הפוגה קרירה ומתוקה עם הילדים

ימי החופש הגדול, הילדים בבית, בחוץ חם והמצב גם לא פשוט. במצבים כאלה אין כמו אחר צהריים במטבח עם הרבה קרח, משהו מתוק וילד שאוהב לעשות ניסויים קולינריים.

 1

שלושה שבועות אל תוך החופש הגדול, אני עובדת מהבית, הקטנה בקייטנה, בן הזוג בעבודה, הנה הזדמנות פז  לזמן איכות עם הגדול, לפני שיהיה גדול מדי ולא ירצה לבלות עם אמא. ומה המקום שזיו אוהב כמעט כמו הכיסא שמול המחשב? לא, לא הספה שמול הטלוויזיה (טוב, גם הספה שמול הטלוויזיה), המטבח, כמובן.

וכך, אם ובן נטשו את המחשבים ושמו פעמיהם אל המטבח. התיישבו אחד מול השנייה ובאמצע שני בקבוקים של ויטמינצ'יק – תפוחים ותותי פרוטי, מאוחדים בהחלטה לא לעזוב עד שנחליט מה להכין  עם זה, חוץ מכוס מיץ, כמובן, כי זה ממש לא חוכמה.

ניסויים במטבח אנחנו אוהבים לעשות כל הזמן, הפעם קיבלתי ויטמינצ'יק להתנסות והנחייה להיות יצירתית. מזל שיש לי ילד חכם בבית.

אחרי קצת חשיבה ונבירה בארונות המטבח  לאיתור מרכיבים החלטנו על שלושה מתכונים:

  1. קרטיב בשני צבעים.
  2. סוכריות גומי
  3. ברד בשילוב טעמים

 

קרטיב בשני צבעים:

התחלנו עם הקרטיב כי הוא מתכון בשלבים שדורש זמן הקפאה.

הכנו כוס ויטמינצ'יק תותי פרוטי (מהדורת קיץ) – מים ותרכיז, לפי הטעם. מזגנו לארבע כוסות חד פעמיות, עד לחצי גובה הכוס והכנסנו למקפיא. סוף שלב א'.

לאחר שהמיץ קפא הוספנו מעל את המיץ השני – ויטמינצ'יק תפוח. בשלב זה סוכריות הגומי כבר היו מוכנות, אז הוספנו סוכריה אחת מכל סוג בשכבה השנייה (מותר יותר).

את הכוסות החד פעמיות שמרנו כי הן מצוינות לאחסון הקרטיב כשרוצים ממנו הפוגה וזיו נשלח לבצע מבחן טעימה. רואים את החיוך בתמונה? זה ילד שטעים לו.

2 

סוכריות גומי:

הסוכריות היו האתגר הגדול ביותר והמתכון עם הכי הרבה מרכיבים

30537934

100 מ"ל מים, 50 גרם סוכר, 10 גרם ג'לטין או פקטין – את המרכיבים מכניסים יחד לסיר ומחממים תוך כדי ערבוב כדי להמיס היטב את הסוכר והג'לטין. אנחנו השתמשנו בתרמומיקס – 5 דקות על מהירות 3, טמפרטורה 100 מעלות. קצת לפני שהתערובת מגיעה לרתיחה מכבים ומעבירים לקערה אותה מניחים בקערה גדולה יותר עם קרח. בשלב זה מוסיפים את הוויטמינצ'יק וקורט מלח ומערבבים היטב.

 4

כאשר התערובת אחידה, צרים כדורים קטנים (במידת האפשר, זה לא קל) ומניחים אותם על נייר אפייה. למי שיש תבנית מיוחדת עם גומות בגודל מתאים לסוכריות – זה הכי טוב.

 5

שלנו לא יצאו אחידות או יפות אבל… למי אכפת?

 משאירים את הסוכריות במקום קריר או במקרר עד שהן מתגבשות ואז מכניסים לקערה עם קצת קורנפלור ומערבבים היטב כדי שכל סוכריה תקבל ציפוי דק.

איך זה יצא? כאן הדעות חלוקות, זיו לא התלהב, אבל סיון בילתה את אחר הצהריים אחרי הקייטנה בהתגנבות למקרר וגניבת סוכריות Uולא הצלחנו לצלם אותה).

ברד בשילוב טעמים:

המתכון הכי פשוט והכי מהיר וכנראה גם הכי מוצלח היה הברד.

מרסקים קרח במעבד מזון בעל עוצמה עד שהוא כמעט אבקתי. מוציאים מחצית מהכמות, מוסיפים את אחד התרכיזים ומערבבים היטב. מוזגים לכוס וחוזרים על התהליך עם שאר הקרח והתרכיז השני. התוצאה מרהיבה וטעימה מאוד!

6

יצאנו מאחר הצהריים הזה רעננים, שמחים ויעם הרעלת סוכר קלה עד בינונית. לא נורא, בפעם הבאה נכין מטעמים מלוחים.