הצלב הבוער 2/ דיאנה גבלדון

אט אט מתגלות עוד עובדות לגבי הנוסעים בזמן. מי הם? מה מייחד אותם? האם הם יצליחו לשנות את מהלך האירועים ההיסטוריים?ומה יעלה בגורלם של משפחות פרייזר ומקנזי?

hatzlav_haboer2_master

ספר זה מגולל את סיפור אהבתם של ג’יימי פרייזר וקלייר רנדל,הנוסעת בזמן, שהתחיל ברומן “נוכרייה”, שכבש את העולם. זהו החלק השני של "הצלב הבוער" ולמי שטרם קרא, מוזמן להיכנס ללינק ולקרוא: http://saloona.co.il/corny/?p=2269

הספר נפתח עם ההכנות לקרב מול הרגולטורים. קרב שגבה מחיר גבוהה דווקא מרוג'ר, שנשלח למטרות שלום. רוג'ר נתלה, אך למזלו ניצל ברגע האחרון. אבל הוא נשאר פצוע, חבול ובלי קול. ליבה של בריאנה נשבר, ככל שהוא הלך והתרחק ממנה. היא לא ידעה מה לעשות כדי לקרבו בחזרה ומה יחזיר אליה את הרוג'ר שהוא היה, שבו התאהבה.

לאחר הקרב מול הרגולטורים, ג'יימי וקלייר חוזרים לרכס פרייזר ומבינים שהם נשארו ללא מזומנים. אחת האופציות היתה למכור את אחת האבנים היקרות. המכירה סביר להניח תכניס להם די כסף לשלם לליאר את כספה ואף תעזור להם לכסות את ההוצאות האחרות, ההולכות ותופחות.יחד עם זאת, ערכן של האבנים היקרות חרג בהרבה ממחירן הכספי-הן היו המטבע שבו משלמים כשנוסעים בזמן ועוברים דרך האבנים. הן סיפקו הגנה לחייו של הנוסע.
הן מספקות לנוסע לא רק הגנה מהמהומה שמתחוללת באותו מרחב בלתי אפשרי בין שכבות הזמן, אלא גם יכולות לנווט כדי לבחור את התקופה שאליה הנוסע בזמן מעוניין להגיע.
האם הם יוכלו להסתכן באובדן אבן יקרה שעלולה להיות חיונית מאוד, ויום אחד אף להציל את בריאנה או רוג'ר ממוות?

הם מוצאים דרכים לשרוד ולהתפרנס . אחת מהן היא צייד. כשמתגלה עדר של בופלו באזור, ג'יימי ורו'גר יוצאים יחד עם עוד גברים לצייד. צייד שגבה מחיר רב מג'יימי. ג'יימי דרך על נחש והוא הוכש.
ג'יימי התנדנד בין חיים ומוות, כשרוגר עשה כל שביכולתו כדי להצילו. אך, ג'יימי ידע, שאולי זהו יומו האחרון. ברגע זה הוא מבקש מרוג'ר לדאוג למשפחה. כך, כשרוג'ר וג'יימי היו בלילה ההוא על צלע ההר האפלולי וג'יימי אמר לרוג'ר שקלייר תהיה חייבת ללכת אם הוא ימות, הוא סיפר לו שקלייר היא אחת מהאנשים העתיקים.
רוג'ר חשב שייתכן שפריזר צודק. גם אם על פניו מגוחך לחשוב שהוא, בריאנה או אפילו קלייר שייכים לעם הפיות… זה לא כל הסיפור כנראה. הרי ברור ששלושתם שונים מרוב האנשים- לא כולם יכולים לעבור דרך האבנים, ומעטים עוד פחות עשו זאת ממש.
אבל הם לא היחידים. היתה גם גייליס דנקן. והיה הנוסע האלמוני שהיא סיפרה עליו לקלייר. והגבר שאת ראשו הכרות מצאה קליר במערה ההיא, עם הסתימות בשיניים.
האם פרייזר צדק שגם הם חייבים לחזור דרך האבנים?

אתם זוכרים את בונט? האם ג'יימי ורוג'ר יצליחו לתפוס אותו ולנקום בו על האונס של בריאנה?
או אולי דווקא בונט יצוץ ויפתיע אותם?

איאן חוזר בסוף ספר זה הביתה. לא ברור מה גרם לו לחזור, אבל בידו ספר המיועד לקלייר. ספר הכתוב בלטינית ונראה כספר תפילה של כומר, אבל התגלה כיומן של נוסע בזמן. אותו נוסע שקלייר מצאה.
בעקבות ספר זה הם למדו שגם ג'מי הקטן, בנם של רוג'ר ובריאנה, יכול לעשות את המסע בזמן.
האם יחליטו בריאנה ורוג'ר להישאר עם בנם או יחליטו לחזור בזמן? המשמעות של להישאר היא מלחמה, קרבות, אי ודאות ועוד סכנות רבות. אמנם המסע בזמן דרך האבנים הוא עניין מסוכן, אבל כך גם המלחמה.

את כל אלו נדע בספר הבא…

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)