הרומן שלי עם מרסל מוסרי ~

כולה בת 24! מה יכולה ילדה כזאת ללמד אותי? מסתבר שהרבה. היא שנונה, היא חריפה וסוחפת את הרשת. קבלו אותה מרסל מוסרי אהובתי. תמיד רציתי בת לכן אני מרשה לעצמי לקרוא לה אהובתי.

DSC_7752 DSC_7819
חיי הפנסיה שלי בתל אביב התחילו בעצם דרך סלונה. המפגשים עם הבלוגריות, הכייפים של מפגשי סלונה בסלוני שערכתי נתנו לחיי ערך מוסף, ופה המקום להגיד תודה לסלונה. אבל מכיוון שאני חייבת לחפור בלי הפסקה יש לי קבוצת פייסבוק שאני מנהלת לאחרונה שמאפשרת חפירות ללא תחתית. גלדייס אחת החברות בקבוצה שאני דגתי מקבוצות פייסבוק של ישראלים בעולם, בקשה ממני למצוא את מרסל מוסרי. תבינו, גלדייס גרה בשבדיה. איך היא הגיעה אליה משם חשבתי לעצמי? אבל מיד שאלתי בעצם מי זאת מרסל מוסרי? רינת, חברתי עידכנה שמדובר בבחורה צעירה, בת 24 שהיא כוכב בשמי הספרות העכשווית, בז'אנר שמזכיר במעט את מנחם תלמי עם סיפורי יפו אבל  ב-2014 הכול החל  בכתיבת סטאטוסים בפייסבוק.

תנו לי אתגר מעניין, אני תופסת אותו בשתי ידיי ועם פה שמצורף אליהם ויוצאת לדרך.  נכנסתי מיד לדף הפייסבוק של מרסל. וואלה חשבתי לעצמי, ילדה מעניינת. אהבתי את הכתיבה ,אהבתי את התשוקה, את האהבה, הריאליות הכמעט צינית, הסיפורים על החיים שמסביבה. טוב, נו אז שלחתי לה הודעה בפייסבוק ומיד התחברנו.

יש משהו בגיל שלי שמאפשר נגישות לכולם. זאת אומרת מי זאת האישה הזאת? שאלה ברורה אבל אתם מבינים שאני באה ממקום טוב.

אני לא צריכה כלום מאף אחד פרט לעניין שיתווסף לי לחיים. וגליה סודרי חברתי החדשה ציינה שאני בעצם גם מחפשת הכרה, מה שנכון נכון ובעצם מי לא?

המפגש  הראשון  שלי עם מרסל היה בקפה "עלמה" ביפו. לאחר מכן ליוויתי אותה למערכת "מעריב" לאחריו  חיפשתי עם מי ללכת להופעה של דיויד ברוזה  במוצאי שבת ומצאתי.  המופע היה מוצלח, דיוויד היה הש"ג שלי בצבא לכן באתי בתום ההופעה להגיד לו שלום אחרי כמעט 40 שנה. מרסל הייתה דיי מבויישת, נתתי לה את המצלמה לריכוך האווירה. היא צילמה אותי איתו ואני צלמתי אותה איתו.היה ערב מצחיק כי מרסל מצחיקה. נו איך לא?!

היו לנו עוד כמה מפגשים: אצל נאוה אורבך בגינה , מופע קריאה שלה בנמל תל אביב "שירים באשדודית" עם שמעון מימרן ואהובה עוזרי וחזרנו שוב עם כמה חברים שלה.

קבענו מפגש סופרת בביתי, בערב קיצי עם סלון מזמין וערימת נשים שבאו להנות ממרסל וספרה "קופסת קובות". היא חתמה לכל אחת בהקדשה אישית והיה ערב מאד זורם ומצחיק כמו מרסל.

תחשבו על זה רגע :לפני שלושים שנה, מרסל מוסרי לא הייתה יכולה להכנס למודעות הקוראים באופן שהיא הצליחה בו ב-2014. קסם הפייסבוק הופעל גם פה.

ההצלחה הספרותית של פעם נבעה מעבודת נמלים של כתיבה שחלקה נעשה באופן ידני ועברה דרך ארוכה של עורכים מצקצקים שקבעו את הסגנון השולט של אז. ההחלטה לחיים ולמוות של הספר הייתה בידיהם. כמה לבבות שבורים נדחסו לפחי האשפה בהוצאות לאור.

מרסל עקפה את הממסד הספרותי ופנתה לגולשי הפייסבוק והאהבה לא איחרה להגיע.

את סיפרה הראשון "קופסת קובות" היא בחרה להוציא באמצעות מימון המונים ולמכור אותו באופן עצמאי. כולל הליכה שלה לדואר לשליחת ספר לקוראות שלה.

ספרה השני "דמעות של יין" גם הוא עומד לצאת בקרוב באמצעות מימון המונים בסוף אוגוסט.

בעקבות ההצלחה של הספר ודף הפייסבוק שלה היא זכתה לאלפי עוקבים נכון להיות 25 אלף , חמשת אלפים חברים ופנייה מצד עיתון מעריב ואחרים והיא בחרה ב"סופשבוע". שם יש לה טור שבועי שגורף הצלחה מטאורית מתחילת יוני 2014.

המסקנה שלי היא: הפייסבוק הוא לא רק רשת חברתית הוא תור המדיה של שנות ה-2000. מה היו חיי בלעדיו. אהובי!

 

 

DSC_6674

גלדיס האישה שהתחילה את הרומן שלי עם מרסל.

מרסל

 

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~