הצגה – "ספר דוד המלך" – תיאטרון גשר

"ספר דוד המלך", מתרחש בירושלים, בארמון המלך שלמה, כ-1,000 שנה לפני הספירה. לכאורה יש לנו כאן סיפור תנ"כי, אבל לא רק. שתולים בו רמזים רבים ונקודות מחשבה והקבלה לימנו אנו.

ספר דוד 4

צילום: סרגיי פישבך

שלמה המלך (מיקי לאון), מבקש לכתוב דוח אחד ויחיד, מהמן ומסכם על אישיותו וקורותיו של אביו, דוד המלך (הנרי דוד). דוח שיחסל את חרושת השמועות ואשר יכלל באנתולוגיה שנאספה באותם ימים ומוכרת לנו היום בשם מוכר יותר – התנ"ך. לשם כך מזמין המלך לארמון, היסטוריון בשם איתן בן הושעיה (אלון פרידמן).

איתן מתחיל במלאכתו. מראיין עדים שהכירו את המלך, קרובי משפחה (תמר בתו של דוד), נשים (מיכל בתו של שאול), מאהבות, גנרלים (יואב בן צרויה), אנשי צבא (בניה, שר הצבא). צופה בהצגות יזומות מטעם המלך. קורא מסמכים גנוזים ועתיקים. ומוצא את עצמו לאט לאט, מסתבך בכבלי ההיסטוריה, מבולבל ועם שאלה אחת גדולה. מהי האמת? מי היה באמת דוד המלך? האם היה רועה צאן, מוסיקאי, מושיע ומנהיג דגול או שאולי היה פושע, מנהיג כנופייה ורוצח בדם קר?

אל האמת מנסים לכוון אותו דמויות מגוונות ומרשימות כל אחת בדרכה שלה. שר הצבא, בניה. איש צבא בכל רמ"ח אבריו. הנאמן למלך ויהי מה. הסריס, אמנחותפ, המעורה בתככי הארמון ומנסה בדרכו הצבעונית לכוון את איתן בן הטיפות ולהציל את עורו. אשתו של איתן, הנאמנה לאמת שלה ורוצה להציל את עורו של בעלה.

ספר דוד 1

צילום: סרגיי פישבך

ומהי באמת האמת? האם היא כפי שבאת התרחש בשטח או שמא זו שמייפים ומעגלים אותה רק כדי שתראה טוב על פני השטח? ומה באמת ייזכרו לאחר שנים רבות?

 ספר דוד 2

צילום: סרגיי פישבך

התפאורה, כצפוי וכרגיל בתאטרון גשר, מינימליסטית ויחד עם זאת מדהימה, איכותית, מיוחדת ומרהיבה. משחקי האור הצל והחול, מעניקים לסיפור משמעויות ודקויות שונות ברגעים שונים של ההצגה.

הבימוי איכותי, המשחק נהדר, הקאסט מרשים, ההצגה מרתקת, ומגרה את האינטלקטואל. שעתיים של תענוג צרוף ועוד שעות רבות עם הרבה חומר למחשבה.

אל תפספסו!!!

תודה לתיאטרון גשר, ולמועדון הצופות של סלונה על הזכות לצפות בהצגה המיוחדת הזו.

ספר דוד 3

צילום: סרגיי פישבך

מחזה מאת רועי חן על פי ספרו של שטפן היים

בימוי: יבגני אריה

שחקנים:  אלון פרידמן, מיקי לאון, דורון תבורי, גלעד קלטר, יובל ינאי, אלכסנדר סנדרוביץ', אלדד פריבס, בוריס אחנוב, הנרי דוד, שיר שנער,  יבגני טרלצקי, ליליאן רות, קארין סרויה, רות רסיוק, טלי אוסדצ'י/ כרמל קנדל, דניאל סטיופין, אלכסנדר טורופובסקי, אנדריי קוליש ומיכאל ריבקין

תלבושות: מיכאל קרמנקו

תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)

מוסיקה: פאוסטס לאטנס

סאונד: מיכאל וייסבורד

דרמטורגית:  קטיה ששונסקי

עוזר במאי לשפה ודיבור:  יוני לוקאס

עוזרת במאי : שרון בורשטיין ביצ'צ'י

עוזר במאי: דניאל סטיופין

מפיק בפועל: רומן קבטנר

מנהל טכני: מקסים רוזנברג

צילום: סרגיי פישבך

ספר דוד 8

פוסטר ההצגה