הפיל שבחדר – מה עושה רילוקיישן לזוגיות ? גל פולין

אל הקליניקה שלי מגיעים אנשים שרוצים לקבל ליווי מקצועי, ריגשי על איך להערך להיבטים של רילוקיישן.

הילדים הם כמעט תמיד הנושא המוצהר שעליו באים להתיעץ. באים להתיעץ גם על איזה בית ספר, גן לבחור. האים חשובה הקהילה ? ואיזה קהילה ? באים לדבר על איך להכין את הילדים למעבר אבל כמעט תמיד לא מזכירים את נושא הזוגיות והרילוקיישן !

רילוקיישן בדרך כלל הוא מצב שבו אחד מבני הזוג מקבל קידום או יוצא לתפקיד חדש. הבן זוג שיוצא לרילוקיישן מהר מאוד נטמע בעבודה, בקרייריה, בלמידה של התחום החדש….  בוא נגיד שברוב הפעמים מדובר על הגבר שהולך לעבוד, והאישה.. מה איתה ?
במקרים רבים, אישה שהיתה לה קרירה בארץ, מקום עבודה מסודר, חברות, כשהיא מגיעה לחו"ל ללא תפקיד מוגדר מראש, היא נמצאת במצב של נחיתות וברוב הפעמים הדאגה לקליטת המשפחת ולשלום הילדים מוטלות על האישה בלבד. היא מוצאת את עצמה פתאום כעקרת בית. אני לא מזלזלת בעקרות בית מתוך בחירה, אני חושבת שהן עיקר הבית… אולם אישה שהורגלה לעבוד כל השנים, מגלה פתאום שהיא אבודה, שזה מצב שנכפה עליה.

יש פה יציאה מאיזון זוגי. בארץ היתה להם חלוקה ברורה, מערכת תמיכה, חברתית, משפחתית. ופתאום האישה מוצאת את עצמה במין מדבר.
בן הזוג מתפתח, מכיר אנשים בעבודה, יוצר קשרים חברתיים.

היציאה מהאיזון יוצרת טלטלה בזוגיות. פתאום יש בן זוג שמתפתח ובת זוג שעסוקה בהגדרה עצמית חדשה. היא צריכה לבנות לבד כל המערכות התמיכה,למצוא חברים והיא עושה את רוב המטלות האלו לבד.

זה יוצר הרבה פעמים, תסכול ומרמור, ובעיקר הרגשה שאני לבד, שאני לא בזוגיות, שהכל מוטל עלי. ההשלכה של יציאה מאיזון בזוגיות, יכולה לגרום גם לתסכול, לדיכאון, להרגשת בדידות קשה ולאובדן דרך בזוגיות.

אלי מגיעים לקליניקה בעיקר עם התרגשות מאוד גדולה לקראת הרילוקיישן. יש כל כך הרבה דברים מרגשים, לפעמים אני מרגישה שאני מכבה את ההתרגשות כשאני שואלת מה אתם חושבים שהמעבר יעשה לזוגיות שלכם…
בדרך כלל אני נתקלת בשתיקה ובתשובות כמו לא חשבנו על זה, למה שזה ישנה לנו את הזוגיות ? הזוגיות שלנו מספיק חזקה בכדי להתמודד עם המעבר.

לכל אחד יש זוגיות שונה, יש בני זוג שיוצאים מרילוקיישן יותר מאוחדים, יש כאלה שהרילוקיישן מעמת אותם עם הקשיים שיש בזוגיות שלהם.
לכל אחד יש סיפור זוגי אחר ומיוחד לו.

ללא כל ספק, יצאה לרילוקיישן היא גם מבחן של הזוגיות ושל טיבה.

photo-of-couple-walking-on-road-near-bare-trees-2536587

אני מזמינה אותכם לא להקל ראש, ולבחון גם את עניין הזוגיות עוד לפני שאתם יוצאים לחו"ל.

גם מניסיוני כמי שיצאה לרילוקיישן, וגם כמתמחה בתחום, אני חושבת שזה שווה בדיקה, הכנה, הנחייה, ויעוץ.

בהצלחה לפונים.

גל פולין מנחת הורים מתמחה ברילוקיישן – 0546596766