הצגה – "אוי אלוהים" – תיאטרון החאן

"אוי אלוהים" הוא מחזה קומי שנון על אלוהים השרוי בדיכאון עמוק. זהו אחד מיצירותיה המיוחדות של ענת גוב, מחזאית מיוחדת וכשרונית שנפטרה בטרם עת.

אוי_אלוהים1

צילום: יעל אילן

 

במחזה "אוי אלוהים" מגיע אלוהים בכבודו ובעצמו לטיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוגית שהיא אם חד הורית לילד אוטיסט. אלוהים בדיכאון עמוק כבר שנים רבות והוא רוצה להשמיד את מפעל חייו, האנושות.

"אוי אלוהים" הוא מחזה קומי שנון, אחד מיצירותיה המיוחדות של ענת גוב, מחזאית מיוחדת וכשרונית שנפטרה בטרם עת. את המחזה ראיתי בעבר לפני שנים אחדות כשעלה בתיאטרון אחר ועם שחקנים אחרים, ובכל זאת, עצם הידיעה של תוכן העלילה, והשילוב הזה של מחזאית כשרונית ובמאי, ארז שפריר, אותו יצא לי לפגוש בהצגות בהם הוא מופיע כשחקן וירטואוז מוכשר, עורר את סקרנותי. את התוצאה מאוד אהבתי.

אוי_אלוהים2

צילום: יעל אילן

ארז שפריר הצליח להעביר בצורה הומוריסטית את הניואנסים של אלוהים בדיכאון, הפסיכולוגית בדיכאון, ההתחשבנויות וכל זאת מבלי לגרום לקהל לצחוק בכוח אלא ליהנות מהדיאלוגים בן אלוהים והפסיכולוגית ומהאבחנות המבוססות על הסיפורים התנכ"יים.

גם השחקנים המשחקים בהצגה, נבחרו בכישרון רב. אריה צ'רנר, אשר רק עצם נוכחותו הבימתית כבר עשתה חלק גדול מהעבודה. הקול, המבט, והחן במעברים של הדמות מעצב גדול לכעס ולדמות חומלת ומחבקת כבשו אותי סופית.

אוי_אלוהים3

צילום: יעל אילן

אוי_אלוהים5

צילום: יעל אילן

אודליה מורה מטלון מצליחה לשדר הרבה אמינות ורגישות בתפקידה כמטפלת למרות הסיטואציה המיוחדת והלא פשוטה שנופלת בחלקה.

אוי_אלוהים6

צילום: יעל אילן

הצגה אנושית, נוגעת ללב ומעוררת מחשבות. מומלצת בחום רב.

תודה לתיאטרון החאן על החוויה.

תקציר ההצגה מתוך אתר החאן:

לאלה, פסיכולוגית כבת 40 ואם חד הורית לילד אוטיסט, יש שעה אחת להציל את העולם – עליה לשנות את מצב רוחו של אלוהים שנמצא בדיכאון עמוק, ורוצֶה לשים קץ למפעל חייו.

במבט קומי נוקב, בוחן המחזה את דמותו של אלוהים על פי התנ”ך, ואת יחסיו ההפכפכים עם בני האדם.

"אוי אלוהים", מאת: תיאטרון החאן

מחזה ישראלי מקורי מאת ענת גוב

בימוי: ארז שפריר

משתתפים:  אודליה מורה מטלון, אריה צ’רנר, שחר נץ

תפאורה: סבטלנה ברגר

תאורה: רוני כהן

תלבושותורוניקה שור

מוסיקהיותם גוב

קרדיט צילום: יעל אילן

אוי-אלוהים-פוסטר