העסק שלי הוא אני

כמו שאני רואה את זה יש שני זנים של אנשים בעולם אלו שידעו מאז ומתמיד מה הם יעשו שהם יהיו גדולים ואלו שלא. רוצים לנחש על איזה זן אני נמנית? או שכמו בשיק ושוק ללחוץ על הכפתור ולראות מה הסטטיסטיקה אומרת? אז אחסוך מכם את ההתלבטות ואגיד שאני במובהקות מהזן השני , אלו שלא ידעו , או שלא?

 אני סוג של קלישאה מהלכת , כי בצעירותי הרבה לפני שהמילה סלב היתה שגורה בפיו של כל ילד שרואה האח הגדול, הישרדות, רוקד , שר ורוצה להיות שחקן אני ידעתי שאני אהיה מפורסמת , תכלס לא ידעתי מה בדיוק אני הולכת לעשות אבל היה לי קול פנימי שדיבר אלי . שהגיעה ההצעה לעשות את קחי אותי שרון , כל מה שרציתי היה לעבור דירה אבל בסופו של דבר מצאתי אהבה , עברתי לדירת הפרס שניתנה לי לשנה והפכתי לאדם הכי מפורסם במדינה.

takemesharon2_c

מהר מאוד הבנתי שזה לא הייעוד שלי, שאני רוצה לנתב את המוכרות שלי לעסקים , לעשייה ולא להישאר בטלוויזיה , מהר מאוד הרגשתי כמו שמרגישים בצונמי , שזה מגיע בבת אחת , חסר שליטה ובסופו של דבר צריך לאסוף את השברים . בטח אתם שואלים ותוהים כמה חזק זה יכול להיות, אז זהו שזה מאוד חזק ומאוד קשה לניווט . מה גם שהרגשתי שאני כבר לא מחייכת מבפנים .

אבל הפוסט הזה הוא לא על קחי אותי שרון , הפוסט הזה הוא בסופו של דבר על מי אני ומה בחרתי שיהיה העסק שלי ושקיבלתי הזדמנות מספר חודשים אחרי סיום התוכנית להיכנס לתפקיד של מנכ"לית עמותה מיד קפצתי על זה , כי במקביל לזה שהיה לי איזה חלום המציאות שלי היתה תמיד לעזור לאנשים , כן גם זה היה שם מאז שאני זוכרת את עצמי.

אספתי עיתונים בשקים עבור האגודה למען החיל עם שאר חברי בכיתה, חנכתי ילדה , היתה מדריכה בשומר הצעיר , תמיד התנדבתי במצעי ההתרמה ובכל יום שישי היתי הולכת עם מספר חברות והמורה שלנו לבתי חולים ומחלקת פרחים . כשעבדתי באל על בשנות העשרים שלי בתור דיילת ופגשתי שם רופא שטיפל באחותי ז"ל הוא שאל אותי אז מה הלאה , וב 2:00 לפנות בוקר פצחתי בנאום על רצוני לתרום לקהילה . עברו עוד כמה שנים והצלחתי לעשות זאת במשרה מלאה .

כשילדתי את ביתי השניה למדתי במכון אדלר קורס אימון ושם זיקקתי את הנושא והבנתי שזה הייעוד שלי בחיים , זה הדבר שאני הכי אוהבת לעשות , ולא משנה מה אני אוסיף לזה או שלפעמים אעשה גם דברים אחרים תמיד אני חוזרת ותמיד אחזור לעשות את זה , לעזור לאנשים כי הסיפוק מהנתינה פשוט בלתי נגמר והוא הדבר שממלא אותי בצורה הכי טובה .

אז מי אני ? מה העסק שלי ? אני שרון אילון ואני יזמית חברתית . כרגע אני מנהלת שיתופי פעולה וגיוס משאבים בעמותת גדולים מהחיים , מקווה שתהיה לי הזכות והיכולת לעזות את זה עוד הרבה שנים. אני מרגישה שאני פה בשביל לעזור לאנשים לתת , אני הצינור שלהם , הידע שלהם והביטחון שהכסף שלהם הולך למקום שצריך .

ונכון, הכי קל להגיד איפה הממשלה , ולמה הם לא עושים ואיזו מדינה חרא אבל אני רואה יום יום את ישראל היפה, הנותנת , התורמת , את האנשים שנמצאים אחד בשביל השני ויפתחו את הארנק בשביל האחר גם שלהם אין הרבה בבית. שאני קמה בבוקר אני יכולה לקום ולהגיד לעצמי מה אני אעשה היום בשביל שהעולם יהיה יותר טוב, ולא , זה לא תמיד קל ויש ימים מתסכלים אבל אני מלאה ושמחה ואוהבת את מה שאני עושה ואין לזה תג מחיר .

ולסיכום : בחרתי לכתוב שאני מאלו שלא ידעו ואחר שקראתי את הפוסט שוב הבנתי שממש טעיתי, שזה תמיד היה בתוכי אבל יותר מפעם אחת ברחתי מהייעוד שלי .

שרון אילון
שמי שרון אילון, אוטוטו בת 45, אמא לשלושה ילדים , קארין בת 12, דניאל בת 9, ודן בן 6. לפני 15 שנים השתתפתי בתוכנית הריאלטי הראשונה בישראל "קחי אותי שרון" והשאר... היסטוריה. התוכנית ההיא בהחלט הזיזה חיים: חשיפה מטורפת, הכרויות חדשות, שותפות בניהול מסעדה, הפקת אירועים, הנחית תוכנית טלוויזיה ועוד. 12 שנים עמוסות בזוגיות, שלושה ילדים, מנכ"לית עמותת "לב אוהב",לימודים אימון במכון אדלר,תוכנית טלוויזיה בנושא הורות וייזמויות חברתיות רבות . הדלק שלי זו העשייה החברתית והיא זו שמניעה אותי לכל מה שאני עושה . אני מאמינה בעשיית טוב לזולת וזה חלק מה DNA שלי אותו אני גם מעבירה הלאה . אני מוקפת אנשים טובים שעושים למען החברה הישראלית תורמים ונרתמים ומאמינה בחיבור בין גוף ונפש, בין שקט נפשי ליכולת לעשות, בבחירות ובדרך כי חיים רק פעם אחת ואת החיים צריך לחיות במלואם