העננה רננה – דורית רביניאן

"העננה רננה" אינה רוצה להוריד גשמי ברכה. בחריזה חיננית, מתארת העלילה הרפתקה מלאת דמיון, שמסקרנת ומושכת את תשומת ליבם של הילדים שמבקשים לדעת מה יעלה בגורלה של רננה.

העננה רננה – דורית רביניאן

איורים :דיויד הול

הוצא' עם עובד. 2019

download

העננה רננה, שובבה ומפונקת אינה רוצה ללמוד כיצד להוריד גשם. היא רק רוצה לעשות צורות שונות בשמיים. כשקרן אור קוראת לה "קוּמִי, בּוֹאִי נִשְׁתוֹבֵבָה" רננה משנה צורה והופכת לסירת מפרש. וכשהרוח נושבת היא הופכת לסוס מרהיב. וכך היא משתובבת בשמיים והופכת ל-:

"דוֹלְפִין. מֵדוּזָה. תַּרְנְגוֹל.

מְכַשֵּׁפָהּ עִם אַף גָּדוֹל.

עַכְשָׁו מַגָּף. הִנֵּה אַרְנֶבֶת.

קַטָּר, עָשָׁן, קְרוֹנוֹת רַכֶּבֶת!"

 

הוריה מתרעמים עליה שאינה מתבגרת ואינה מגשימה את עצמה ואינה ממלאת את התפקיד שלשמו היא קיימת. הם לוחצים עליה שתוריד גשם. רננה מקשיבה מהנהנת בראשה אך עושה מה שבא לה….

כשהסתיו בפתח והחורף מתקרב, מגיעה הזמנה לקייטנה מיוחדת.  אמא ואבא של רננה שולחים אותה אליה, שם במהלך שלשה ימים היא אמורה ללמד כיצד להוריד גשמי ברכה. ביום הראשון רננה פוגשת חברים עננים, מכל מיני סוגים, לומדת על רוחות השמיים, אך אינה משתפת פעולה. ביום השני היא לומדת על  רעמים וברקים, מתגעגעת לאמא ואבא והגעגועים האלה גורמים  לה

"בְּתוֹךְ תּוֹכָהּ הִיא מַרְגִּישָׁה בְּאֵיזֶה מִין חִלְחוּל.

דְּלִיפָה.

זְלִיפָה.

שֶׁמֶץ נְזִילָה.

זְלִיגֹנֶת.

וְהִנֵּה טפפפ-

טִפָּה מַמָּשׁ,

טִפָּה

וְעוֹד טִפוֹנֶת."

 

הכתיבה של דורית רביניאן קולחת באופן טבעי, החריזה חיננית, והעלילה מתארת הרפתקה מלאת דמיון, שמסקרנת ומושכת את תשומת ליבם של הילדים שמבקשים לדעת מה יעלה בגורלה של רננה. תוך כדי כך הם לומדים על סוגי העננים, על מחויבות והגשמה שאולי נראים  כמניעת חופש הבחירה אך מתברר שבסופו של דבר הכל נעשה בשמחה ומרצון.

האם תחזור להוריה ולביתה?

האם תוריד גשמי ברכה?

האם תזכה להשתובב כבעבר?

תענוג להשמיע את הספר המתוק הזה לקטנטנים ולהתלהב ביחד איתם מהאיורים העדינים ורבי הפרטים .

ממליצה בחום!