הקשר היפני של "מתח גבוה", משחק הבריחה המחשמל של תל אביב

בחורה עם מחשב נייד

כתבה: דליה בודינגר, דוברת חברת החשמל

בשנים האחרונות אני מבלה כמעט כל חופשה ביפן.

בעיקר בטוקיו, שהפכה להיות מבחינתי יעד אופטימלי. אני מוצאת בשילוב שבין האסתטיקה, הטבע העירוני, הניקיון והסדר לבין הדופק של טוקיו,מיליוני האנשים, יצירתיות, אוכל ותרבות שילוב של איזון שרק באמצעותו הצלחתי להגדיר לעצמי מה היא הפרעת הקשב שלי ולמה טוקיו להבדיל מניו יורק מייצרת אצלי איזון.

יפן היא תרבות של סטוריטלינג. שום דבר לא קורה שם במקרה. הכל מדויק ומתוכנן, לכל כוס תה יש דרך להסתכל עליה,לדבר עליה ולספר אותה. לכל עץ, או אבן בגן יש סיפור שמסופר דרך הזווית שבה הוא מונח.

חברת Metro, הרכבת בטוקיו, בחרה לספר את הסיפור של העיר בשילוב עם שירות רכבות מעולה ויצרה חווית משחק כייפית ומאתגרת במיוחד.
photo5908762933935059743
את ערכת המשחק רוכשים באחת התחנות (שינג'וקו או טוקיו) אצל השומר בתמורה לתשלום סמלי שכולל כרטיס נסיעה חופשי יומי. ערכת המשחק המעוצבת כוללת פריטים, חוברת מידע,תמונות מדבקות,מפות שמרכיבות עם הפריטים במרחב האורבני את הסיפור שתספרו בסוף היום הזה. חוויה מדוייקת, שמצד אחד שמה דגש על מעבר מהיר מתחנה לתחנה כחווית שירות מצויין ופריסה המעולה של 300 התחנות בעיר, מצד שני, הרכבת תורמת את חלקה לתיירות המקומית ובכתב חידה מרתק, שולחת אתכם להכיר את השכונות הפחות מוכרות של טוקיו, רחובות, גנים, פריטים ארכיטקטונים במרחב האורבני שללא כתב החידה הסבירות לשימת הלב לפריטים הקטנים שמספרים את הסיפור של המקום היו נעלמים מעייני עובר האורח.
photo5908762933935059742
שיחקתי את המשחק יום שלם עם הבן שלי. סביר להניח שבלעדיו לא הייתי מצליחה לפתור חצי מהחידות. חדרי בריחה לא היו מעולם הצד החזק שלי, והסבירות שאם איעלם אז פשוט תגלו שלא הצלחתי להגיע לפתרון ואני תקועה אי שם בתוך חידה.

ואת כל זה אני מספרת לכם כי פשוט העתקתי את הפורמט. לקחתי את הרעיון של חברה גדולה שמספרת ללקוחות שלה סיפור ותרגמתי את הרעיון לחברת החשמל.
לסיפור של תחנת הכח הראשונה בארץ ישראל, וחישמול העיר תל אביב באמצעות משחק בריחה במרחב האורבני. שעה וחצי עד שעתיים, של מסלול מרתק, שהותאם לכל הגילאים, מתאים למשפחות, קבוצות חברים, זוגות, תנועות נוער, חיילים בעצם לכל מי שחידות, סיפורים והעיר תל אביב מעוררים בו עניין.
photo5908762933935059746
אצל השומר, בכניסה לחברת החשמל, ברחוב החשמל 16, הרשמה מראש (בלינק המצורף). תוכלו לצאת לחוויה תל אביבית, ולספר לעצמכם סיפור מחשמל שהוא ישראלי תל אביבי , אבל רק אתם תזהו בו את הקשר היפני.

להרשמה : https://hashmal.iec.co.il/
חדר בריחה8

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל.חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!