העולם ע"פ נגרין

לכל אדם ספור. לא כולם מספרים אותו. לעיתים אדם שוכח ספורו ובערוב ימיו עשרות שנים מצטמצמות לדף אחד. ויש אנשים שהקול הפנימי שלהם מוליך אותם בדרכם מיום היוולדם והם מספרים סיפורם השופע וחולקים אותו עם העולם ומביאים לעולם שפע הולך ומתגבר כמעיין. הפוסט הבא עוסק באישה מעוררת השראה שכזו. ליתר דיוק, בעולמה הפנימי אותו היא חולקת איתנו♥

בחורה עם מחשב נייד

תארו לכם עולם שבו המים נשפכים לבריכת דגים צבעוניים, שושנת מים זהובה ועלים ירוקים צפים ממעל, חופת פרחי ורדים מקבלת את פניכם ומרי פופינס בגובה העיניים מזמינה להיכנס פנימה וליהנות.

ברוכים הבאים לעולם הקסום של מיכל נגרין

ואתן פוסעות פנימה מעדנות..

על אברהם אבינו אמרו שהוא הלך לעבר השני ועל כן, מאז, קוראים לנו, עבריים ועבריות. אין לי ספק, שכשתיכנסו למרכז המבקרים של המעצבת מיכל נֵגרִין, תחושו שעשיתן צעד לעבר השני..במקרה הזה אולי תיקראו- "מנָגרֶנִים וּמנָגרֶנות"...

 

בפעם הראשונה פגשתי את הפיות והקוסמים בסיפורי האגדות, אח"כ כשלמדתי תטא הילינג, ריפוי באמצעות אנרגית הבורא, גיליתי שיש עולם חי ובועט של פיות, גמדים וקוסמים בלתי נראה לעין רגילה (אבל כולם יכולים לפתח היכולת). מבחינתי, ואיני מגזימה, הכניסה בשערי מרכז המבקרים של מיכל נגרין היא כניסה ממשית לעולם שכזה שמה שמאפיין אותו הוא קסם יצירה, עולם שמלמד אותנו לשמוח וליהנות מהחיים, לרדות דבש ממנו, לרקוד עם החיים וליצור איתם ואותם ככל שרוח ההשראה והדמיון מרחיקים לכת. כותבת לכם, מיד עם חזרתי מביקור ואירוח מופלא, מתוקתק ושופע גם יחד, במסגרת מפגש "בלוגריות" של סלונה עם מיכל נגרין במרכז המבקרים שלה בבת-ים. אמנם שכחתי להביא איתי את מלאי העגילים הוותיק שלי מבית נגרין אך חזרתי משם אפופת אבקת קסמים..

יכולתי לכתוב על התכשיטים הייחודיים שהנהיגו בעולם שימוש מחודש באבני קריסטל צבעוניות, על הבגדים והשמלות הנשיות שלבישתן מעניקה תחושה אמיתית של נסיכוּת (כבר היום השתחלתי לתוך גופייה נעימה למגע שמנצנת בעדינות למרחוק וחשתי נשית יותר מרגיל.. ) או על חדרי הייצור בו יושבות נשים שעוסקות במלאכת השיבוץ, ההדבקה והתפירה במו ידיהן כפי שמיכל נגרין עשתה בעצמה בתחילת דרכה. בחרתי או שבחרו בשבילי לכתוב על חפצי הנוי מבית נגרין. אי אפשר לטעות בעיצובם ואי אפשר להתעלם מנוכחותם. וככל שהעמקתי חקור, התבוננתי וצילמתי, יכולתי לראות כיצד פריט אחד מדוקדק ויצירתי שכזה יכול להאיר עולם שלם.. בכל בית.

וכשיש כל כך הרבה אור צריך גם משהו לשמירה :

היופי.. וגם אלוהים.. נמצא בפרטים הקטנים

וגם שיח נשי על הקיר מתנהל

סיפרה לי, מיכל נגרין המעצבת שאת הדמויות הללו ראתה בתמונה בבית חברה טובה מאוד שלה ולאחר שנים החליטה להפיח בהן חיים, "שלפה" דמותן מהתמונה, ציירה וקישטה והשאר תלוי בפנטנזיה שלנו- "ג'וסיות" קוראים להן ..

קירות מדברים

מול הקיר הזה יכולתי לעומד הרבה זמן ולדמיין את השיחות הרומנטיות ומשפטי החיזור, המריבות והחזרה.. סיפורי חיים שלמים. לא בטוחה עד כמה זה יהיה נכון בעבורי ..כי אם בגלל כתיבת הפוסטים אני שוכחת לבשל ולאכול .. מה יקרה כאשר אחבר סיפורים על קירות ביתי? מה שבטוח שבתור רעיון עיצובי שניתן לצור ממנו איזה סיפור שאנחנו רוצים –  זה גדול ..

בובות הרגש she-shy

בילדותי הייתה לי בובה אחת עימה ולה עשיתי הכל. תסרוקות, ספורט, משחקים, שירים וסיפורים. לא זוכרת שאי פעם נתתי לה שם. מאחר והיא הייתה הכל- שם היה מצמצם אותה. השארתי אותה חופשייה מהגדרה ופתוחה לשקף את כל אשר עובר עלי באותה עת. כבוגרת שאני היום, (פחות או יותר:))  המפגש עם הבובות של המעצבת מיכל נגרין הפתיע וריגש אותי. נעמדתי מולן והרגשתי את דיבורן אלי, ובדומה לבובה האחת שלי שהייתה הכל, קולציית בובות הרגש במהדורה מוגבלת ה- SHE-SHY (היא ביישנית), מבוססות על דמות אחת ויחידה שלובשת פנים רבות ומשתנות- כמונו בדיוק. לעיתים, יפות מפתות וזוהרות, לעיתים, ילדיות ונחבאות אל הכלים, לעיתים, שופעות שמחה וחיוניות, ולעיתים, חולמניות ורגשניות. "אני מאמינה, אומרת המעצבת מיכל נגרין, שיש בבובות משהו שמאפשר לנו לשקף את הפנימיות שלנו: זה יכול להיות האופן בו אנו תופסים את עצמנו או את מי שאנחנו רוצים להיות. ההתחברות לבובות אלו מאפשרת לילד שבנו לשמר את הקסם ולהעלות חיוך. יש בהן משהו שמאפשר גם לאישה בת 60 וילדה בת 6 להרגיש חיבור אליהן".

אז יש את Rainbow – מלאת האש והתשוקה לחיים שלא מפסיקה להשתנות  לרגע ומרחיבה אופקיה, ישירה ואוהבת אמת. Ema – אמא "קולית" וצעירה, טוטאלית באהבה, נאמנה לעצמה וחיה את הרגע. Lollipop – שובת לב, שמחה ואנרגטית, לא שגרתית אלופה בשפות וקוראת אנשים. Pupa יצירתית, אינטליגנטית, וחברותית, מטפסת על עצים וצוללת במעמקים, ובעיקר אוהבת מרחבים. Toti – בעלת חיוך כובש, יופי עדין ואסתטי, שוחרת שלום אמיתית, כותבת שירה, מנגנת ורוקדת. כשהיא רוקדת אין משמעות לזמן והעולם עוצר מלכת..

אז מי אתן בוחרות להיות היום?
אל תשכחו: קצת אבקת קסמים מסדרת את הכל !

אלו היו חלק מרשמיי, אלו שבחרתי להביא לכאן,
מהסיור בעולם ע"פ נגרין,
נשמתי, נגעתי, התרגשתי והרגשתי בבית,
כמו ברחם נשית למען נשים.
את השאר תראו בעצמכן:)
מודה ואומרת תודה.

באהבה ,
ענת חנה עשת
הופכת חלומות לאורח חיים
052-8332312