הרהורי קורונה

 

פתאום נפל עלינו וירוס קטלני, שגורם לנו לחשב מסלול מחדש. שהייה כפויה בבית, מלווה אי ודאות לגבי מועד סיומה, מביאה עמה כמה תובנות.

1234

צילום: שרה פלד

\\ שקט

הציפורים מצייצות, התנים מייללים, הינשופים שורקים בזמן שהעולם עומד מלכת. השקט הפיזי, ללא צפירת מכוניות וללא עשן ופיח, מנקים את האויר וממלאים את הריאות כאשר הראש חושב והלב דואג. השקט הפיזי מייצר סוג של שקט מנטלי, לכאורה, כי אין לנו שליטה על המצב. אין צורך להוכיח דבר, לא מפסידים שום דבר ולא חייבים שום דבר. החיים בפאוזה מאפשרים הנאה מהרגע הנתון, מהסתפקות במה שיש לך ופטור מלהתחרות, להשיג, לשאוף ולהצליח. סוג של חיים על אי בודד.

\\ גוף נפש

הקשר בין הגוף השמח לנפש הבריאה מייצר שעות רבות של פעילות ספורטיבית על כל ענפיה הניתנים להנחייה במדיה החברתית. ברפרוף קל בפייסבוק, אפשר לקבל מאות שיעורי יוגה מרחבי העולם, בכל השיטות והשפות. שיעורי פילאטיס, זומבה ואימוני כושר לכל המשפחה, מספקים למשפחות זמן פעילות יעיל ומשמח. הצעדות בחוץ הוגבלו, אז מצאתי את עצמי חורשת את הדשא שלי הלוך וחזור 7 ק"מ במשך שעה. אחרי צעדה כזו, הלב מלא שמחה.

\\ אוכל

לא יודעת מה קורה אצל אחרים, אבל דווקא עכשיו נוצרה אצלנו שגרת אכילה מוגדרת עם הקפדה על אבות המזון. משום מה אין צורך בנישנושים. מבשלים יצירתי ונהנים מהמטעמים.

\\תרבות

התחום הזה, שנסגר פיזית לביקורים וצפיות, נפתח כולו בחינם באתרי הרשת. תיאטרונים, בתי אופרה והיכלי קונצרטים ברחבי העולם, מעלים לרשת, מופעים מוקלטים. מוזיאונים מצלמים את החללים שלהם במצלמות תלת מימד ומעלים לרשת סיורים וירטואלים לצפייה מהכורסא. חוויה נפלאה להיחשף לכל מה שלא יכולנו לראות.

\\ פוליטיקה

אפילו הצ'ילבות החליטו להשלים.

IMG_5167

איור: שרה פלד

\\ תקווה

העתידנים מציגים מספר תרחישים, מהקלילים ועד האפוקליפטים. אבל למי אכפת…