הפיתרון לשיער גלי מושלם גם בקיץ

לחות קלילה לשיער על בסיס מים היא הפיתרון האידיאלי עבור שיער גלי שזקוק לעיצוב. התכשיר מגן על השיער מנזקי הקיץ, מועשר בתמציות טבעיות לטיפוח ואינו מכביד על השיער

השמש הישראלית שכבר מכה כאן ללא רחם, בשילוב הנתונים המוכרים של המים הקשים והלחות הגבוהה, הופכת את ההתמודדות עם השיער שלנו בקיץ למורכבת במיוחד. בעוד שבחורף ניתן לבחור בקרם לחות עתיר שמן, שמעשיר את השיער ומעניק לו ברק נוצץ, בקיץ, ובעצם ברוב ימות השנה החמים, המפגש בין השמש והשמן לא יעלה יפה.

"בגלל המפגש הישיר עם השמש וההזעה המוגברת בימים חמים, השמן שיזלוג על הקרקפת עלול ליצור גושים וגרד על העור. בנוסף, טפטוף של השמן למסגרת הפנים, עלול לגרום לפצעונים לא אסתטיים, ובקיצור ממש לא התוצאה הרצויה", אומר רועי הוביט-אפרת, ממעצבי השיער של נטורל פורמולה.

"האתגר בשמירת השיער בולט במיוחד אצל בעלות שיער גלי. יש בנות שיש להן שיער גלי מכל מיני סוגים – גלי טבעי, גלי יבש וגלי פגום. למרות שעכשיו מראה השיער המלא הוא מאוד טרנדי, הרבה נשים לא אוהבות את הנפח בקיץ. מצד שני, נשים עדיין רוצות לשמור על נפח שיער מסוים. הן לא רוצות שהשיער ייפול, אלא שישמור על מראה בריא ומטופח".

– מה אתה ממליץ לעשות?

"אני ממליץ לעבור לקרם לחות על בסיס מים. הוא קליל, ולכן נותן תחושה טבעית ולא מכביד על השיער. הוא מועשר בתמציות טבעיות לטיפוח השיער, בוויטמינים, פרוטאינים, מינרלים וחומרי לחות ששומרים על איכות השערה והגנה מפני פגעי מזג האוויר הישראלי היבש. הוא לא דביק כמו המוצרים השומניים ומתאים לכל סוגי השיער – גם לשיער דק וגם לשיער עבה".

הוביט מודה שגם הוא עצמו משתמש בקרם לחות על בסיס מים, וממליץ גם לכן. "כל עוד השיער נקי – וחובה להניח מוצרי טיפוח על שיער נקי – אין חובה לחפוף אותו. אפשר גם להרטיב מעט את השיער, אבל לא יותר מדי כי עדיין מדובר במוצר על בסיס מים, ואז לקחת בקצות האצבעות מעט חומר ולהניח על השיער, בדגש על הקצוות".

סדרת לחות קלילה על בסיס מים של נטורל פורמולה (צילום: מוטי פישביין)

הוביט גם מדגיש שהשיער הכי אידילי עבור קרם הלחות על בסיס מים הוא שיער גלי: "אם השיער הטבעי שלך הוא גלי, ואת מניחה קרם לחות על בסיס מים בקו הטבעי של השיער, זה נותן מראה חדש ומרענן. אם את מורחת את הקרם על שיער לח עד קצת יבש, תקבלי מראה מושלם. הגלים בשיער ישמרו על התנועה הטבעית שלהם, והם יהיו קלים ולא נוקשים, במראה בריא ולא יבש או שמנוני. קרם לחות הוא גם מוצר מושלם למי שלשיער שלה יש נטייה להתפרע או להתקרזל, מפני שהוא מונע את כל תופעות הלוואי הלא רצויות האלה, כשהוא עוטף את השיער בשכבת הגנה ומעניק לו מראה מבריק ובריא".

אם את רוצה להדגיש את גלי השיער, ומחובבות המראה הנפוח, את יכולה להשתמש בדיפיוזר (החלק העגול והרחב שמרכיבים על מכשיר הפן שמיועד גם ליצירת תלתלים) ועל השיער המעובד להניח קרם לחות כדי להדגיש את גלי השיער.

כזה שיער אנחנו רוצות בקיץ! (ג'ניפר לופז. צילום: gettyimages)