הצלת חיים בבית הכנסת

בית כנסת, לב ליבו של כל יהודי, המקום בו מתאספים 3 פעמים ביום להתייחדות עם בורא עולם, המקום בו הקהילה מתכנסת בשבתות וחגים והמקום בו נחגגים אירועים חשובים. בבית הכנסת אנו חוגגים לידות של בנות עם קידוש מפואר, ולידת בן עם ברית מילה מהודרת. אנו חוגגים בר מצוות, עליות לתורה, חתנים וציוני דרך חשובים לאורך כל החיים שלנו. 4 פעמים בשנה, אנו מציינים את החיים שלאחר המוות, על ידי תפילת "יזכור" לעילוי נשמת הנפטרים, ויש בתי כנסת רבים בהם מזכירים את חללי מלחמות ישראל וקורבנות השואה הי"ד.

דפיברילטור בבית הכנסת

בית הכנסת הוא מקום של שמחה מתפרצת, תקווה שברירית, הודיה מאושרת, ולעתים גם עצב – על מה שהיה ואיננו. מקום של ניגודים עמוקים, המשתלבים באופן הכי טבעי ונכון שקיים.

בית כנסת מטבעו הוא מקום ציבורי. מדי יום עוברים בו אנשים בגילאים שונים, מרקעים שונים, ובעלי אופי שונה. יש את החייכן הנצחי "איפה החיוך שלך?" הוא ישאל, לידו בדרך כלל תמצאו את הנרגן התורן, אותו מנסה החייכן לעודד. יש את הילדים שהחליטו להצטרף לאביהם, ויש את האורחים המזדמנים. בשבת יש את מחלק הסוכריות למי שעונה "אמן", ואת אחראי ה"תהילים" אחר הצהריים.

כל האנשים האלו מתקבצים יחד במקום אחד, ועל האחראיים על המקום מוטל לדאוג לביטחונם ולרווחתם האישית. בבית כנסת סטנדרטי מומלץ מאד שיהיה תיק עזרה ראשונה למקרי חירום. תיק בסיסי כולל עזרים לטיפול בפציעות נפוצות, תחבושות, גזה סטרילית, חוסם עורקים ועוד. הימצאותו של תיק כזה מאפשר לטפל במהירות וביעילות בפציעות נפוצות כגון נפילה, פגיעה או חתך עמוק. לבתי כנסת גדולים יותר, או כאלו בעלי אוכלוסייה של גיל הזהב, מומלץ ביותר להצטייד במכשיר החייאה מציל חיים. הדפיברילטור הוא מכשיר החייאה מיוחד המאפשר לכל אדם באשר הוא להשתמש בו, ללא צורך בניסיון קודם. המכשיר מתאים לשימוש במצבים של דום לב או פרפור חדרים, ומעביר זרם חשמלי לחדרי הלב. כדי להשתמש במכשיר יש להדליק אותו ולהקשיב להוראות. שימו לב שכאשר אתם משתמשים במכשיר, אדם נוסף מחייג לכוחות ההצלה.

כדי שבית כנסת ימשיך להיות מקום של שמחות ואושר, הזמינו עוד היום דפיברילטור, ומנעו את האסון הבא!

המאמר נכתב כידע בלבד ולא כסמכות רפואית . בשום אופן אין לבצע כל פעולה על סמך המאמר.  ואין כותב המאמר או מי מטעמו לוקח אחריות כלשהי.