העונה התשיעית לעיצוב בחולון-הצצה לתערוכות

יום שני, 11/9/17 בשעה 19:00 תפתח העיר חולון את העונה הישראלית התשיעית לעיצוב בגלריות העירוניות. ארבע תערוכות עיצוב חדשות יפתחו במקביל בעיר. מעלה, מעלה! צביקה פיק:התערוכה, ירון מינקובסקי-רוקם החלומות, עבר, הווה, עתיד-ציוני דרך, מוזאיקה בסביבת מגורים,תערוכת יחיד של חני נחמני והמין השלישי -אבולוציה של בזוקה ג'ו

חוויתי בוקר מלא צבעים, מרקמים, מסרים ויצאתי עם טעם של עוד

אניואביעד

בתמונה  אביעד סייביץ עם יצירתו מתוך הסידרה "סלון הסלבס"

יום שני, 11/9/17 בשעה 19:00 תפתח העיר חולון את העונה הישראלית התשיעית לעיצוב בגלריות העירוניות.

חולון שמה לעצמה מטרה להוות בית חם לעיצוב ישראלי ובינלאומי ופלטפורמה למעצבים בתחילת דרכם, כמו גם למנוסים שבהם. בהתאם לכך הכריזה העיר לפני כתשע שנים על ייסוד העונה הישראלית לעיצוב בחולון, הנפתחת מידי שנה בחודש ספטמבר.

עד כה הציגו במסגרת זו מאות מעצבים ישראלים ביותר מ 170 תערוכות!

 רגע לפני הפתיחה החגיגית השתתפתי בסיור עיתונאים בשלוש מבין ארבעת תערוכות העיצוב החדשות שיפתחו חגיגית את עונת העיצוב הישראלית 2017/2018 של חולון.

חוויתי בוקר מלא צבעים, מרקמים, מסרים ויצאתי עם טעם של עוד.

 התערוכות:

 

ירון מינקובסקי – רוקם החלומות

עבר, הווה, עתיד – ציוני דרך

אוצרת: אילנה כרמלי לנר

גלריית המשכן בית מאירוב

צלם רן יחזקאל, תערוכה ירון מינקובסקי

                                                                                                                     צלם: רן יחזקאל

תערוכה רטרוספקטיבית ראשונה של ירון מינקובסקי מבכירי מעצבי האופנה בישראל.

התערוכה מציגה ציוני דרך מרכזיים לאורך 30  שנים בהן מינקובסקי יוצר ומעצב אופנת עלית בישראל.  הדגמים השונים שמוצגים בתערוכה על ציר זמן של עבר, הווה, עתיד מזמנים הצצה לדרכו העיצובית של מינקובסקי, שיצירתו נמצאת על קו התפר שבין אופנה לאמנות.

 הדגמים מאופיינים בגזרה מוקפדת, בדים איכותיים, גימור מושלם ויחד עם זאת עונים על הציפיות מיצירת אומנות: יצירותיו מרגשות, מפתיעות ומעמידות באור חדש את כל מה שידענו על יחסים בין צורה, צבע, טקסטורה, בדים, גזרות ומה שביניהם.

במסגרת התערוכה מוצגים דגמים ופרטים מקולקציות שעיצב ירון בהן:

"אלף לילה ולילה "  קולקציה שהוצגה לראשונה בשנת 1989 ביריד האופנה איגדו בדיסלדורף וזיכתה את ירון בפרס המעצב הצעיר הטוב באירופה לשנת 989 1, בקטגורית שמלות ערב.

הקולקציה נעשתה מבדי ליקרה קטיפה בצבעוניות חזקה ששילבו בתוכם רקמות בוכריות, שנגזרו ממפות וכיסויי מיטה שנרכשו בשוק הפשפשים ביפו  .

כעבור שנתיים בשנת 1991 הזמרים אורנה ומשה דץ לבשו בגדים מהקולקציה בעת  שייצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון עם השיר "כאן".  בתערוכה מוצגים הבגדים שלבשו דץ ודצה בארוויזיון.

קולקציית "קליידוסקופ" שהחל לעצב מינקובסקי בשנת 1990בהשראת ההשתקפויות השונות של שברי הזכוכית והמראות במכשיר הקלידוסקופ . הקולקציה עשויה מבדי ליקרה רשת בהם משובצים אבני סברובסקי ואבני פלסטיק צבעוניות כשהשילוב ביניהם יצר מרבדי צבע נוצצים בצורות אורגניות  וגאומטריות.

כמו כן מוצגות עבודותיו  הראשונות של מילקובסקי בהן עשה שימוש באבני סברובסקי בעיני יצירות עוצרות נשימה.

קולקציית "ירושלים של זהב"  מינקובסקי שהחל את דרכו בחברת גוטקס בהיותו סטודנט ועיצב עבורם בגדי ערב נתבקש  ע"י גברת גוטליב לעצב עבורה קולקציה של בגדי ים. הקולקציה כללה בגדי ים וחוף בעיקר בגווני לבן  המעוטרים בסרטי קישוט  מצופים זהב, אבני טורקיז ומתכות  המשלבות אורנומנטיקה מזרחית עם יודאיקה, לצד שימוש במגני דוד, סמלי המנורה ועוד.  בהשראת קולקציה זו עיצב מינקובסקי בהמשך בגדי הופעה לזמרת עופרה חזה ז"ל. בתערוכה מוצג בגד הופעה של הזמרת.

קולקציית "פופ ארט" שעיצב מינקובסקי בהשראת תרבות הקומיקס,  סרטים מצוירים וגיבורי על.

מגבת

 הקולקציה עשויה מבדי מגבת-רדי מייד שניקנו ע"י המעצב נגזרו ונתפרו מחדש והפכו לבגדי קיץ יוצאי דופן בכיכובן של דמויות שונות של קרטונז בשילוב אבני סברובסקי.

"חזרה למקורות"  בשנים האחרונות החל מינקובסקי בחיפוש אחר הבגד הישראלי האולטימטיבי . הבגד שמייצג את הפסיפס הישראלי על השונות שבו.

המחקר שהחל בשנת 2013 מתמשך עד היום ובמסגרתו עושה מנקובסקי שימוש בעבודות יד המאפיינות את קיבוץ הגלויות בארץ, בדי כפייה וצילומים ישנים שמודפסים על השמלות בעיצובו.

כמו כן, מוצגים חלק מעמודי השער של עיתון לאישה  בעיצובו של מינקובסקי.

תאריך נעילת התערוכה : 4/11/17

מעלה, מעלה!

צביקה פיק: התערוכה

אוצרי התערוכה : רפי וזאנה, ד"ר גיא מורג צפלביץ

גלריית החווה

צביקה פיק. 2015. צילום איתן טל (2)

                                                                                                            צילום: איתן טל

צביקה פיק, פרץ לתודעת הקהל הישראלי בתחילת שנות השבעים כשנבחר לככב בתפקיד הראשי כשחקן וזמר במחזמר "שיער". הוא נחשב לתופעה תרבותית יוצאת דופן ומעוררת השראה.

פיק זכה בעשרות פרסים כולל כינור דוד והושפע מתרבות הגלאם, הרוק והניו וויב בפופ הבינלאומי.

בשנות ה 70 וה 80, הפך לאייקון תרבותי שסלל את הדרך לאמנים המעזים לשבור גבולות מגדרים. במשך כל הקריירה מזעזע פיק את התרבות הישראלית בשלל תלבושות צבעוניות, מלודיות מורכבות, שפת גוף חושנית וסיבובי הופעות שזוכים להצלחה מסחרית מרשימה.

התערוכה הייחודית "מעלה, מעלה!" מציעה מבט חדשני, מעניין ומקיף על פיק על הפיכתו למאסטרו, אושיה תרבותית הנמצאת בלב הקונצנזוס מצד אחד ושנויה במחלוקת מצד שני.

האופן שבו פיק אתגר ומאתגר את הגבריות הישראלית, "הכוכבות" ופולחן הסלבריטאיות והערצה. התערוכה מתייחסת לעשייה האמנותית, המוזיקלית, האופנה החדשה שהוא בישר, הערעור על תפקידי המינים והיותו אייקון הפופ הראשון .

במסגרת התערוכה מוצגים פריטים אישים של פיק מאוספו הפרטי בהם: תלבושות, צילומים משפחתיים, תקליטים, פרסים, הפקות צלמי אופנה מובילים ועוד.

צביקהפ

כמו כן, מוצגות עבודות של מעצבים ואמנים עכשוויים המתייחסות לדמותו של פיק והשפעתו על התרבות הישראלית בהם: ורדי כהנא, קרן שפילשר, בן לם, צחי נבו, רועי פלנט, כפיר מהצרי, שולה קובו, מולה עשת איתן טל, יוסי מדר, שמואל יערי ואחרים.

נעילת התערוכה: 2/12/17

מוזאיקה בסביבת מגורים

תערוכת יחיד של חני נחמני

גלריית חנקין

חני

נחמני נחשפה לעולם המוזאיקה לאחר שנים בהן עסקה בהוראה, וניהול במערכת החינוך.

במסגרת התערוכה מוצגות מגוון רחב של עבודות המבטאות הרמוניה בין פונקציונאליות לאסתטיקה תוך שילוב הסביבה המלאכותית שהיא יוצרת מבלי להפר זאת זו הטבעית.

 התשתיות ומגוון החומרים בהן משתמשת נחמני בעבודותיה מעניקים חזות חדשה לחפצים ישנים מתוך ראייה של התחדשות, שימוש חוזר ושמירה על איכות הסביבה.

יצירותיה המקוריות במוזאיקה מחברות שברים ישנים לכדי שלמות חדשה ומשקפות את אהבתה לחומרים ולצבעים ונותנת ביטוי לרגשות ולרעיונות.

תאריך נעילה: 28/10/17

תערוכה  נוספת שתפתח היא:

תערוכת יחיד של אמן הפופ ארט בזוקה ג'ו:

"המין השלישי – אבולוציה"

תערוכת חוצות דב הוז

בתערוכה תוצגנה מגוון של עבודות סוריאליסטיות המבטאות את תפיסת עולמו של בזוקה כי האדם באם נולד כגבר או כאישה יכול לבחור את מינו מבלי לאבד את זהותו המקורית.

תאריך נעילה: 31/12/17

הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום

 

 גלריית חנקין – רחוב חנקין 109,חולון.

שעות פתיחה: ב, ג, ד,ה  12:00-09:00 ו- 19:00-16:00 שישי-שבת 13:00-10:00

גלריית החווה -רח' הנחושת 1 פינת רח' המלאכה, א.ת חולון

שעות פתיחה: ד', ה' 20:00-17:00, ו', ש' 14:00-10:00

גלריית המשכן "בית מאירוב"- רח' הרצפלד 31, חולון,

שעות פתיחה: ג, ד, ה 20:00-17:00, שישי-שבת 13:00-10:00

 

שד' דב הוז משתרעות מנתיבי  איילון ועד ככר סטרומה בחולון.

 

שלכם ובשבילכם,

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים