הקרב על החלב

בעוד ארגוני הבריאות מעודדים את צריכת החלב, גוברים הקולות הטוענים שהחלב אינו בריא

עופרה אברמוביץ יו"ר מאמאנט

בזמן שתנובה ממתגת מחדש את עטיפות המוצרים שלה, והחלב בראשם, ניטש קרב עיקש בין רופאים, מדענים וחברי הקהילה הרפואית האלטרנטיבית על שאלה מהותית הרבה יותר: האם החלב בכלל בריא לנו, או שלמעשה לא רק שאינו בריא, הוא אף מזיק לנו.

כולנו גדלנו על כמה שחלב הוא מרכיב חשוב במזון שלנו, כמה חשוב שילדים ישתו חלב ואיך הוא בונה את העצמות ומחזק את הגוף. קמפיינים לעידוד צריכת החלב מלווים אותנו כל חיינו, וכיוון שמדובר במזון הראשוני ביותר שאנחנו יונקים מאמנו, קשה לחשוב עליו כעל "הרוצח השקט" כפי שהוא מכונה בחלק מהפרסומים האחרונים הקוראים להפחית משמעותית את צריכת החלב, בעיקר אצל מבוגרים.

העמדה המסורתית של רשויות הבריאות בארץ ובעולם היא שחלב הוא "נכס תזונתי" חשוב לגוף האדם, ומכיל חלבונים, ויטמינים, אשלגן ומגנזיום וכמובן סידן, והם ממליצים על צריכה של לפחות 3 מנות של מוצרי חלב ביום, כחלק מקמפיין עולמי שנועד לעודד צריכת מוצרי חלב, אחרי שהתפרסמו נתונים המראים שרוב האנשים צורכים רק חצי מכמות הסידן המומלצת. מידע מפורט יותר על יתרונות החלב ניתן למצוא באתר מועצת החלב.

עם השנים גם הרפואה הממסדית הכירה בכמה מגבלות הנוגעות לצריכת חלב, ובראשן בעיית השמנה, שהובילה לעידוד צריכה של חלב דל שומן, ובעיית עיכול שכיחה יחסית הנקראת "אי סבילות ללקטוז". אצל חלק מבני האדם האנזים המפרק את הסוכר בחלב, נעלם מהגוף לאחר תקופת הינקות. אצל חלקנו, היעדרותו של האנזים הזה גורמת לחוסר יכולת לעכל כמות גדולה של חלב.

העובדה שהגוף מפסיק לייצר את האנזים הזה, בנוסף לעובדה שבני אדם הם היונקים היחידים שממשיכים לצרוך חלב בבגרותם,  עמדו בבסיס מחקרים שונים שנועדו לבדוק את השפעותיו השליליות של החלב. בארץ, אחד מהדוברים הבולטים ביותר לגבי הסכנות שבחלב הוא ד"ר דן קרת. קרת, שמרבה להתראיין בכלי התקשורת השונים ולהפיץ מאמרים ומחקרים באינטרנט, טוען שמיתוס החלב הבריא נוצר ע"י חברות מסחריות בעלות אינטרס, ומזהיר שבניגוד לאמונה הרווחת, צריכה מוגברת של חלב מבריחה סידן מהגוף ולמעשה פוגעת בעצמות. יש תזונאים המציינים את התגובות האלרגניות לחלב, החל ממגרנות ועד לנזלת, אקנה והחרפת אסטמה. חומרים שמתווספים לחלב בתהליך הייצור המסחרי שלו (כמו אנטיביוטיקות למינהן) החשודים כמסרטנים. בנוסף, פעילים למען זכויות בעלי חיים מזכירים את האכזריות הנטועה, לדעתם, בתהליך גידול הפרות וחליבתן.

הקרב על החלב עדיין בעיצומו, כשכל צד מציג מחקרים משלו התומכים בעמדתו. לטענת המצדדים, אחוז האוכלוסיה הסובל מתגובות פיסיות שליליות לחלב הוא זעום יחסית. אין ספק בחשיבותו של חלב לפעוטות, בעובדת היותו המזון העשיר ביותר בסידן, וכן שעדיף לצרוך חלב דל שומן ונקי מתוספים מזיקים. אבל גם ברור שצריכה מוגזמת שלו, כמו של כל דבר, אינה בריאה. האם לוותר על חלב לגמרי? כנראה שלא, אבל תלוי את מי שואלים.

לקריאה נוספת:

מאמר נוסף של ד"ר קרת

המלצות התזונה של משרד הבריאות

צילום:

http://www.flickr.com/photos/rent-a-moose/ / CC BY-NC-SA 2.0

אוכל
מדור האוכל של סלונה. חדשות, מתכונים, ביקורות וכל מה שטעים