הצגה – “יתוש בראש” – תיאטרון החאן

יתוש בראש, קומדית טעויות, ממנה תצאו עם חיוך גדול על השפתיים.

יתוש_בראש_1

צילום: יעל אילן

 

אם בא לכם לשכוח לכמה שעות מבלאגן הבחירות, את בעיות היום יום, או סתם לנקות את הראש, לצחוק מכל הלב ולצאת עם חיוך גדול ומטופש על הפנים, אז "יתוש בראש" היא ההצגה.

העלילה מתרחשת בפריז, כאשר רמונד שנדביז (כרמית מסילתי-קפלן) חושדת שבעלה ויקטור עמנואל (ארז שפריר) בוגד בה. היא טומנת לו מלכודת בצורת הזמנה לבית מלון, אבל העסק מסתבך כשמתברר כי אחד מעובדי המלון, שרת שיכור בשם פוש המגולם אף הוא על ידי ארז שפריר, הוא כפילו של ויקטור. מכאן טעות גוררת טעות, דלתות נטרקות, סטירות עפות, ריצות ממקום למקום, זקן שצץ משום מקום, אקדחים נשלפים והמבטא הספרדי חוגג. בקיצור חגיגת צחוק אחת גדולה עד שהפלונטר משתחרר והטעויות נפתרות.

יתוש_בראש_3

צילום: יעל אילן

על הבמה מתרחשת חגיגת השתוללות אחת גדולה, כשעל כולם מנצח ארז שפריר שמתזז בן הדמויות של ויקטור עמנואל ופוש בחינניות, קלילות והצלחה רבה, ומצליח להצחיק לפעמים אפילו מבלי להוציא מילה.

איתי שור, בתפקידו כקאמי משך את העין בביצוע מלא חן של אדם כבד לשון, שכולם מעוצבנים עליו בשל הפגם בדיבורו, ופשוט כובש בניסיונותיו "להבהיר" את עצמו.

 יתוש_בראש_4

צילום: יעל אילן

עומק ותובנות אולי לא תמצאו בהצגה, אבל הרגשה טובה, וחיוך גדול את זה תמצאו ובגדול.

תודה לתיאטרון החאן על החוויה וההנאה הרבה בצפייה בהצגה.

יתוש_בראש_22

צילום: יעל אילן

תקציר ההצגה מתוך אתר החאן:

כשרמונד מבחינה שמזה זמן נמנע בעלה מלקיים אתה יחסים, נכנס אצלה יתוש בראש: יש לו פילגש!

היתוש המזמזם הופך לצפרדע מקרקרת שהופכת לפיל משתולל.

פיידו מוסיף לזה זוג תאומים, שאין להבחין ביניהם, אחיין מגמגם, ספרדי קנאי, שיכור אנגלי, משרתת שבעיקר נרדמת וכך הוא רוקח אירוע, שיכול היה בקלות להפוך לסיוט לולא היה מאד מצחיק.

 יתוש_בראש_5

צילום: יעל אילן

"יתוש בראש", מאת: תיאטרון החאן

משתתפים: אור לומברוזו, איתי שור, ארז שפריר, אריאל וולף, דודו בן-זאב, יואב היימן, יהויכין פרידלנדר, יוסי עיני, יעל מור, כרמית מסילתי-קפלן, ניר רון, סוזנה פפיאן

נוסח עברי: נסים אלוני

בימוי: אודי בן משה

תפאורה: סבטלנה ברגר

תלבושות: אורן דר

תאורה: רוני כהן

קרדיט צילום: יעל אילן