקה ובריאה מצד שני. לסיכום – עיסוי רפואי זו דרך מהנה ביותר לטפל בבריאות הגוף והנפש.
העניקו לעצמכם טיפול מתנה של 30 דק' מבטיחה לכם שהגוף והנפש יודו לכם כאחד על החוויה המהנה והמדהימה!
לנה טובמן
tovman.co.ilשמי לנה, מטפלת מגע מקצועית משנת 2008. תחום ההתמחות העיקרי שלי הוא אורתופדיה ורלקסציה.