החטיף החדש מגניב? נני מאשרת ולעזאזל הבריאות

מה כל כך מתוחכם בפרסומת החדשה של מיכל דליות לחטיף המלוח החדש ? היא בדיוק הדמות שתגרום לכם להתרצות ולקנות לילדיכם מזון שהוא לא בדיוק המלפפון החדש. אבל מסתבר שלתשקורת יש גם צדדים מועילים כי השבוע הוחלט לפסול את הפרסומת משידור

הערב  החליטו שירותי הלווין בביתי לשבוק חיים. היות ואין לי מכשיר רדיו בערך משנת 1998, או פשוט יצורים חיים נוספים בביתי, התמלאתי חרדה משקט מוחלט בבית, כזה שאפילו יגרום לי להתרכז, ממש, במשימות ואפילו להרים את התחת מהכורסא ולהתחיל לקפל כביסה.

לתדמהתי, גורמי השמיים, כלומר האנטנה שעל הגג החליטו לסנכרן עצמה מחדש והתקלה הסתיימה כעבור 4 שעות, ומיד נפלתי על שידורי פרסומת באחד מהערוצים המסחריים. כשאתה נעדר טלויזיה למשך כמה שעות, גם צפייה בפרסומות פתאום מרגישה כמשובבת נפש.

עד שהבטן שוב התחילה להציק. ולא, הלילה דווקא לא התפתיתי לג'אנק, אפילו הכנתי פירה כרובית (!). זה קרה כשצפיתי בפרסומת החדשה של מיכל דליות לחטיף ההוא של אוסם, שאמור להית אח של ביסלי, לכאורה. כאילו מדפי הסופר לא קורסים תחת ערימות חטיפים מלוחים, מלאי שומן, סוכר ונתרן (ולא תאמינו כמה נתרן יש בכמה מהם. לגמרי גורם הצטברות נוזלים מיותרת בגוף).

[youtube d6F5fwJ85N4 nolink]

בפרסומת, שהיא כן מוצלחת בהעברת המסר, אנחנו רואים את סופר נני מגיעה לבית ישראלי (גדול, יפה ומצוחצח) ומזהה את החטיף החדש, שאר התוכן לא כזה חשוב, חוץ מהעובדה שגם קפצה מיד לעיני, ואני אפילו לא ממש קהל היעד.

ההתמקדות היא סביב התגובה החיובית של דליות -סופר נני לחטיף החדש. היא כמו רק מחכה שהוא יפתח ושאלפי חלקיו יגיעו לפיו של בן המשפחה. היא מחייכת אליו, מהמהמת, אומרת שצריך להקשיב לו (לרגע תהיתי אם זה באמת נאמר) וכל כולה הכלה וקבלה לחטיף "ג'אנק" החדש.

אז למה זה כל כך הקפיץ אותי? אני לא ממשטרת הבריאות , מיכל צפיר היא לא הבסטי שלי, אבל אני כן יודעת לזהות אור אדום או אפילו כתום כשאני רואה כאלו.

הנה מגיעה למסך הגדול, לשעות הפריים טיים, האומנת הלאומית, שנראה שאין עוררין על המקצוענות והידע שלה. כזו שכל עירייה ומועצה רק מחכה שתבוא להרצות במתנ"ס המקומי, כזו שתסחוף אחריה את אמהות העיר ואולי בצדק. היא כריזמתית, חמה אך סמכותית, בעלת ניסיון ופופולארית ביותר. היא בדיוק הדמות שתגרום לכם להתרצות ולקנות לילדכם חטיף שהוא לא בדיוק המלפפון החדש, יותר בכיוון של חטיף ממכר, לא מזין שרק משאיר אותנו רעבים, משמינים, עייפים ורוצים עוד. כי אם סופר נני מאשרת, מי אנחנו שנתנגד? היא לבטח יודעת מה זה ילדים מאושרים.

הזכרתי כבר שאין לי ילדים? איני צריכה עדיין לחרוד לבריאותו של ילד מתפתח שיתמכר לחטיפים ויפתח עודף משקל הפרעות קשב וריכוז (כן, יש קשר. לא סתם סוכר הוא כמעט האויב החדש). אני עצמי מצליחה כמעט תמיד לעמוד איתנה מול מדף המלוחים, אלא אם מדובר בנסיעה לילית בין עירונית שכוללת עצירה בחנות נוחות. כן, זה מאוד נוח לאכול את זה מול ההגה, אבל חוץ מזה הבייגלה לא ישבור אותי.

אני זוכרת היטב מה זה להיות ילדה מלאה שמכורה לדברים האלו, ולא מבינה למה אחרי חצי שעה היא שוב רעבה ומתוסכלת. אבל יש הבדל גדול בין הזמנים. לפני 20-30 שנה ויותר, לא הייתה לנו או להורים שלנו ההמודעות שיש היום, או האפשרויות. מגוון מוצרי הבריאות והטבע כלל אז שום דבר ממה שיש היום , מלבד ירקות ופירות. אה, וגם לֶבֶּן. ככה אמא שלי נאלצה לעשות דיאטה בשנות ה-60, בלי שום לחם, או חטיפי בריאות מקלים, אבל לפחות היה לֶבֶּן.

היום אנחנו בעידן אחר, האפשרויות והמודעות הרבה, הרבה יותר רחבים. הורים רבים מסננים עד מסרבים את הכנסת החטיפים המלוחים לבתיהם, וטוב שכך. אבל אולי זה מה שגורם למפרסמים להביא את סופר נני לפרסם את החטיף המ-גניב החדש, שהילד בפרסומת פותח בקלות את השקית, והוריו נותרים המומים.