הפעם הראשונה שעשיתי סטיילינג

כשהייתי קטנה.. חלום חיי היה שההורים שלי יקנו לי בובת ברבי.. בלונדינית עם עיניים כחולות גוף מושלם ומלתחה שאפילו אי אפשר לתאר במילים.

אחרי הרבה תחנונים להורים שלי והרבה משא ומתן…קיבלתי אותה, ברבי (אמיתית לא חיקוי) שבזמנו עלתה 50 שקלים…והיא הייתה שווה כל שקל!!

כל יום הייתי חוזרת הביתה מבית הספר…יוצרת לה חיים שלמים וכמובן מלבישה אותה בהתאם…היו לה שמלות ארוכות חצאיות, תיקים, כובעים, נעליים.. זה היה כיףףףףףף.

עם השנים אני וברבי נפרדנו  ואני התבגרתי והפכתי להיות אישה שאוהבת אופנה ומתחברת לעולם הזה ..אבל לא באמת חשבתי שאפשר לעשות עם זה משהו..

אז  עשיתי מה שכולן עשו ..סיימתי תיכון ..עשיתי צבא…תואר ראשון…ויצאתי לשוק העבודה. התחלתי לעבוד כרכזת כ"א (תפקיד ראשוני בתחום משאבי אנוש) בתפקיד שלי שהיה מאוד מעניין ומאתגר עבורי, למדתי לראיין, לאבחן אנשים, להקשיב להם, לשאול את השאלות הנכונות וגם לבחון את החיצוניות שלהם (שבעיני אפשר ללמוד ממנה המון).

הייתי מקבלת מועמדים מכל הסוגים וכל האוכלוסיות ומתאימה להם משרות אצל לקוחות, תוך כדי תמיד שילבתי הסברים על איך להגיע מבחינת הנראות לראיון עבודה (למשל לא לנעול קרוקס).

חלפו עוד כמה שנים בהן התקדמתי לתפקידים ניהוליים, למדתי קואצינג וצילום…ופתאום אחרי שנים של ליווי מועמדים   עלה לי הרעיון של לאמן נשים לעצב קריירה ,הרי פגשתי לאורך השנים מאות נשים מדהימות ואיכותיות, שבחלקן הפכו להיות חברות שלי  והופתעתי לראות שלא כולן מבינות את הסיטואציה של ראיון עבודה או פגישה עסקית וכמה זה  חשוב להגיע אליה בצורה הטובה ביותר (בכל זאת אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני).

אז למה לא לשלב בתהליך מקיף את הכל?

מיד התחלתי לבדוק על לימודי סטיילינג…נרשמתי…והתחלתי את לימודי. כשהתחלתי לא ידעתי למה לצפות (בכל זאת זה נתפס כמקצוע שטחי- וחבל שכך כי זה הכי לא).

אז אין ספק שבדרך להוצאת התעודה עברתי תהליך,

הפעם הראשונה שעשיתי תהליך סטיילינג למישהי הייתה חוויה מדהימה אינטימית וכמובן מרגשת עבור שתינו.

035a7cf7-234f-4ff7-b412-ad3121606d3cאריאלה אחרי

צילום נמרוד קפלטו

הגעתי אליה הביתה, ישבנו לשתות כוס קפה, תוך כדי שלמדנו להכיר אחת את השנייה קצת יותר לעומק

אחר כך ניגשנו לחדר הארונות שלה, מיפינו את הארון הוצאנו בגדים שלא זכרה שקיימים בכלל, מדדנו, תרמנו, חידשנו ולבסוף יצרנו לא מעט לוקים שונים אשר ישרתו את הלקוחה שלי בהתאם לסגנון החיים שלה. בנוסף יצרנו רשימת קניות של בגדים שישדרגו לה את הארון הקיים וזה לא החלק הכי חשוב, החלק הזה שבו הלקוחה נפתחת לכיווני חשיבה חדשים, שילובים שלא ניסתה מעולם, פתאום לראות את עצמה בצורה אחרת כזאת שלא רגילים לראות, היציאה מאזור הנוחות לקראת משהו חדש והמחמאות שזרמו אליה בכל מקום שהלכה, בהחלט תרמו לא מעט לתהליך. וכן עם הזמן גם להעלות את הביטחון העצמי ויצירת סגנון אישי וייחודי שזה חשוב ומהותי בפני עצמו.

אז זאת אני, סטייליסטית, בלוגרית אופנה  ומאמנת להכנה לראיונות עבודה,

ואם הגעת עד לכאן, אשמח שתירשמי לבלוג שלי (בטוח שזה יהיה מעניין : ) )

   אריאלה ואני

צילום: נמרוד קפלטו