הפרעת קשב או ..מי זה לעזאזל ביסמארק?

בחורה עם מחשב נייד

בתור ילדת כובע אני יכולה לזהות מקילומטרים ילדיי כובע .. ילדיי פוני ..וגם ילדי ברכיים !!!
בערך בכתה ד׳ התחמשתי לי בפוני שמסתיר את המצח ,העיניים  ובעיקר את המורה !!  כשהפוני היה מתעייף מעמידה עיקשת על המשמר, טרח להתייצב על אותו משמר בדיוק, כובע מצחייה ירוק,  שלא היה כתוב עליו ״ יאללה תעזבו אותי ״ אבל לזה בדיוק הוא התכוון!! 
 עם הזמן  הבנתי שילדה עם תחנות רוח מסתובבות בתוך המח ,זקוקה למגוון עזרים טקטיים כדיי להיות שקופה  דייה. הבנה שהתחדדה במיוחד ,בשעורים ״הומניים״ כמו ג״ג,הסטוריה ,בהם נקטה המורה ביחסים חד צדדיים עם תלמידיי פוני/כובע   ..במקרה הטוב פנתה ללא התראה מוקדמת לאחד המנומנמים ובמקרה הפחות טוב הזמינה אותו ללוח כלאחר כבוד ושלחה אותו בחזרה למקומו נטול כבוד/ שינה /תשובה נכונה ..  לכן , דאגתי מבעוד מועד להצטייד בתיק גדול על השולחן  ,כסא נמוך/טור צדדי   וצבעי הסוואה.
   נשבעת שאילולא הבלון של הבזוקה שנפח את נשמתו בדיוק בסוף השאלה של המורה
לעולם לא הייתי  זוכרת מי זה ביסמארק ..  
  הבעייה הכי גדולה שלי הייתה לנסות להסיח  את דעת האחרים מדעתי המוסחת ולמזלי היתה לי מנהלת "שהבינה עניין" ואישרה לי לצאת  לסיבוב ב"שכונה״. באמצע כל שעור כפול  .. שם , מסביב לאולם הספורט .. פגשתי את מקסים, מורה להתעמלות עם רררייש מתגלגלת  ,שהבין עם הזמן, את הפוטנציאל   האינסופי הגלום בי והפך  אותי לאחראית
כדורים במחסן … אחח ריח הגומי.. 
כך עברו להן שנות היסודי במציאת פתרונות סודיים לבעיות חשאיות .. עד שיום בהיר .. 
הגעתי לתיכון !!!
ב׳ (זה לא אוהל ) אחד  בהתנהגות .. הספיק לי  כדיי להוציא את הרוח מהמפרשים… ואת החשק מהלימודים.
..ב׳ לא מוסבר    שבישל ,חמם,וחתך במיוחד לצלחתי  , סגן המנהל ״ פולונסקי!!!
האם היה זה בגלל : 
חולצות גזורות נטולות אוברלוק? איפור דרמטי? נשיקה צרפתית במקום שעור ערבית  ? טיפוס על השער מעל פחיי הזבל(מיצי ז״ל )? איחור לשעורים/לתורנות בוקר?חראקות על האופנוע של יובל? הסיכום בתולדות על משקופי החלון ? לאלוהיי הסגנים – הפתרונים .. 
בכל בוקר הייתי מתעוררת, מתכוונת בכל תא בגופי ,מבטיחה שהיום , בניגוד לאתמול ,אף ציפור בחלון לא תסיח את דעתי, אף חבטת  כדור לא תגרום לי להפסיק את סיכום השעור ,
 אף ״בלאטה שבורה בקצה״ לא תקטע את חוט מחשבתי ..אבל אף פעם לא הצלחתי לקיים עד הצהריים ,את מה שהבטחתי לעצמי מוקדם בבוקר  ..
במקום ציפור בחלון ,היו אלה : חידוד עפרון/ נייר מרשרש /צעדים במסדרון /פלורסנט  דפוק
שהבהב עצמו לדעת …
בשמונה אפס אפס ,פגש ישבני את הכסא אבל עד סוף השעור כבר ישבתי על הברכיים
,נשבעתי שלא לשכוח שום דבר , אז לא שכחתי, חלק  …אבל גם לא זכרתי ..את הרוב!!  ניסיתי לכתוב בכתב גדול ומסודר כמו של רוב חברותיי ,אך הוא הקטין את עצמו בכל דקה שעברה עד שנעלם קליל ,שניות ספורות  לפני תום השעור. 
 למזלי, כמו שהמורה לביולוגיה טרחה תמיד להזכיר לי במבטא חונגרי.. ״יש לך ראש מצויין״ .. היה לי ראש בסדר, ציונים לא רעים,  אבל אם הייתי מכירה אז ,את הכדור הקטן של היום,  אוליי הייתי  בחבר׳ה של ביסמארק …