העסקים בישראל דורשים מהמדינה להיות שותפה בהוצאות תשלום ימי המחלה של העובדים!

נשיא לשכת המסחר דרור אטרי לשר העבודה והרווחה חה"כ חיים כץ : " תשלום ימי מחלה של העובדים חל כיום על המעסיקים, הגיע הזמן שימי מחלה ישולמו מתשלומי הביטוח הלאומי המועברים ע"י העובדים והמעסיקים מהיום הראשון למחלת העובד/ת ולא לאחר 3 חודשי מחלה כנהוג היום, המעסיקים בישראל דורשים מהמדינה לקחת חלק בשוויון בנטל."

בכנס אילת ה – 22 לנושאי עבודה שהחל אמש (13.2.18) קרא נשיא לשכת המסחר דרור אטרי משר העבודה חה"כ חיים כץ לקחת חלק בשוויון בנטל של המעסיקים בתשלום ימי מחלה של העובד/ת . לאור הסטטיסטיקה של התאחדות בעלי המלאכה בה יש עדכון בדבר גידול היעדרות עובדים כתוצאה ממחלה, דבר שמביא להכבדה כלכלית גדולה על העסקים ובמחסור כוח אדם קשה.

דרור

כמעסיקים אנו מאחלים לעובדינו רפואה שלמה ויש לגבות אותם כל שנדרש, אך העצמאים והעסקים הקטנים לא יכולים לעמוד עוד בתשלום ימי המחלה של העובד/ת ואין זה הוגן שזה יהיה על גבם של העסקים. המדינה צריכה לקחת חלק בשוויון בנטל ההוצאות של ימי המחלה, לא יעלה על הדעת שהמעסיק והעובדים יפרישו לביטוח לאומי כספים אדירים כל חודש ובתקופת מחלתם המדינה בורחת מאחראיות ומעבירה את נטל תשלום המחלה על המעסיק, חייב להיות כאן חישוב מסלול מחודש והמדינה צריכה לעשות מעשה ויפה שעה אחת קודם, אמר אטרי

תמונות: אגף דוברות לשכת המסחר

כנס אילת ה-22 חתוך במסגרת