השכן מחבל תחבולות

פרק 9. אחרון לעונה זו – ובו קרב מוחות בין השכן המעצבן ועיריית רעננה

בחורה עם מחשב נייד

פרק 1 שכנות רעה

פרק 2 הקמפיין

פרק 3 פגישה עם אריה

פרק 4 אבק של כוכבים

פרק 5 הגרוטאה

פרק 6 היכל הבירוקרטיה

פרק 7 הצבי האדום

פרק 8 תפנית דרמטית

תזכורת

השכן המעצבן שלי  ירד לחיי ולחיי משפחתי מזה חמש שנים (פירוט מלא בטורים הקודמים). הוא למעשה הוסיף את עצמו לרחוב שלנו ללא תכנון עירוני קודם, מה שגרם לכך שנוצרה כתובתו זהה לכתובתי – וכך מגיע דואר שלי אליו ושלו אליי. לאור ההתנהלות הבריונית שלו, לא ברור מה מהדואר שלי בכלל מגיע אלי.

בנוסף, האיש משמיע מוסיקה בקולי קולות בכל שעות היממה, כמו כן, לאחר מסע של טרור הוא כפה עלינו  להוריד חלק מהעלווה הירוקה והיפה בגינה שלנו בגלל האלרגיה שלו לעלים, ואם זה לא מספיק: הוא גם הציב גרוטאה של סוברו  מול הכניסה לבית שלנו שנמצאת שם במשך שנה וחצי.

בימים אלה, קמפיין "סוף לטרור וזכות השיבה", שתואר בהרחבה בטורים הקודמים, הביא לפריצת דרך – עיריית רעננה הודיעה לשכן במדבקה זוהרת, שאם תוך שבועיים הוא לא מזיז את הגרוטאה שלו, היא תיגרר על ידי העירייה והוא ייאלץ לשלם את ההוצאות.

לא פרייר

השכן לא פרייר והוא פעל מייד וללא היסוס. מאחר ואני מקושרת היטב ברחוב הקטן שלנו, קיבלתי דיווח מפורט על ההתפתחות מאחד השכנים ששימש לצורך העניין כתצפיתן. בדיווח, נאמר שהשכן  גייס חבר גברתן והשניים דחפו את הגרוטאה למרחק של  2-3 מטרים. זאת, כדי להוכיח לעירייה שהרכב אמנם כן זז… המהלך של השכן ייצר לנו הישג טקטי מיידי: בשער הכניסה שלנו כבר לא ניצבת הגרוטאה. עם זאת, הגרוטאה עדיין כאן, במלוא עליבותה אצלינו ברחוב.

בנוסף, תלש השכן את המדבקה הזוהרת שהדביקה העירייה עם ההתראה המאיימת. זאת, ככל הנראה, מתוך מחשבה שמה שלא רואים – לא קיים.

תגובת העירייה

עיריית רעננה – גם היא לא פריירית. בן לילה הופיע פקח שסימן שוב את הגלגל בפס כחול חדש, הנמשך לכביש. שוב לבחון שהסוברו לא זזה.

סימון שני של עיריית רעננה :)
סימון שני של עיריית רעננה 🙂

מי שקרא את הטור "הגרוטאה" יודע שהסובארו שימשה במשך חודשים ארוכים מקום מסתור בימי חמסין לחתולה שלנו- משי, ובימי חורף, היא היוותה עבור החתולה מגן יעיל מפני הגשם. זה אמנם מצער – אבל משי הסתגלה במהירות לשינוי. היא כבר חתולה קשישה ונהנית להיות במזגן בבית.

קלוז אפ של משי
משי על הספה בבבית עם מזגן
משי, על הספה בבית עם מזגן

יוצאים לחופשה

בשלב זה, יוצא הקמפיין לחופשה. זה פסק זמן, שבו יתאפשר למערכות הצדק לפעול. הן כידוע טוחנות לאט. כשיהיו חדשות אעדכן.

אני מודה לקוראי הנאמנים.

שלכם

אורית

אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.