מכתבים במטבע ~ פרק 2 ~ השטיח בשארם השייח'

רומן בהמשכים ~ שזירה של תמונות אמיתיות מהחיים סוחפים את הקורא לעולם מסתורי ורומנטי. הם מסתובבים בעולם בנפרד. הוא במשימות פרטיות, היא עם האיטלקי והמטבע מחפשים תשובות .

השטיח בשארם

היי, אני מצטערת שלא כתבתי לאחרונה, היינו בנעמה ביי. מיקום מדויק שלא תדאג, כמה שעות מגבול טאבה אילת – שארם השייח' מפרץ נעמה, מצרים.

האיטלקי אסף אותי משדה התעופה, בדיוק שחזרתי ממוסקבה יישר לאילת. שמעתי חדשות, לא הקשבתי באמת. שביתה על מחירי הקוטג' בארץ, מהומות בקהיר. הייתי באופוריה. קצת ים, יותר מזה לא עניין אותי.

הגענו לגבול ישראל מצרים, השערים סגורים, אני מקבלת טלפון "מה את עושה כאן ?" חיוך מטופש נמרח על פניי "הזמינו אותי לחתונה. איפה אתה ? אני לא רואה אותך " הקול שלו הופך נוקשה " אני במוצב למעלה. מילואים, את יודעת. אי אפשר לפספס אותך עם הכובע הזה,לכי מכאן" אני צוחקת "מה לכי ? רק הגעתי " קטע, החברים שלך עדיין שומרים עלי ועוד מכל הלב "השערים סגורים עד שהמצב יתבהר. היו יריות, פיגוע בכביש הערבה" אני מרגיע אותו, משקרת כמובן שתכף אלך.

התיישבנו על הגדר. הכרנו אנשים חדשים, המחבלים נתפסו, המצב נרגע. עשר שעות אח"כ עברנו את הגבול.

גמלים או אני

בצד המצרי, הבודק הביטחוני דיבר באנגלית רצוצה עניתי עד שהוא פונה לאיטלקי בערבית. הצבע בפניו של האיטלקי נעלם. הערב כאילו והפך את עיניו הירוקות לצהובות. כמו חתול מבוהל, הוא ענה משהו. הערבית המדוברת שלי לא עזרה לי עכשיו, להפך קפאתי במקום. האיטלקי חטף ממני את הדרכונים והורה לי להתקדם. "יותר מהר " הוא האיץ בי "פספסנו את האוטובוס של המלון חייב לקחת מונית פרטית" המשכנו להתקדם בשתיקה מהירה וכולי זיעה. הנהג לבש גלביה לבנה, נראה כאילו יצא מסרט ערבי שהוקרן בשחור לבן בערוץ אחד והסרט שלי, רק התחיל.

שארם השייח' , נעמה ביי, מצרים

אני לא יודעת אם זה המיני שלי, הסיפורים ששמענו יותר מאוחר או החתימה בדרכוני ממעבר הגבול ברוסיה. האיטלקי הסביר שהבודק הביטחוני שאל "הבאת אותה למכור תמורת גמלים, אתה רוצה נדלן או כסף בשבילה? " האיטלקי כעס, ראיתי את המבט שלו, לא עמדתי בזה. במונית אחזתי בכף ידו והכנסתי אותה בין ירכיי "תראה כמה אני מזיעה " הוא הוציא אותה, חיבק אותי ביד אחת ובהה בנוף המכושף. הרים של חול מדברי, כוכבים,  נעימה מזרחית ברקע ושעות של נסיעה בשתיקה, הכניסו אותנו לעולם קסום.  

השטיח בשארם השייח’

שהינו במלון דומינה אקוואה מרין, הכרנו חברים חדשים . זוג ערבי ישראלי שבא לטייל ולהשתלב בנוף, כשנוח הם אומרים שהם מפלסטין. כשלא, הם אומרים את ארץ המוצא של ההורים. הזוג השני, הבחור ממרוקו נשוי לבת דודתו שנשארה בראבט . והיא אמריקאית ישראלית ששבויה אחריו, יותר נכון אחרי הכסף שלו. התחלנו לטייל יחד, בצהרים בשוק הישן, בערב ברחובות המפרץ הססגוניים. ביום למחרת צלילה בים ובערב חפלה. ביום השלישי טיילנו במרכז חנויות מותגים. לרב אנשים יוצאים כאן לקראת הערב אבל הייתה שעה, שכולם סגרו ככה פתאום את כל החנויות. אנו נכנסים וכמובן טוענים שייקח לנו דקה ואני "הגאונית" דרכתי על שטיח בצבע תכלת, השטיח הכי יפה שראית בחייך והמוכר התחיל לצעוק. האיטלקי קלט, עצם את עיינו בייאוש. נעמד מאחורי, אחז בכתפיי והתנצל בפני המוכר. איך שסיים לנסות להסביר הוציא אותנו במהרה. האיטלקי דיבר עברית באמצע המרכז " את השתגעת, איך את יכולה לא להיות רגישה ככה, הוא מתפלל על השטיח הזה" קולות המואזין ברקע נשמעו כמו חצוצרות שהלמו באוזניי והרגשתי כמו צימוק שנמחץ " מה אני צריכה לנחש ?! מי אמר לו לשים את השטיח באמצע" הוא התעצבן "על איזה אמצע את מדברת, זה היה ליד הדלפק שלו, זה כמו הבית כנסת הפרטי שלו"  הערבי הישראלי שלנו אוחז לו ביד ולוחש לו  "תעל אחי, זה לא המקום "

נעמה ביי שארם השייח' מצרים

חזרנו למלון לנוח , הוא התיישב במיטה שלו עם כוס ויסקי ואני, אני יודעת שלא תאהב את זה. עליתי על המיטה, היא גבוהה כזו וגדולה. הרמתי את היד שלו ונכנסתי תחת כתפו וביד השנייה חיבקתי והתנצלתי. הוא קם מהמיטה "את חייבת להיות מחושבת, אם תפגעי בכבוד שלהם אז חברות העדר שלך יקבלו את הכבשה השחוטה במקום את הכבשה הסקסית שלהן " הוא צודק , אני שוכחת שכאן למילה כבוד יש ערך אחר. 

קזינו רואיל שארם השייח’

נפגשנו עם הזוגות בקזיאנו יד ביד, הוא עם הגובה המרשים שלו ואני בשמלה האדומה שקנית לי בטבריה. שנדלירים, קריסטלים, כסף וזהב בכל מקום. הגברים התיישבו בשולחן שהאיטלקי מכוון אליו ואני עם הבנות ברחבת הריקודים. היה שם רקדן שאמור להנעים את זמנם של הנשים, בהתחלה הוא לבש חצאית ענקית  שמסתובבת יחד איתו , אח"כ הפשיט אותה ועל גופו השרירי גופיה ומכנס קלאסי שחור. סיפרו עליו שהוא מתחיל עם כולן אותו הדבר, מצמיד את האירופאיות (המקומיות לא מגיעות לכאן) ולוחש להן מילות אהבה. סיפרו שפעם כמעט רצחו אותו בגלל אחת אבל בעל המקום הציל אותו ומאז הוא מרגיש חייב.

נעמה ביי, שארם השייח', מצרים

מלצרים חבושים בתרבושים הקימו את רב הנשים. הרקדן צעד לעברי. תוך כדי שהוא הושיט את כף ידו התכופף והבליט את הישבן. משך אותי אליו והתחיל לרקוד "למה את  יושבת כל הזמן, בואי אני אלמד אותך איך רוקדים כאן " הוא מזיז לי את השיער ומדבר בלחש ובדרמטיות "אני כמו אריה בכלוב, לך יש את המפתח ללב שלי, תשחררי אותי " לא יכולתי שלא לחייך ואני כבר לא זוכרת איך אני השתחררתי ממנו אבל הגענו לשולחן של הגברים .

האיטלקי מסמן לי והתחיל לצעוק "אתם מארחים אתם, היכן הוויסקי שלי ?! שתבואו לרומא אף אחד לא ייבש אתכם " נצמדתי אליו, כביכול מרגיעה, ביקשתי שיפסיק והשחלתי לידיו את המטבע. כהרף עין שני גברים לפתו אותו בידיים והובילו אותו למשרד. שאלתי לאן, הם דאגו להזיז אותי בנימוס ואז התנגן השיר " sana hilwa ya gamil "   יום הולדת שמח. המלצרים במהירות ומיומנות כיוונו את כולנו סביב שולחן החגיגה. בעל יום ההולדת, אחד שנראה מינימום סולתן, עשר נשים סביבו בצבעים שונים וכמויות של  בשר, מטעמים ושתייה על השולחן. רגע, פתאום אני קולטת. זה האיש שלנו.

יש לי עוד הרבה לספר לך אבל היה לי יום ארוך היום. תכתוב לי מה שלומך ובבקשה אל תדאג לי, אתה רואה אני כותבת ויש מי שדואג לי. אז הכל בסדר 🙂 לילה טוב    

 

אשמח לדעתכם על הסיפור , אנג’ליקה . 

לשאר הפרקים :

פרק 1   – חלום או מציאות יש ללחוץ כאן 

פרק 2 –  השטיח בשארם השייח’  – יש ללחוץ כאן 

פרק 3 – ילדים יחפים ותיירות ערומות באופירה –  יש ללחוץ כאן 

פרק  4  – סמבוסק , לא מה שחשבת –  יש ללחוץ כאן 

פרק  5  – איילו גדמו  – יש ללחוץ כאן

פרק 6  – סן פרנסיסקו  – יש ללחוץ כאן

פרק  7  – אדיס אבבה  – יש ללחוץ כאן 

פרק 8  – הגשר הישן מעל הנהר – יש ללחוץ כאן  

פרק  9  – בית הכנסת בוולקה  – יש ללחוץ כאן

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.