הקשר בין תכנון מבנה והדברה

כשמתכננים בית צריך לקחת בחשבון את העובדה שיש מזיקים מה צריך לעשות כדי שבהמלך השנים הם לא יהפכו את ביתכם גם לביתם….

בחורה עם מחשב נייד

תכנון בית בראיית מזיקים

כשבאים לתכנן בית חדש יש מיליון ואחת דברים שצריך לשים לב אליהם ולתת תשומת לב  לאינספור תתי סעיפים על מנת שבסיום התהליך יהיה בית יפה, יעיל, נוח ומושלם כפי שחלמתם עליו במשך שנים עד שהצלחתם להשיגו

בין שלל הדברים שחשבתם עליהם כמו קרמיקה למקלחת, שיש למטבח, מקום לתלות כביסה ,חדר לנעליים וכו..אני בטוח ששכחתם לדאוג שהבית החדש יהיה רק שלכם ולא יהיו דיירי משנה לא רצויים כמו יונים, חולדות ושאר המזיקים.

מה צריך לעשות על מנת להקטין את חיבתם  של היונים, החולדות ושאר המזיקים לביתכם ?

1.יונים- בזמן התכנון חשוב מאוד לא לייצר כל מיני פתחים או מעקות לא הכרחיים שבהמשך יהוו מקום מסתור מצוין ליונים שם הם יקימו את בית חלומותיהם ויהפכו את החיים בביתכם החדש לסיוט שיהיה כרוך בבזבוז כסף רב על מנת להרחיק את היונים.

במידה ובבתיכם החדש יש גג רעפים חשוב מאוד להקפיד שהגגן יסגרו את כל הפתחים ואפילו הקטן שבהם על מנת למנוע מהיונים להיכנס לחלל הגג ולהקים שם מושבות יונים שיעשו רעש ולכלוך רב שבהמשך ימשוך לשם חולדות (שיבאו לאכול את הביצים של היונים)

2.חולדות–  על מנת למנוע חדירת חולדות לביתכם החדש יש להקפיד שהדלתות הכניסה מגיעות עד הריצפה ולא נשאר רווח של סנטימטר או שניים שדרכו יכנסו חולדות או עכברים (כן הם יכולים להיכנס מפתח של סנטימטר).

בזמן שהנגר מתקין את ארונות המטבח והמקלחת חשוב מאוד שלא ישאיר פתחים שדרכם יכנסו חולדות ויקימו להם בית חם ברווח שבין ארונות המטבח והריצפה.

3.עשבים שוטים- במידה ויש לכם גינה חשוב מאוד לטפל באדמה נגד עשבים עוד לפני הקמת הגינה דבר שיקטין את הופעות העשבים באמצע הדשא בהמשך

4.הדברת נמלים- לפני הכניסה לבית כדאי לעשות הדברה מונעת וזאת כדי למנוע את התאקלמותם של נמלים בבית עוד לפניכם.

5.הדברת ג'וקים- לפני הכניסה לבית כדאי לעשות הדברה מונעת וזאת כדי למנוע את התאקלמותם של הג'וקים בבית עוד לפניכם.

6.הדברת טרמיטים- באזורים שידוע שיש בהם בעיית טרמיטים כדאי לעשות טיפול עוד בשלב היסודות

לכל שאלה ניתן לפנות :

אלעד אורי- אגרונום ומדביר

054-4603208

www.jukbarosh.com