הקשר בין משחק דפדפן ופיתוח החשיבה של הילד

בחורה עם מחשב נייד

אז מה הקשר הישיר בין פיתוח הילד ומשחק דפדפן?

משחקי דפדפן בשונה ממשחקים רגילים, הם משחקים נטולי גרפיקה ומעניקים מרחב דמיוני עצום עבור הילד. כאשר הגילאים הנפוצים ביותר אשר משחקים במשחקי דפדפן הם בין 11 – 14 הם צריכים לתכנן וליצור אסטרטגיות שונות ומגוונות, דבר המצריך חשיבה רחבה.מעבר לכך, במשחקי דפדפן אין גרפיקה והכל נע על גבי דפים, כך שחוש הדמיון פעיל כל הזמן והם מרגישים שהם נמצאים בעולם אחר ושונה משלהם, שילוב של חשיבה אסטרטגית ודימיון מפותח עוזרים להתפתחות של הילד בגילאים החשובים האלו.

כיום לא ניתן למנוע מהילדים להגיע אל עולם המשחקים הדיגיטליים ולהמנע ממשחקי אונליין, טכנולוגיות וכדומה, אז אם כבר, עדיף לגרום לילד להגיע אל המשחקים שיעשו לו טוב.

מעבר ליצירת אסטרטגיות ושימוש בדימיון, במשחקי דפדפן יש גם קהילות וניתן לפתח קישורים חברתיים, גם בתוך המשחק עצמו על ידי כריתת בריתות וחברויות ניתן לפתח קישורים חברתיים, סמכות, אמון ושיח רציני ובוגר יותר.

מאחר והילדים נמצאים בעולם בהם הם מנהלים "צבא" או "מדינה" הם מרגישים רהוטים יותר ומנסים לדבר בשפה גבוהה יותר וכריזמטית יותר.

כיום ניתן לראות ילדים רבים בגילאי 11-14 אשר משחקים במשחקי דפדפן, מעבר לכל הנתונים שאמרנו כבר, יש גם נוסחאות מתמטיות שצריך לבצע ולתכנן הכל כמה צעדים קדימה, ממש כמו לשחק שחמט.

במשחקי דפדפן, אין צורך להשות כל היום, ומספיק להכנס כמה פעמים ביום לכמה דקות, כך שאי אפשר "לתבוע" אל תוך עולם ולהתנתק מהמציאות, משחק דפדפן הוא משחק קליל, מתוכם ובריא לילדים ולנוער.

ספרטה אונליין
משחק דפדפן ישראלי

המלצה אישית על משחק דפדפן,

ראשית, מומלץ כי הילדים שלכם ישחקו במשחק דפדפן ישראלי ולא בינלאומי.

כיום יש משחק דפדפן ישראלי מוביל בשם ספרטה אונליין שמאגד ילדים רבים ברחבי הארץ ודואג לקהילה בריאה ופורה.

ניתן לראות כי הצוות הניהולי שם מפקח ודואג שהכל יהיה קשורה, המשחק בשפה העברית ונוח לשימוש בכל גיל, מומלץ להתנסות ולהכניס את ילדכם אל העולם של ספרטה אונליין.