הערכים הם המצפן שלנו

בחורה עם מחשב נייד

היתכן שבעקבות תוחלת החיים שהתארכה, שמתחתנים מאוחר יותר, שמביאים ילדים בגיל מבוגר יותר – "משבר" גיל ה 40 עשה shift לגיל 45?

והאמנם זהו משבר?

לדעתי, זוהי נקודה מופלאה בחיים – תחנה שבה יש לנו הזדמנות (נוספת) לעצור, להתבונן (בעיקר פנימה), להקשיב (בעיקר לעצמנו) ולשאוף תרתי משמע.

המילה 'משבר' כשהיא כתובה בסינית, מורכבת משני תווים: האחד מייצג סכנה והשני מייצג הזדמנות ועל-פי הקבלה משבר הוא מבשר.

בתחנה זו מומלץ להסתכל אחורה, על מה שעברנו, מה מלהיב אותנו, מהן החוזקות שלנו ומפה לתכנן את העתיד.

ממליצה גם להתחיל מהסוף, כלומר, לדמיין עצמנו בנות 70, ומסתכלות אחורה, על מה אנחנו מתחרטות שלא עשינו, מה פספסנו ואז לחזור להווה ולהתחיל ליישם את מה שראינו שם – כי הרי יש עוד כ 30 שנה לפנינו.

בעולם החדש, עולם התעסוקה המשתנה, אדם משנה את עיסוקו כ 2-3 פעמים. שינוי עיסוק יכול להיות התפתחות מקצועית, הסבה, מעבר משכירה לעצמאית.

ממליצה לגלות את הערכים האישיים שלנו, הם המצפן לבחירות שלנו, לקבלת ההחלטות.

כאשר אנחנו חיות אותם, אנחנו קמות בבוקר עם חיוך – מפני שהעיסוק שהוא שילוב של החוזקות והכישורים שלנו ביחד עם השאיפות שלנו הוא הבינגו.

סמדר רצון, ניהול תהליכי שינוי, מאמנת, מלווה ומובילה נשים שנמצאות בפרשת דרכים קריירה-זוגיות-הורות. מוזמנת לפגישה ללא התחייבות 050-6391186

סמדר מרצה

סמדר רצון
היי, אני סמדר, נשואה לאורן + אמא ל 4 + כלבה + תארים + ניסיון של מעל 20 שנה בתעשייה בעיקר בתפקידי משאבי-אנוש (הייטק, לואטק, סטארטאפ, הון סיכון), מומחית בניהול תהליכי שינוי, מיקוד ודיוק ובעקבות תהליכים שונים בחיי במישור האישי והמקצועי התפתחתי מקצועית ואני מאמנת אישית, יועצת קריירה ומרצה על פרשת דרכים קריירה-זוגיות- הורות. מתנדבת כמלווה תעסוקתית בארגון 'בעצמי' ובעמותת 'מטב' - בה אני מלווה ניצולת שואה בת 94. מוזמנות לקחת חלק בדרך שלי, בחוויות שלי. 050-6391186