הקוֹפְאָחַרֵי

הקוֹפְאָחַרֵי הינו בעל חיים ממשפחת האנתרופואידים ובתנאים רגילים הוא חי בלהקה, אולם בעת התרחש אירוע, נוטה הקוֹפְאָחַרֵי להתייחדות.

   קוף(צילום מסך)

את הקוֹפְאָחַרֵי ניתן למצוא עומד מאחורי כתב שטח האוחז בידו מיקרופון. הוא יעמוד שם תמיד, צעד וחצי או אולי שניים אחריו.

אפו של הקוֹפְאָחַרֵי שווה ערך לאפו של איש בִיוֹני ובו שוכנים תאים אולְפַקְטוֹרִים. אלה חשים את השינויים בריכוז האוויר כשמתחולל אירוע תקשורתי, ומעבירים את הנתונים למוח בצורת דחף עצבני. הדחף העצבני מעביר את הפקודה לרגליים ואלה מתחילות לנוע בקצב אחיד אך מהיר למקום התרחשות האירוע.

לקוֹפְאָחַרֵי נדרשות ראייה תקינה ואוזן אחת פעילה לפחות; שני משתנים אלה הכרחיים להמשך ההתפתחות האבולוציונית שלו.

הקוֹפְאָחַרֵי הינו בעל חיים ממשפחת האנתרופואידים ובתנאים רגילים הוא חי בלהקה, אולם בעת התרחש אירוע, נוטה הקוֹפְאָחַרֵי להתייחדות. הוא עוטה על פניו הבעה סתומה ובידו האחת מצמיד את מכשיר הסלולר האישי שלו לתנוך אוזנו. בהתחלה הוא מתגנב אט אט אל מאחורי מקום עומדו של הכתב, בהססנות, כמו בודק את השטח, אחר כך נוטע רגליו בקרקע. אולם לפני כל זאת, הוא בוחן היטב את זווית המצלמה ומאתר בעזרת קואורדינאטה A וקואורדינאטה B את המיקום המדויק עליו יעמוד.

מעברו השני של קו הטלפון הצמוד לאזנו, מול מרקע טלוויזיה, אי שם, תמתין לו אמו הגאה או בן משפחה אחר, או חבר שיבקש אותו "תרים את יד ימין," או "תגרד בראש," או "עכשיו תנופף," והקוֹפְאָחַרֵי יגרד באזור חלציו וירים את יד שמאל ולבסוף יעשה בוגי בוגי.

בעבר, הנחיל  הקוֹפְאָחַרֵי אופנת ריקודים חדשנית, שכמו אש בשדה קוצים פשטה בכל רחבי הארץ. הוא הפליא בצעדים ובתנועות שכמוהם לא נראו עד אז על מרקע הטלוויזיה ובכלל. לא היה אירוע רב משתתפים שלא נרקד בו הריקוד ולא נותר איזור אחד בארץ שבו לא נלמדו צעדיו. בעקבות כך, הוזמן הקוֹפְאָחַרֵי להשתתף בתכניות אירוח ובשעשועונים ואפילו הוצעו לו מסעות פרסום מהם התפרנס בכבוד ואף למעלה מזה. הריקוד הקנה לו תהילה ולא היה מפורסם ממנו. עד אשר החלו שמועות בדבר גניבת זכויות יוצרים. איש אחד מרחובות, תימני, טען שאלה הם הצעדים שלו ואישה אחת, מראש העין, תימנייה גם היא, טענה שאלה הם הצעדים שלה. לא עזרו כל ההכחשות שלו והאיומים כי יתבע את מפיצי השמועות על הוצאת דיבה. לא עזרו כל הדמעות והניסיונות להביא הוכחות מתוך קלטות וידיאו ומתמונות משפחתיות ישנות. עוד לפני שהספיק להגיד "קופאחריבנאדם" הפך הקוֹפְאָחַרֵי להיות רלוונטי "כשלג דאשתקד." לאט, לאט, הוא נדחק אל מחוץ לעולם הזוהר וכל שנשאר לו הם הזיכרונות וכמה כתבות בעיתון.

כל זמן שהקוֹפְאָחַרֵי עומד לבדו מאחורי כתב השטח או הכתבת, הוא ישמור על השקט ויסתפק בפנטומימה ובהחלפת הבעות קופיות. אולם ככל שיתאגדו בסביבה בני מינו, כך יגבר כוחו וגם כוחם, וביחד ייצרו קולות מחרישי אוזניים אשר יצליחו לגרום לכתב להגיד: "כפי שבוודאי אתם רואים, אני לא שומע כלום, אז אני נאלץ להחזיר את השידור לאולפן."

אחרי שהמצלמה תכבה, יוותר הקוֹפְאָחַרֵי עוד זמן מה בסביבה. רק אחרי שיוודא כי המצלמה לא תופעל שוב בזמן הקרוב, יכניס את מכשיר הסלולר שלו לכיס מכנסיו ויסתלק אט, אט, מהמקום.

כשיחזור לביתו, יתקבל הקוֹפְאָחַרֵי בתשואות ובברכות "הנה הגבר שלנו," או "איזה כוכב." והוא יעמוד שם בחולצת ה-Nautica שלו וייזכר איך יום אחד כשהיה קטן, עמד עם אבא שלו מאחורי "מה שמו, ההוא מערוץ 1 המבוגר עם השיער השחור," כשכולם צעקו: "הוא הא מי זה בא, ראש הממשלה הבא".

מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים
מחברת הרומן ההיסטורי ״הסלון״ בעלת עסק לכתיבה שיווקית ׳מילה טובה: כתיבה שעובדת׳ מרצה, מנחת סדנאות כתיבה