השורד / גרג הורביץ

כאשר מאיימים על בתו ודורשים ממנו לבצע מעשה פסול, נייט נאלץ להתמודד עם השדים שלו והתוצאה מותחן נהדר!

74431001_2619221884825485_8162988501743173632_o

The Survivor / Gregg Hurwitz, 2012
ז'אנר: מתח
456 עמודים | הוצאה: דני ספרים הוצאה לאור | תרגום: דפנה לוי | שנת הוצאה בארץ 2019
אתה מרגיש שאין לך בשביל מה לחיות, השדים שלך לא מפרים ממך, איבדת את האהובים עליך כי הרחקת אותם ממך ואתה אומר לעצמך: "זהו, עד כאן!" ומחליט להתאבד.
זה בדיוקה המצב שהגיע אליו נייט אוברביי. הוא מתכוון להתאבד כשהוא רואה שכנופיית שודדים נכנסת לבנק ורודה באנשים. לו אין מה להפסיד ובהיותו חייל, משהו בו מתעורר והוא מחליט לעצור אותם. המעשה ההירואי שלו זוכה להערכה בציבור אך זה "מזכה" אותו באיום.
פאבלו, המאפיונר האוקראיני, מחליט ללמד אותו לקח. חוטף אותו, מענה אותו "בקטנה" ומסביר לו בפשטות שיש לו כמה ימים לפרוץ בעצמו לבנק ולהוציא את החפץ שהיה מניע השוד שאותו נייט הרס. אם לא, את המחיר תשלם בתו.
הסיפור מסופר בגוף שלישי מנקודת מבטו של נייט. הכתיבה נהדרת וקולחת. הסופר טווה עלילה הטומנת בחובה התמודדות עם נושא חשוב והוא הלם קרב- תסמונת פוסט טראומה והתמודדות איתה. לא אחת שמנו וחלקנו אף הכרנו אנשים הסובלים מפוסט טראומה. מבחינתו של נייט זה נעוץ ברגשי אשם ומעגלים שלא סגר כשהיה צריך וכמובן, אי בקשת סיוע והתכנסות בעצמו במקום לפנות למי שיוכלו לסייע לו. הסיפור דן גם ביחסי זוגיות ויחסי הורים ילדים והתמודדות עם הדור הצעיר, כעסיו, תסכוליו ורגשותיו. כמו כן, הייתה התייחסות רצינית לחשיבותה של קבלת החלטות כשהן מעמידות אותנו במבחן מוסרי ואת זה אהבתי מאוד.
הייתי אומרת שהספר הזה בנוי בשילוב בין מתח לבין דרמה.אהבתי את התפתחות העלילה ואת הדרך בה נייט התברר כדמות עגולה. הדמויות בסיפור נהדרות ולכל אחת קווי אופי שונים ומיוחדים וכולן תרמו לעיבוי העלילה. הדמות האהובה עליי הייתה צ'ארלס שאותו אשאיר לכם לגלות אך אגיד שהוא הצחיק אותי מאוד. הסוף לדעתי היה מתבקש ולא חשבתי שאקבל אחר ממנו.
לסיכום, גרג הורביץ תמיד מספק את הסחורה משום שהוא מביא נוסחה נהדרת המשלבת מתח, ערכים ודרמה בספריו. נהניתי מאוד!.
לרכישת עותק דיגיטלי במחיר מבצע:
https://indiebook.co.il/shop/השורד
ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.