הרבה מעבר לגנטיקה !

בחורה עם מחשב נייד

הרבה מעבר לגנטיקה !

 

חיטוב הגוף – אנשים רבין כיום סובלים מבעיית נשירת השיער. חשוב לומר כי בעיה זו מצויה בעיקר אצל גברים אך גם לא מעט נשים סובלות מנשירה מוגברת של שערות ראשן. חשוב לומר כי לכל אדם נושרות בן מאה למאה חמישים שערות ביום. במידה ואתם מבחינים במספר שערות אשר נושרות מראשכם חשוב שתבינו כי זה טבעי לחלוטין ואף טוב לבריאות הקרקפת. אך במידה ואתם מבחינים בכמות גדולה של שיערות אשר נושרות מעל ראשכם באופן תדיר יתכן כי אתם סובלים מבעיה רפואית הנקראת נשירת שיער.

הגורמים העיקריים

 

צלוליטיס – חשוב לדעת כי על אף העובדה כי אנשים רבים סבורים כי תופעה זו של נשירה מוגברת נגרמת אך ורק בגלל גנטיקה בעייתית ישנם עוד גורמים רבים אשר מעודדים את הנשירה המוגברת שלכם. פעמים רבות שנשירה זו כלל לא קשורה לגנטיקה אלא לחוסרים משמעותיים של ויטמינים ומינרלים רבים בגופכם. על כן חשוב לדעת כי במידה ואתן מבחינים בנשירה מוגברת בסדר גודל של מקבץ שיערות על מגבת הרחצה לאחר חפיפת הראש חשוב להגיע אל רופא המשפחה לעבור בדיקות כלליות על מנת לוודא כי הגורם לתופעה הוא לא חוסרים עמוקים של ויטמינים ומינרלים רבים בגופכם. במידה ואכן חסרים לכם לא מעט ויטמינים ומינרלים שונים תוכלו להשלימם עד מהרה על ידי כדורים שונים ובכך לעצור את הנשירה שלכם.

דרכי הטיפול פעמים רבות נקבעות על פי זיהוי הגורם לבעיה

כפי שציינו לעיל פעמים רבות כי נשירת שיער אינה נגרמת כלל כתוצאה ישירה של גנטיקה. על כן חשוב לדעת לזהות את גורם הבעיה על מנת לדעת לבחור בצורה הטובה ביותר את הטיפול המונע.

אנשים רבים כלל לא יודעים כי נשירת שערות ראשם נגרמת כתוצאה ישירה של בעיות נפשיות שונות כמו: לחצים, מתחים, עצבים ובהלה.

במידה והגורם הינו נפשי חשוב לעשות כל מאמץ על מנת לשפר את המצב הנפשי ובכך בעצם לעצור את הנשירה המוגברת.

הרמת ישבן – על כן חשוב לדעת כי במידה ואתם רוצים למצוא פתרון טוב עבור נשירת שיער ממנה אתם סובלים, חשוב לדעת כי הפתרון משתנה על פי גורם הבעיה.