השואו של רנואר

עליית מדרגה נוספת בתחום תצוגות האופנה בישראל הציגה רנואר בתצוגת האביב. על המסלול נצפתה קולקציית קפסולה שתמכר ברשת במהדורה מוגבלת. הפרטים והתמונות מהבוקר החגיגי מחכים לכן בפנים

בחורה עם מחשב נייד

הבוקר (שני) התקיימה תצוגת האביב של רנואר. לאחר שבעונה הקודמת התצוגות של רנואר וקסטרו נערכו בדיוק באותו המקום ועל מסלול דומה, השנה הרגישו בשתי החברות צורך לעלות מדרגה ולהתבדל זו מזו. קסטרו לקחה אותנו לבריכת השחיה בוינגייט ורנואר נשארה בגני התערוכה אבל הפיקה תצוגה שלא נראתה בארץ לפניה.

במרכזו של הביתן הענק הוצבה במה מרובעת עטופה פורמייקה לבנה ובמרכזה קוביות בגבהים שונים. אל הבמה יצאו בכל רגע שני דוגמנים/דוגמניות בבגדים זהים, כך שאת אותו הבגד ראו משני צדי המסלול. כ-70 דוגמניות ודוגמנים הציגו את הבגדים בתצוגה מרהיבה שעשתה כבוד גדול להפקות האופנה בישראל.

בשיחה מוקדמת עם רון קאהן (רונקו) המנהל הקריאטיבי של קבוצת רנואר, הוא הסביר כי התצוגה השנה נבנתה בקונספט של runway collection, כשהכוונה היא לקולקציית מסלול מיוחדת, שתמכר בחנויות במהדורה מוגבלת במקביל לקולקציה העונתית. רון ציין, כי רנואר, כרשת גדולה, לרוב מתרגמת את הטרנדים העולמיים לקולקציות מסחריות, בתצוגה הם ביקשו להציע משהו אחר, קריאטיבי יותר, שלא מבוסס על תרגום הטרנדים אלא על כשרונם של מעצבי החברה.

הרעיון כשלעצמו יפה. אחת הטענות המרכזיות כלפי הרשתות הגדולות היא שהן עסוקות בתרגום טרנדים ולא יוצרים דגמים יחודיים להם. מן הסתם, עומדים מאחורי זה שיקולים מסחריים. החברות שפונות לצעירים ממלאות אחר הדרישה של הלקוחות, כשההבלים בינהן ניכרים בעיקר בשוליים. עם זאת, אי אפשר היה להתעלם מהעובדה שגם קולקציית המסלול הייחודית נתנה דעתה ללא מעט טרנדים שנראו על המסלולים. בגזרות (מי אמר חולצת בטן וקווי מפשעה נמוכים?), בבדים שכללו בדי רשת, אורגנזה  וסקובה (בד המדמה חליפות צלילה) ובהשפעות החזקות מעולם הספורט, המראה הגברי, ומראה המשולש ההפוך (חלק עליון רחב וחלק תחתון צר). ועדיין, ניכר כי מדובר בקולקציה בוגרת ומתוחכמת יותר מהרגיל שנמנעה מליפול לקלישאות כגון מספרי בייסבול גדולים על החולצות והדפסי פרחים אול-אובר (אלו יראו בוודאי בקולקציית הקיץ שתגיע לחנויות).

ההשראה לקולקציית המסלול נלקחה מצילומים של העיר דטרויט ש 70% מתושביה נטשו אותה בשנה האחרונה. תוצאת העזיבה ההמונית היתה חללים עירוניים נטושים שנחשפו לאיתני הטבע שהשתלטו עליהם. ההיסטוריה מלמדת שאזורים נטושים כאלה הופכים מוקד משיכה לאומנים ממגוון תחומים שנוהרים לאזור בשל המחירים הזולים ויוצרים בו התחלה חדשה. מתוך כך יצרו המעצבים 3 קבוצות בגדים עיקריות בשם הכולל FRESH START.

הראשונה- BLANK PAGE: פריטים לבנים כמחווה לדף נקי, שילובי בדים וטקסטורות ומשחקי שקיפויות בבגדים בעלי צלליות צרות וארוכות הנעים בין קוים נוקשים לסילואטים מעוגלים. בקבוצה הזו נעשה שימוש רחב בבדי אורגנזה, ניילון וסקובה. הלבן השנה, עושה רושם, יהיה חזק במיוחד והשימוש בשילובי הטקסטורות ובבדים היחודיים הופך אותו ממשעמם ונקי לפורץ דרך.

השניה- THE BEGINNINGS: חיים חדשים הצומחים מתוך השממה באים לידי ביטוי בצבעוניות פסטלית של ליים, אפרסק וגווני נחושת והדפסים בהשראות הטפטים שנראו בצילומים של הבתים הנטושים. בקבוצה הזו מככבות שמלות בגזרה ישרה עם דגש על מפתחי צוואר קטנים, אלמנטים של כתפיים שמוטות ודגמים השואבים השראה מתוכניות אדריכליות של מבנים.

השלישית BRAKE OF DAWN:  שחר של יום חדש בצבעי זריחה של פוקסיה וכחול עמוק, בבגדים בעלי צלליות רכות עם נטיה אלגנטית. כאן מככבים אוברולים נשפכים, חצאיות עפרון מבריקות ופריטים בדמוי עור רך.

אם לסכם– בקולקציה שהוצגה הבוקר על המסלול נצפו כמה פריטים שהייתי שמחה לאמץ. החל באוברולים המצויינים, דרך שמלות המקסי הנשפכות, מכנסי האפרסק בעלי המותן הגבוהה והחולצות בעלות השרוולים באורך המרפק או חצי הזרוע. למרות ההבטחות, לא נצפו פריטים בעלי אמירה אישית חזקה. רוב הפריטים שהוצגו שאבו השראה ברורה מפריטים שנצפו על מסלולי התצוגות של מעצבי העל, אבל במקביל נצפתה חדשנות ביחס למה שהורגלנו לראות ברנואר בענות קודמות. אם זה סימן לבאות, מה טוב.

ובאופן כללי, אני נאלצת לציין שבארץ ישנה בעייתיות בהיצע הדוגמניות. מעטות הן אלו שמצליחות להציג את הבגדים בצורה טובה (כפי שעושה זאת הפרזנטורית אור גרוסמן). הבעיה אינה תלויה רק ברזון הבלתי אפשרי שלהן כי אם ביציבה כולה שלא עושה חסד גם למוצלחים שבפריטים. הפקת התצוגה היתה מרשימה למדי, רעיון המסלול המרובע היה מהפכני ביחס לתצוגות בארץ, המוזיקה היתה מצויינת והדוגמנים הזכרים נראו נהדר, בעוד הדוגמניות, ברובן, התקשו בצעידה ולא הצליחו ליצור את אפקט ה'WOW' גם בפריטים שהגיע להם. הבעיה נעוצה בין השאר, בעובדה שבארץ אין מספיק תצוגות ראויות בהן הן יכולות לצבור ניסיון. חבל.

טווח מחירים קולקציית המסלול של רנואר:  150-500 ש"ח

קולקציית המסלול תימכר בארבעה סניפים נבחרים של רנואר, החל מאמצע מרץ. מדובר במהדורה מוגבלת שבה 50 עד 100 פריטים מכל דגם, בטווח מידות מוגבל של XS-M

הקונה נחמה בפייסבוק

הצטרפו גם לסלונה אופנה בפייסבוק