הריון מלכותי – תשעה חודשי סטייל

הממלכה הבריטית לא יודעת את נפשה מרוב שמחה – בן זכר נולד היום אחה"צ (16:24 שעון לונדון) לזוג המלכותי הדוכס והדוכסית מקיימבריג', בביה"ח סנט מארי בלונדון, באגף הפרטי שבו נולד גם וויליאם אביו של התינוק החדש. "הנסיך הקטן" שנולד במשקל 3.900 ק"ג, לאחר לידה ארוכה למדיי (כמעט 11 שעות מהרגע שהדוכסית קייט מידלטון הגיעה לביה"ח) הוא השלישי בתור לרשת את הכתר הבריטי.

מזל טוב לקייט ולוויליאם!

והנה תמונה ראשונה של ההורים המאושרים עם הרך הנולד הערב 23.7, ביציאה מביה"ח

קייט קורנת בשמלת משי קייצית, תכלכלה ומנוקדת של המעצבת הבריטית ג'ייני פקהאם (גם במהלך ההיריון היא לבשה שמלה של אותה מעצבת, ראו בהמשך ולפני ההיריון היא לבשה מס' פעמים שמלות ערב שלה). השמלה היא מחווה, לשמלה דומה לשמלה שלבשה הנסיכה דיאנה, כשהיא יצאה מביה"ח אחרי לידת בכורה הנסיך וויליאם. השיער של קייט כרגיל מושלם (מעצבת השיער שלה הגיעה במיוחד לביה"ח, שעות ספורות לפני היציאה ממנו, כדי לסדר את שיערה) וויליאם לצידה בחולצת כפתורים בצבע תכלת תואם. להופעתם הראשונה אחרי הלידה עם התינוק, שניהם בחרו ללבוש צבע כחול בייבי. מקריות? לא נראה לי…

והנה התינוק המפורסם ביותר בעולם, אפילו שם עוד אין לו, אבל יום אחד הוא עתיד להיות מלך בריטניה

עדכון (24.7): מארמון המלוכה הבריטי נמסר, כי שמו של התינוק המלכותי הוא : ג'ורג' אלכסנדר לואיס והוא ייקרא מעתה הוד מעלתו, הנסיך ג'ורג' מקיימברידג'.

***************************************************************************************************************

היה זה ללא ספק הריון שסוקר מכל זווית, כמעט מהדקה הראשונה להיווצרו. הבחילות הקשות מהן סבלה קייט מידלטון מיד עם תחילת ההיריון, הביאו אותה אל סף התייבשות וחייבו את אשפוזה בביה"ח וגם את חשיפת סוד ההיריון המלכותי, שבועות ספורים בלבד אחרי שנבט.

למרות ההתחלה הבעייתית משהו, והחשיפה המוקדמת שלא אפשרה לקייט ולויליאם אפילו שבועות ספורים של חסד כדי להתענג על הסוד האינטימי המשותף לשניהם, המשך ההיריון עבר ללא תקלות ובפרופיל ציבורי גבוה של קייט, אשר המשיכה במשך רוב חודשי ההיריון לעמוד בהתחייבויותיה המלכותיות ולבקר בבתי ספר ומרכזי צדקה בכל רחבי הממלכה.

במחצית חודש יוני היא הופיעה על מרפסת ארמון בקינגהאם בפעם האחרונה (בציבור) לפני הלידה, ביחד עם כל בני משפחת המלוכה המורחבת, בחגיגות יום ההולדת הרשמית של המלכה. מאז היא הסתגרה בסוויטה שלה בארמון קנסינגטון ויכלה סוף סוף להתחרע בשקט על גלידת האגן דאז, אינגליש מאפן וצ'יפס שהכינו לה במיוחד במטבח הארמון.

המשפט האחרון הוא כמובן המצאה מוחלטת. אין שום סיכוי בעולם שקייט אכלה דברים כאלה. אם היו לה קרייבים/חשקים יוצאי דופן של אישה בהיריון (ומסתבר שהחשקים של קייט הם יותר בכיוון של קארי ירקות עם אורז מחנות באזור Bucklebury – הכפר שבו מתגוררים הוריה. כך לפחות לפי ה – Daily Mail) היא כנראה ידעה לשלוט בהם, כי לאורך כל ההיריון היא שמרה על משקל תקין והצליחה לא להעלות יותר מידי קילוגרמים. בעבר הופנתה כלפיה ביקורת על משקלה ההולך ופוחת לעיני המצלמות, בפרט בתקופת ההכנות לחתונה וגם במשך חודשים אחרי. הלחצים הכרוכים בחתונה המלכותית והפיכתה לאחת הדמויות המסוקרות ביותר בעולם, גרמו לה ככל הנראה לאבד משקל במהירות. דווקא בהיריון נראה היה שהיא עלתה במשקל, אומנם במתינות אך בצורה תקינה ולמעט תקופת הבחילות הקצרה בהתחלה, היא נראתה לאורך כל ההיריון בריאה וקורנת.

כמי שהפכה כמעט בן לילה לסטייל אייקון ולכוכבת מדורי האופנה, כל מה שהיא לובשת מסוקר מיד ונחטף מהחנויות במהירות שיא תופעה המכונה "אפקט קייט". מובן שגם במשך חודשי ההיריון, כל אאוטפיט שלה תועד וצולם מכל הכיוונים ואזל במהירות האור.

וזאת יש לומר לפני שבכלל מתחילים לדבר על הסטייל של קייט מהפן האופנתי: הבחורה ללא ספק נכנה ב Star Quality. באותה איכות או סוג של כריזמה לא לגמרי מוגדרת, באותו קסם אישי שכובש אנשים ומושך אותם אליך. חמותה המנוחה דיאנה, גם היא נכנה באיכות הזאת, אם כי באופן אחר מקייט וגם לגיסה הארי יש את זה, ואילו לבעלה וויליאם חמוד ככל שיהיה, כנראה שאין… מה שאני מתכוונת לומר הוא, שהכריזמה של קייט היא הרבה יותר משמעותית מסטייל כזה או אחר. החיוך הקורן שלה, החמימות הטבעית שהיא מפגינה כלפי כל מי שהיא פוגשת, השיער הגולש היפה והמטופח וכמובן ההילה הנובעת מהפנטזיה על "פשוטת העם" אשר כבשה את לבו של הנסיך הבריטי, כל אלה הם חלק מסודות החן והסטייל שלה ודברים שקשה הרבה יותר לחקות.

אלמנט נוסף שצריך להביא בחשבון, הוא שקייט חייבת להתלבש בהתאם למעמדה ולהתחשב בקריטריונים אופנתיים שאישה רגילה בכלל לא חושבת עליהם, למשל מאות הצלמים שמבזיקים לעברה מכל פינה בכל פעם שהיא יוצאת מהארמון, הקשרים תרבותיים שיש להביא בחשבון – כמו כל נושא הכובעים, שבאנגליה הוא תלוי תרבות ויש אירועים שכובע הוא בבחינת חובה ולא בחירה.

כל הסייגים האלה מוזכרים, כי למרות שבחירות הסטייל של קייט הפכו כבר מזמן לקונצנזוס והיא התלבשה לא רע במהלך ההיריון (אף שהיו לה גם כמה טעויות פה ושם, ראו בתמונות) חסר  משהו קצת יותר טרנדי ועדכני בסטייל שלה, וגם טיפה פחות שמרני – זאת למרות שהמעמד מחייב – אחרי הכל היא צעירה, בת 31 בסה"כ.

בעבר היו לה מספר הופעות בלתי נשכחות, החל בשמלת החתונה האייקונית שעיצבו לה במותג העל הבריטי אלכסנדר מקווין, ומס' חודשים לאחר מכן, בביקור רשמי שערכה עם בעלה בארה"ב ובקנדה, היא התלבשה ללא דופי, בהתאם לגיל ולמעמד לאורך כל המסע. לפני ההיריון, ראינו אותה פעמים רבות בשמלות ערב זוהרות ואלגנטיות, אולם במשך ההיריון, קייט כמעט ולא לבשה שמלות ערב ארוכות והעדיפה לאירועים בעלי אופי נוצץ יותר, שמלות קוקטייל או שמלות בגזרת ז'קט באורך קצר.

כאמור הביקורת העיקרית היא, שהסגנון שלה לאורך ההיריון היה לעיתים שמרני ומבוגר מידי, ניכר שהיא ניסתה פה ושם להעיז ולגוון, פעם בשמלה עם הדפס אתני צבעוני של ארדם ופעם בשמלה עם הדפס דלמטי (שני הניסיונות לא היו מוצלחים במיוחד) אך לבסוף חזרה לשמלות הז'קט בהם הרגישה כנראה הכי נוח. אין ספק עם זאת, שההופעה שלה הייתה תמיד ייצוגית, מטופחת ויחד עם זאת צנועה.

במשך חודשי ההיריון הראשונים, היא הסתתרה מאחורי מעילי צמר או שמלות/מעיל, שהיו פתרון נוח והולם את מזג האוויר הקריר והגשום בבריטניה. לקראת השליש האחרון של ההיריון, בתחילת חודשי הקיץ, היא לבשה שמלות יותר קלילות עם טריק נבון – המכפלת קוצרה לאורך מעט קצר מהרגיל, נותנת דגש לרגליה היפות, שנשארו דקות וחטובות גם כאשר הבטן גדלה.

ואם אנחנו כבר באזור הרגליים, גם בעניין הזה קייט לא גיוונה יותר מידי: או גרביונים שחורים ואטומים בחורף (במראה קלאסי ויחד עם זאת קצת אייטיז סטייל וטיפה מיושן) עם נעליי עקב או מגפי זמש זהים שיש לה בצבעי חום או שחור, ולחילופין בעיקר בקיץ, נעלי העקב האהובות עליה של המותג הבריטי היוקרתי  L.K. Bennett שגם אותן יש לה במספר גווני ניוד וקרם, והיא חורשת עליהן בלי סוף. מדובר בנעליים נאות אך לא מאוד עדכניות וגם לא לגמרי מחמיאות. משהו באימום העגול מידי מקדימה, לא מחמיא לרגל ומבוגר מידי. בכל זאת אני מתעכבת עליהן מסיבה אחרת לגמרי.

בשנים האחרונות התפתח סטייל אצל דוגמניות וסלב בהיריון, להמשיך וללכת עם עקבי סטילטו דקיקים בגובה 15 ס"מ ויותר, במשך כל ההיריון. כמובן שבהפקות אופנה, דוגמנית חסידה עם בטן קטנטנה נראית מעולה בעקבים הגבוהים (בפרט כשהיא עומדת דוממת בצילום) אך לרוב האחרות, מדובר בסכנת נפילה ממשית להן ולעובר, שלא לומר בהופעה גרוטסקית, לאלה שמעלות מעט יותר במשקל. מי שראה עד לאחרונה את כוכבת הטראש קים קרדשיין מהדסת כאווזה על עקבים עצומים, עם בטן ענקית ורגליים נפוחות מבצקת, מבין בודאי על מה אני מדברת. מרענן לראות שקייט הסתפקה כל משך ההיריון בעקב בינוני, הולם מספיק בשביל הופעה אלגנטית מחד ולא בעייתי מבחינה בטיחותית מאידך.

הנה התמונות המדברות בעד עצמן, תשעה חודשים (כמעט) בסדר כרונולוגי של סטייל מלכותי, כולל לינקים ישירים לכל המעצבים ולכל המותגים של הבגדים שקייט לבשה, אף שרוב הדגמים הספציפיים כאמור כבר מזמן סולד אאוט. כפי שכבר הדגשתי לעיל: הבחורה כובשת, החיוך שלה מאיר, זהו הבסיס והבגדים במקרה שלה, בהחלט לא עושים את הבן אדם.

בהריון At Last : ב- 6 לדצמבר, לקראת סוף שנת 2012, קייט יוצאת מביה"ח הלונדוני ע"ש אדוארד השביעי, לאחר ארבעה ימי אשפוז. האשפוז הפתאומי, כתוצאה מבחילות קשות במיוחד מהן סבלה, אילץ את ארמון המלוכה הבריטי לצאת לתקשורת בהודעה מוקדמת מהצפוי, ולהודיע שהדוכס והדוכסית מקיימבריג' מצפים לילדם הראשון. על מדרגות היציאה מביה"ח, כשהיא ממש בשבועות הראשונים להריונה, קייט נראית מאוששת ומחייכת במאור פנים למאות הצלמים. היא לובשת מעיל צמר משובץ של DVF (דיאן פון פירטנסברג), צעיף בצבע לוונדר והזר הצהוב שקיבלה, מאיר את פניה המעט חיוורות

חודש ראשון

בקושי עשרה ימים לפני כן ב- 27.11.12, הופיעה קייט מידלטון  לפתיחה הרשמית של מוזיאון ההיסטוריה בלונדון, כשהיא לובשת שמלה ירוקה של המותג האנגלי mulberry. עין חדה תבחין בסמל השלום המוטבע בבד המשי של השמלה. בשלב הזה, אף אחד בתקשורת עוד לא מעלה בדעתו שהיא כבר בהריון…

30.11.12 – אחרי התמונות האלה, בודאי שאף אחד לא חשד שתוך ימים אחדים היוודע בכל בעולם שהדוכסית בהריון. בתמונה, קייט בביקור בביה"ס סיינט אנדרו שבו למדה (בין השנים 1986-1995) לוקחת חלק במשחק ההוקי של הילדים בהתלהבות ניכרת. היא לובשת שמלת מעיל מבד טרטן (בד משבצות סקוטי מסורתי) מבית אלכסנדר מקווין (McQ – הקו הצעיר). קייט הספורטיבית הייתה בעצמה חלק מנבחרת ההוקי של ביה"ס כאשר למדה שם, וניכר שהיא נהנתה להיזכר במיומנות הספורטיבית מהעבר. שום הריון לא עצר בה מלהשתובב עם הילדים באותו היום ולרוץ עם העקבים על הדשא, כי מפונקת היא לא!

חודש שלישי

11.1.13 – קייט בחשיפת הפורטרט הרשמי שלה, שצייר האמן פול אמסלי ומוצג בגלריית הפורטרטים הלאומית של לונדון – עדיין אין שום סימן לבטן. היא לובשת שמלת שיפון ארוכת שרוולים מבד שקוף למחצה, בצבע בורגונדי, של הרשת האנגלית Whistles

חודש רביעי

19.2.13 – לאחר חופשה רומנטית מתבקשת עם בעלה וויליאם, באי מיסטיק שבקריביים (בתקשורת כינו את זה "בייבימון"/babymoon  – בהשאלה מהביטוי ירח דבש), היא חוזרת ללונדון שזופה ובריאה למראה, ישר להתחייבויות הרשמיות ועורכת ביקור בבית המרפא "HOPE" המטפל בחולים עם התמכרויות. לביקור היא לבשה שמלת מעטפת מקסימה ומחמיאה של המותג מקס מרה / maxmara, אשר אזלה לחלוטין מהחנויות, שעות מעטות בלבד לאחר שהתפרסמו התמונות האלה

למרות שקייט מגינה בידיה על הבטן באינסטינקט טבעי של אישה בהריון, ניתן היה לראות מהצד בפעם הראשונה, בטן קטנטנה מבצבצת…

חודש חמישי

5.3.13 –   ביקור ב- Grimsby, England – במרכז מורשת הדיג המקומי (כן דיג! זה מה שהאנגלים אוהבים ויש להם אפילו מרכז מורשת לעניין) מזג האויר האנגלי, מאפשר לקייט ללבוש רוב הזמן מעילי צמר מחמיאים ונוחים, שמסתירים לגמרי את הבטן. כאן במעיל חום עם חגורת מותן דקה, של המותג הובס/hobbs. כדרכה, קייט אינה מהססת אף פעם למחזר תלבושות, וגם את המעיל הזה היא כבר לבשה בעבר, בעת ביקור רשמי בעיר ליברפול, בפברואר 2012

קייט תמיד חמה ומקסימה במיוחד לילדים הממתינים לקבל את פניה, ומעניקה להם את מירב תשומת הלב

15.3.13 – Cheltenham, England – קייט במעיל בצבע סלמון של ג'וזפה /Joseph, מגפי זמש חומים של סטיוארט ויצמן /Stuart Weitzman וכובע תואם של מותג הכובעים האנגלי Lock & Co (ומומלץ להיכנס לאתר החברה גם לאלה מכם שאינם מוזמנים השנה למירוץ הסוסים באסקוט, כדי להתרשם ממבחר הכובעים המדהים, שיש להם לנשים וגם לגברים)

17.3.13 –  למצעד יום פטריק הקדוש של המשמר האירי, היא לבשה שמלת מעיל בצבע ירוק (הצבע של אירלנד) של Emilia Wickstead – מעצבת ניו זילנדית במקור, שהפכה לחביבה על נשות החברה הגבוהה באנגליה. על דש המעיל היא עונדת סיכת תלתן מזהב, גם היא כמחווה לאירלנד.

את האוטפיט הזה בדיוק ביחד עם סיכת התלתן, היא לבשה גם בשנה שעברה ביום סנט פטריק, וחייבים להעריץ אותה על כך שאין לה שום התלבטויות בנוסח: "כל העולם כבר ראה אותי בזה…"


טונות של קסם אישי יש לה  – כאן קייט היא אורחת הכבוד, בעלה וויליאם עומד בכוונה מעט מאחור

תקלה שכל מי שנוהגת לנעול עקבים מכירה היטב – העקב נתקע בין לבני המדרכת. שני הגברים שלידה (בעלה וויליאם אחד מהם) נראים נבוכים מעט, בעוד כמה עשרות חיילים ממתינים מסביב בדום מתוח… אבל קייט שחררה את העקב במהירות והמשיכה בצחוק ובקוליות לסקירת המשמר

19.3.13 – Buckinghamshire, England  – הבטן (של חודש חמישי וחצי – בערך…) מכוסה ומוגנת היטב, במעיל בצבע קרם בהיר של המותג הבריטי Goat ( בשווי £560), בעת ביקור ביחד עם בעלה וויליאם (שלא נראה כאן בתמונות) במרכז צדקה לילדים

הדובי הזה שהיא קיבלה מאחת הנשים שחיכו לה מחוץ למרכז, יצר מיני סערה בתקשורת הבריטית, כאשר לאישה שנתנה לה אותו מתנה, היה נידמה שכאשר קייט הודתה לה, נפלט לה שהיא תשמור את הדובי עבור התינוקת שלה. באנגליה היו משוכנעים  שמין היילוד התגלה ומדובר בבת. עכשיו מתברר כמובן שהאישה טעתה… אגב, על הפתק המצורף לדובי נכתב: "To William, Kate and Bump… Hope you enjoyed your visit (לוויליאם, קייט והבליטה… מקווה שתיהנו מהביקור)

19.3.13 – בתוך המרכז היה כנראה חם, כי קייט, לחייה סמוקות במיוחד והיא מרוכזת ברוב קשב להסברים שניתנים לה, הסירה את המעיל ונשארה בשמלה שחורה מתוקה עם  צווארון בייבי לבן, של טופ שופ/ Topshop(בשווי 60 פאונד בלבד). קייט ידועה כמי שאוהבת לשלב בגדים לא יקרים מרשתות הלבשה אהובות, כמו זארה וטופ שופ וגם אחרי נישואיה לנסיך ווליאם, לא שינתה ממנהגה זה

עם הילדים במרכז, מחייכת אליהם בחום ובקשב וכל כולה מרוכזת בהם – כשרון טבעי לילדים, אין מה לומר

20.3.13 – תחנת הרכבת ברחוב בייקר, בטקס לציון 150 שנה לרכבת התחתית של לונדון, קייט לובשת שמלת מעיל מהודרת בכחול משגע, של המעצבת הדנית המצוינת מלני בירגר /malenebirger, בצירוף אביזרים בשחור, כולל כובע וכפפות.

מקבלת כפתור סמלי מעובדי הרכבת שאומר: Baby on board

22.3.13 – Windermere, Cumbria – כחלק מפעילותה ההתנדבותית בארגון הצופים, קייט מצטרפת למחנה אימונים של הצופים באזור קאמבריה בצפון מערב אנגליה. קייט נמצאת בשלב הזה, באמצע השליש השני להריונה, זה לא הפריע לה לעלות על סקיני ג'ינס כחולים, מעיל ספורטיבי בסגנון צבאי של המותג Barbour ומגפיים של Le Chameau (כ-290 $ ). סביב הצוואר היא עונדת כמו כולם במחנה, עניבה של הצופים

כאמור אין ספק שמפונקת היא לא. גם מזג האויר הסוער והקר מאוד כנראה ואפילו פתותי השלג, לא גרמו לה לברוח חזרה לארמון. בין האצבעות המציצות מהכפפות, ניתן לראות את טבעת האירוסין המפורסמת שהייתה של הנסיכה דיאנה, אותה היא אינה מסירה לעולם. מי שלא יודע (ובשלב זה אין מקום על הגלובוס, כולל טימבקטו שבו לא יודעים) לא היה חושד בה כלל שהיא בהריון

לוקחת חלק פעיל במטלות של הילדים ולא מפחדת ללכלך ידיים….

חודש שישי

4.4.13 – ביקור בגלזגו סקוטלנד (כאן בבי"ס מקומי) ביחד עם בעלה וויליאם, קייט לובשת שמלת מעיל מבד טרטן (שוב כמחווה לסקוטלנד) של המותג הבריטי Moloh.

5.4.13 – קורנת במעיל צמר אדום של ארמני ומגפי הזמש האהובים עליה של Aquatalia. הגזרה המחויטת של המעיל לא מסתירה את הבטן הקטנה. המעיל אגב לא חדש, קייט כבר לבשה אותו בעבר בשנת 2006 , כאשר הייתה עדיין "רק" חברתו של הנסיך וויליאם

קר מאוד היה בסקוטנלנד וקייט התעטפה אח"כ גם בצעיף משי (190$) מסוג Strathearn tartan, שהיא כבר לבשה בעבר. זהו צעיף המאופיין בדוגמה האותנטית המסוימת הזו של משבצות סקוטיות, שלה מסורת עתיקת יומין ובני משפ' המלוכה הבריטית, נוהגים ללבוש לעיתים כמחווה לסקוטלנד. הצעיפים הללו מיוצרים עד היום בעבודת יד ב – DC Dalgleish סקוטלנד. למעשה התואר המלא של קייט (וגם של בעלה וויליאם) הוא : הוד מלכותה, הדוכסית מקיימבריג', הרוזנת מ-Strathearn, והברונית מ-Carrickfergus, כן כן…

21.4.13 – ארמון וניזור – בשמלת ז'קט מטוויד בגוון מנטה בהיר ועדכני, עם כפתורי זהב בדוגמת פרחים של Mulberry (מקולקציית אביב קיץ 2013 של המותג – 1,750 ליש"ט), כובע עם סרט מסתלסל בגוון מוקה של מותג הכובעים whiteley ואביזרים בגווני ניוד, כולל הנעליים האהובות עליה, עליהן היא חורשת בלי סוף ומן הסתם יש לה מס' זוגות כאלה, של המותג האנגלי L.K. Bennett

זהו זה, הבטן כבר לגמרי בולטת…

23.4.13 – בעת ביקור בבי"ס במנצ'סטר, קייט לובשת שמלה מודפסת שלא אופיינית לסגנון שלה (קייט לא מרבה ללבוש הדפסים וכאשר היא עושה זאת, מדובר לרוב במשהו מאוד מעודן ולא רועש), של המותג Erdem שהיא מחבבת מאוד, ביחד עם נעלי זמש כחולות

24.4.13 – קייט מגיעה זוהרת ואלגנטית, לאירוע צדקה בגלריית הפורטרטים הלאומית בלונדון, כשהיא לובשת שמלת קוקטייל בסגנון רטרו בגוון תכלכל בהיר עם נצנצים בתוך הבד, שהיא גם, כנראה בפעם הראשונה, שמלת הריון "על אמת" (1800$), מאת המעצבת Emilia Wickstead (ראו לעיל גם את המעיל הירוק של אותה מעצבת, שקייט לבשה ביום פטריק הקדוש) עם נעליי זמש אפורות של Rupert Sanderson ושיער אסוף למחצה

השמלה הזאת, היא אחת המוצלחות שלבשה קייט לאורך ההריון: אולי פשוטה למראה אך אלגנטית, ומחמיאה

26.4.13 – בביקור באולפני וורנר -ברוס החדשים, ביחד עם בעלה וויליאם וגיסה הנסיך הארי (הם הכי התלהבו מהתצוגה של סדרת סרטי הארי פוטר), היא לובשת שמלה מנוקדת שוב של טופשופ, בשחור/ לבן עם ג'קט שחור קצר מעל של רלף לורן /Ralph Lauren. השמלה הקצרה במיוחד, מדגישה את רגליה היפות של קייט שנשארו חטובות ורזות, למרות ההריון המתקדם

בתבונה עשתה קייט ששילבה עם השמלה המנוקדת (בסגנון המעט ילדותי), אביזרים פשוטים אך אלגנטיים בשחור ואת הז'קט השחור, שמאזן את המראה של השמלה הקצרה והופך אותו לאלגנטי ובוגר יותר (וכאן הכוונה לבוגר במשמעות הולם ולא בוגר במשמעות מבגר…), כך נוצר מראה צעיר אך כזה ההולם את מעמדה של קייט

29.4.13 – Hampshire, England – בדיוק ביום הנישואין השני שלה, קייט מבלה בנפרד מבעלה, העסוק בתפקידו כטייס חילוץ של חיל האוויר המלכותי ומבקרת בהוספיס לילדים עם מוגבלויות בהמפשייר, שבדרום אנגליה. לבושה בגווני אפרסק שמחמיאים לה במיוחד, בהופעה מוצלחת והולמת. היא לובשת מעיל – ז'קט (380 ליש"ט) של Tara Jarmon מעל שמלה מאותה משפ' צבעים, בגוון בהיר יותר, הקלאץ' והנעליים החביבים עליה בגווני הניוד של L.K. Bennett

חודש שביעי

22.5.13 – למסיבת הגן השנתית שמארחת המלכה אליזבת בגני ארמון בקינגהאם, הופיעה קייט בשמלת מעיל בצהוב לימון בוהק וזרחני, שוב מאת המעצבת Emilia Wickstead (בשווי 1,804$) וכובע בהיר מעוטר בסרט, של מעצבת כובעי הקוטור Jane Corbett, שקייט וגם אימא שלה ואחותה פיפה, נוהגות ללבוש את הכובעים האלגנטיים שהיא מעצבת בעבודת יד. למרות הבחירה בצבע הטרנדי לכאורה, השילוב של הגזרה הלא מדויקת עם בד הטוויד בצבע הזה שאגב לא מחמיא לה (צהוב הוא צבע בעייתי שמחמיא למעטות) יוצרים מראה מבוגר, שהיה מתאים יותר למלכה אליזבת. למעשה, אני מצליחה בקלות לדמיין את המלכה בת ה-87 לובשת את השמלה הזאת בדיוק ולא מדובר במחמאה לקייט. בהחלט לא אחד המראות המוצלחים של קייט בהריון הזה

בתמונה היא מצולמת בחברת "המחותנים" – הנסיך צ'רלס ואשתו קמילה


חודש שמיני

4.6.13 – Westminster Abbey – לחגיגות ה-60 להכתרתה של המלכה אליזבת השנייה (שהוכתרה כמלכת בריטניה ב- 2.6.1953 ) בכנסיית ווסטמינסטר בלונדון, קייט לובשת שמלת תחרה בורוד חיוור של עוד מעצבת שהיא נוהגת ללבוש לעיתים קרובות, בפרט באירועים חגיגיים – ג'ייני פקהאם /Jenny Packham, יחד עם מעיל/ז'קט משי תואם מעל, וכובע רקום בחרוזים ורשת (1200$) של ג'יין טיילור /Jane Taylor. אף שההופעה אלגנטית, הצבעים מעט חיוורים לקייט וז'קט המעיל שהיא לובשת מעל השמלה (שהחייטות שלו במפתיע אינה מהמשובחות) לא עושה עימה חסד ומכביד על המראה


השיער היפה והמטופח של קייט הוא חלק מסוד קסמה

13.6.13 – בהופעתה האחרונה בתפקיד רשמי לפני הלידה, קייט השיקה ספינה חדשה של הצי הבריטי בשם הכל כך הולם: Royal Princess. פתאום בחודש האחרון להריונה, היא נהייתה כמעט נועזת בשמלה עם ההדפס הדלמטי (260$) של המותג הבריטי Hobbs (ראו לעיל, היא כבר לבשה דברים שלהם בעבר) וכובע שחור של Sylvia Fletcher מ-Lock & Co Hatters (לעיל). גם השמלה הזאת, למרות ההדפס הטרנדי והמעניין כשלעצמו, לא מוצלחת עבורה במיוחד וגורמת לה להראות הרבה יותר גדולה ממה שהיא באמת


נתנו לה לשחק בכפתורים על סיפון הפיקוד וקייט משועשעת מהיותה רב החובל לרגע

15.6.13 – על מרפסת ארמון בקינגהאם, בהופעתה הפומבית האחרונה בהחלט לפני הלידה, צופה ביחד עם כל משפחת המלוכה, במצעד משמר המלכה ובמטס החגיגי לכבוד יום הולדתה ה-87 של המלכה אליזבת. קייט חותמת את תקופת ההיריון שלה (בציבור) בהופעה אלגנטית כשהיא לובשת שמלת מעיל, בורוד בייבי בהיר עם כפתורי פנינה, מבית אלכסנדר מקווין (העילית שבאופנה הבריטית ובית האופנה שעיצב גם את שמלת הכלולות המדוברת שלה), כובע תואם של Jane Corbett ועגילי פנינים אלגנטיים.

צבע ורוד חיוור או ורוד בייבי כפי שהוא מכונה לעיתים, הוא אחד הצבעים שבלטו אצל חלק מקולקציות המעצבים לעונת סתיו – חורף 2013 שכבר כמעט בפתח, בין השאר אצל פראדה, קרוון וטופ שופ יוניק


הגיס הארי, תמיד מצליח להצחיק אותה… ובעצם כנראה את כולם.
*
ולמי שרוצה לשלוח מתנה לזוג שיש לו כנראה הכל:

רשת אימפרס ( Impress ) לתכשיטים ושעונים מקבוצת רולטיים  משיקה סיכות ביטחון מעוצבת לתינוקות. סיכת הביטחון מעוטרת במגוון תליונים למזל, שמירה והגנה, לתלייה על עגלת התינוק או ליד עריסתו. סיכות הביטחון מגיעות ב3 צבעים: זהב לבן, זהב אדום וזהב צהוב בשיבוץ יהלומים וסמלי יודאיקה- חמסה, עין נגד עין הרע, דג לשפע, לב ומגן דוד. הסיכות מעוטרות ב 33 נקודות יהלומים -18 קראט, וצבועות בצביעה ידנית של אמיילים בצבעים עזים. בנוסף לכך משובצות הסיכות באבני חן יקרות – רובי וספיר.

טווח מחירים: 6900- 7700 ₪

מתוך הבלוג של אלישבע כספי


אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.