השנאה שנתתם/ אנג'י תומאס

ראיתי את זה קורה מלא פעמים: אדם שחור נהרג רק בגלל שהוא שחור, ואז פורצת מהומת אלוהים. צייצתי האשטאגים של אבל, עשיתי ריבלוג לתמונות בטאמבלר וחתמתי על כל עצומה שיש. תמיד אמרתי שאם הייתי עדה לדבר כזה, הייתי צועקת בקולי קולות כדי שכל העולם ידע בדיוק מה קרה.
עכשיו אני העדה, ואני מפחדת לפתוח את הפה…

השנאה שנתתם

"ראיתי את זה קורה מלא פעמים: אדם שחור נהרג רק בגלל שהוא שחור, ואז פורצת מהומת אלוהים. צייצתי האשטאגים של אבל, עשיתי ריבלוג לתמונות בטאמבלר וחתמתי על כל עצומה שיש. תמיד אמרתי שאם הייתי עדה לדבר כזה, הייתי צועקת בקולי קולות כדי שכל העולם ידע בדיוק מה קרה.
עכשיו אני העדה, ואני מפחדת לפתוח את הפה."- סטאר, מתוך "השנאה שנתתם".

סטאר קרטר, היא נערה אפרו אמריקאית בת שש- עשרה המתגוררת בשכונת עוני. שכונה בה כל ילד שני סוחר בסמים, כי אחרת זה לבחור בין חשמל לאוכל. היא עצמה בת לסוחר סמים לשעבר ואם אחות, המנסים שילדיהם יחיו קצת אחרת. הם שלחו אותה ללמוד בבית ספר בפרברים, בית ספר יוקרתי, בו היא אחת מהאפרו אמריקאיות הבודדות.
לסטאר חבר לבן וחברות מבית הספר, שגם הן מתגוררות בשכונת היוקרה.

ערב אחד, סטאר מצאה את עצמה, באופן חריג, עם חברתה מהשכונה קירה במסיבה. שם פגשה בקאליל, מי שהיה החבר הכי טוב שלה מאז ילדותה. השניים שוחחו ביניהם, כשלפתע נשמעו יריות (דבר שכיח במסיבות בשכונה…).
קאליל לקח אותה מיד ברכבו, והשניים נסעו משם.

היא היתה בטוחה שהרע מאחוריהם.
אבל, עולמה השתנה והתנפץ לרסיסים, כששוטר לבן עצר אותם וירה למוות בקאליל.
"השנאה שנתתם לילדים קטנים ' דופקת את כולם', זה אומר שהחרא שהחברה מאכילה אותנו שאנחנו צעירים חוזר אליה כמו בומרנג", כך תיאר קאליל את החיים על פי שיר ששמעו ברכב, דקות ספורות לפני שזה קרה.

סטאר היא העדה היחידה לתקרית. היא יודעת שנעשה כאן מעשה חמור של חוסר צדק. היא היחידה שיכולה להוציא את האמת למה שהתרחש באותו הלילה לאור.

האם יהיה לה את הכוח הנדרש לכך? האם היא תשלם את המחיר? ומה המחיר לאמת?

ספר זה הוא ספר הביכורים של אנג'י תומאס והוא זכה בפרסים ספרותיים ובהם פרס הגרדיאן באנגליה, והבוסטון גלוב בארצות הברית, הוא קיבל שמונה ביקורות כוכב, כיכב בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס ואף הופק ממנו סרט.

הספר נוגע בנושא כואב- שנאה וגזענות. כיצד החברה מתמודדת איתה ומה בעצם מוביל אליה…

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)