הצגת היחיד "אני בת-אל"- תאטרון הקאמרי

"בחיינו יש מרדף האם אני יפה מספיק? רזה מספיק? מוצלח מספיק? השוואה מתמדת לאייקונים פופולאריים ולמסרים קונבנציונאליים על דימוי אישיותי וגופני אידאלי.
אנחנו הרי לעולם לא נהיה משהו מלבד עצמנו, לכן מה שנותר לנו הוא להיות אנחנו במיטבנו. לאמץ את ה"דפקט" שיש בכל אחד מאיתנו ולהפוך אותו ל"אפקט".
אני אישה שונה בחברה נורמטיבית כביכול, שבמקום להתחבא בוחרת לשים את עצמה במרכז הבמה, באור הזרקורים ולככב."- בת- אל פאפורה.

בחורה עם מחשב נייד

צילום מאשה מחלינובסקי בת-אל
צילום: מאשה מחלינובסקי

לבת- אל פאפורה היה חלום, להיות שקנית מן המניין. חלומן של רבות אתם אומרים…אבל, אצלה החלום היה מלווה במכשול קטנטן…

בת-אל נולדה כתינוקת קטנטנה ברומניה, שם נאמר לאמה שיתכן שהיא תסבול מפיגור ולא תגדל. אמה לא ויתרה.היא לימדה אותה שהיא יכולה להיות כמו כולם למרות המגבלה שלה, שהיא צריכה להלחם ולנצח.
כשהייתה בת שנתיים חזרה עם הוריה לישראל, והתגוררה בקריית ים.

היא החלה את קריירת המשחק שלה בגיל 11, כשחקנית במחזמר "אוליבר טוויסט" בתיאטרון הבימה בתל אביב, בו שיחקה כשנתיים.
עם הגיעה לגיל גיוס קיבלה פאפורה פטור משירות בצה"ל עקב גובהה, אך התנדבה לשרת בכל זאת. תחילה שירתה כמש"קית ת"ש בבסיס חטיבת הצנחנים במחנה בית ליד, ולאחר שבעה חודשים עברה לגלי צה"ל, תחילה כמפיקה ואחר כך כשדרנית בגלגלצ. בסוף 2009 סיימה את שירותה בצה"ל, והחלה לעבוד כשדרנית ברדיו חיפה.
בת-אל פאפורה היא כיום שחקנית יוצרת, בוגרת הסטודיו למשחק "ניסן נתיב". שיחקה בסרטו של אבי נשר"פעם הייתי" ובסדרות הטלוויזיה "הפיג'מות" ו"גאליס". משחקת בתיאטרון הקאמרי, שחקה בתיאטרון גשר, שידרה בגלי צה"ל ,גלגל"צ ואקו FM99.

צילום אבישג סהר ישוב
צילום: אבישג סהר ישוב

הצגת היחיד "אני בת אל" מציגה את סיפור חייה של השחקנית הקטנטנה , בו היא חושפת את מסעה להגשים את חלומה אל מול מסע המכשולים של חייה, דרך התגברות על דעות קדומות, סטיגמות ודחייה, זאת בזכות הרבה כריזמה ואמונה.

כולנו חווים מכשולים בחיינו. כל אחד ואחת הרגישו בחייהם שהם לא מספיק יפים, מוצלחים ומושלמים. פעמים רבות אומרים לנו שלא נצליח. מי מאיתנו לא חווה זאת? זה יכל להיות בלימודים, בחיי האהבה ובכל דבר.

השאלה היא תמיד מה נעשה עם זה. האם נכנע לדעתם של אחרים?

החוכמה היא להבין , שאנחנו מה שאנחנו, לטוב ולרע. ועדיף לטוב… במקום להיכנע למכשולים ולפחדים, אפשר להוציא מעצמנו את המיטב. כל מכשול בחיים יכול להיות גם הזדמנות…
בת- אל עם המון כוח רצון וכריזמה, מראה לנו שהכל אפשרי. במופע חושפני והומוריסטי היא פותחת בפנינו את עולמה, את מסעה האישי ומעוררת בכולנו השראה להצליח ולאהוב את עצמנו כפי שאנחנו…

ומי אם לא אני, ששם הבלוג שלי הוא "הכל אפשרי" , חושבת שזה פשוט מקסים!

צפייה מהנה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

הפוסטר לקאמרי
יח"צ הקאמרי

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)