הקול- סיפור קצר

בחורה עם מחשב נייד

1002523-bigthumbnail
היא הייתה נערה מוזרה שגם חבריה בבית הספר וגם המורים תמיד חשבו שהיא קצת שונה, כולם מסביב דיברו אודותיה ואף התנכלו והיא חשה שאיש לא לעולם לא יבין את מה שבתוך ליבה.
יום אחד נפגשה לאחר בית הספר עם חברתה לכיתה והן הקשיבו יחד לקלטת של להקה פופולארית. לסולן הלהקה היה קול נעים ומלא רגש כשהוא שר הנערה שכחה כל דבר בעולם ורק התאוותה לשמוע את הקול הזה שוב ושוב.
הנערה החלה להעביר שעות בצפייה באם.טי.וי רק בשביל לראות שוב את הלהקה ולשמוע פעם נוספת את הקול שהרטיט את ליבה וחדר לתוך נשמתה.
היא רכשה קלטות, הקליטה כל קליפ וקראה בשקיקה כל כתבה אודות הזמר שהפך למושא הערצתה, קירות חדרה היו מכוסים בפוסטרים שהיא אהבה להביט בהם ולחלום על פגישה אתו.
הקול שלו ניחם אותה מצערה כשהייתה עצובה, העצים את שמחתה כשהייתה שמחה והשכיח את הבדידות והריקנות שהיו מנת חלקה.
שנה רדפה שנה, והיא סיימה את התיכון ויצאה לחיים הבוגרים.
הנערה הפכה לאישה צעירה שלמדה מקצוע, חיפשה עבודה ועברה התנסויות רבות עם בחורים שחיזרו אחריה אבל אף אחד לא הצליח לגרום לה אושר והיא נותרה בבדידותה.
בתוך שגרת החיים בעולם המבוגרים כבר לא חלמה על פגישה עם הזמר אבל המשיכה להקשיב לשירים שאהבה ולהיזכר בגעגועים בימי הנעורים.
לאחר מספר שנים ומערכות יחסים כושלות, התאהבה בגבר ונענתה בשמחה להצעת הנישואים.
הזוג נישא בטקס צנוע אבל שמח, הם חיו את חייהם באהבה ובשלווה, יצאו לבילויים, נסעו לחופשות ועשו את כל הדברים שעושים זוגות צעירים, בהמשך החליטו שרוצים להביא ילד אבל היא לא הצליחה להיכנס להריון.
אז היא פנתה לרופא הנשים וביקשה להיבדק ועיניה חשכו למראה תוצאות הבדיקה,
לאחר הבירור הרפואי התגלתה אצלה מחלה הורמונאלית והיא הבינה שכנראה לעולם לא תוכל להביא ילדים אלא רק על ידי טיפולים קשים וגם זה עם סיכוי נמוך. הוסבר לה שהמחלה מוכרת לרפואה ויש אותה גם לנשים אחרות אבל אותה זה לא הרגיע, היא הייתה כואבת ומרוסקת.
היא נאלצה לעבור תהליכים רפואיים מייסרים ששברו אותה גופנית ונפשית אבל ההריון לא הגיע וכל טיפול שכשל העצים את הכאב וחוסר האונים, התקווה להקמת משפחה התנפצה לרסיסים באכזריות.
בצערה שאלה את עצמה ללא הרף למה דווקא לה זה קרה, האם אלוקים מעניש אותה על חטא נורא, האם זו אשמתה כי ניהלה אורח חיים לא בריא או שאולי מדובר בגנים דפוקים.
שמחת החיים שלה אבדה והיא התמלאה זעם ומרירות כלפי כל העולם, היא שנאה בעיקר את הנשים האחרות שלהן יש ילדים והן נראו לה בריאות ומאושרות. היא הרגישה שהיא לא כמו כולם, היא אחרת, פגומה, לא נורמאלית, פחות אישה וכעסה על אלוקים שבחר להפיל את הגורל הלא הוגן הזה דווקא עליה.
היחסים עם משפחתה הפכו להיות מרוחקים ומתוחים, היא התייסרה ברגשות אשמה על כך שבעקבות מחלתה מונעת מבעלה ילדים ומהוריה נכדים.
היא ניסתה לספר על המחלה לחברותיה אבל כל ניסיון מצדן לעודד אותה רק חיזק את ההרגשה שאף אחד לא מסוגל להבין באמת. בהדרגה היא הרחיקה את עצמה מכולם, הזניחה מטרות ושאיפות והעדיפה להטביע את יגונה באלכוהול ותרופות נגד דיכאון.
היא חיפשה באינטרנט מידע על המחלה, בניסיון למצוא מזור לנפשה המיוסרת אבל הדברים שקראה רק מילאו אותה בייאוש ובפחד.
לא עבר עליה יום בלי חרדה לגבי העתיד, האם לעולם לא תוכל לחיות חיים "רגילים" ולהיות אימא? איך המחלה תשפיע עליה כשתהיה מבוגרת יותר? המחלה השתלטה על כל הווייתה וצבעה את חייה בגוונים קודרים.
יום אחד הגיעה לאוזניה הידיעה על כך שהלהקה שהעריצה בנעוריה מגיעה להופעה בישראל.
בן רגע היא הרפתה מאובססיית המחלה שלה, ולא היה דבר שרצתה יותר מאשר להשיג כרטיס למופע. לבסוף הצליחה להזמין כרטיס דרך האתר ומיהרה למשרד הכרטיסים ביום המחרת. היא חיכתה בהתרגשות להופעה וספרה את הימים.
יום לפני ההופעה התקשתה להירדם הלילה עבר עליה במתח וציפייה, היא הסתקרנה כיצד תרגיש כשתראה על הבמה את סולן הלהקה.
הנסיעה להופעה הייתה ארוכה ועברה עליה במחשבות נוגות, היא התאמצה להילחם במחשבותיה על ידי הידיעה שבקרוב תראה במציאות את מי שהעריצה במשך שנים.
לבסוף הגיעה לשם וישבה בקהל, כל דקה של המתנה לתחילת המופע עברה בשבילה כמו נצח ואז הלהקה עלתה לבמה והוא החל לשיר.
היא שמעה שוב את הקול המתוק שחדר לליבה לפני שנים רבות, רק הפעם זה היה בביצוע חי ולא בהקלטה. היא לא יכלה להסיר את מבטה ממנו בזמן שהוא שר והקול הזה מילא את נשמתה והשכיח בבת אחת את כל העצב והצער. השירה הזו האירה את נפשה הכואבת וגרמה לה להרגיש מחדש את טעם החיים ואז היא נזכרה שיש לה רצונות, חלומות ורגשות למרות האבחנה הרפואית.
לאחר ההופעה עדיין לא ידעה מה צופן לה העתיד, אבל היא ידעה שיש דברים ששימחו אותה בעבר וממשיכים לרגש בהווה, ואז הבטיחה לעצמה שלמרות שנגזר עליה לחיות עם מחלה שהשתלטה לה על הגוף, היא לא תיתן לזה לשבור אותה ולהשתלט על הנפש.
13263849_1114572678581431_7094814937305009983_n