הסתגלי אמא, כייף לי בגן!

בחורה עם מחשב נייד

אמא יקרה, היום הראשון במעון, בגן, במשפחתון ואפילו עם המטפלת טומן בחובו קשת של רגשות אימהיים שטרם נחשפת אליהן. את מתחילה להריץ סרטי אימה בראש, שהילדה תבכה ולא יתייחסו אליה, שהיא תקבל מכות ואף אחד לא יהיה שם כדי להציל אותה, שהיא תידבק בעשר מחלות בו זמנית ותהיה איתך חודש בבית חולה עם 40 מעלות חום ועוד הרבה תרחישים הזויים…

כאמא לילדה שסיימה לא מזמן שנה במעון ומתחילה ממש עוד יומיים שנה חדשה בגן אני רוצה לנסות (ואולי להצליח) להרגיע אתכן אימהות יקרות.ביום הראשון של הבת שלי במעון כל גופי רעד כשהילדה דחפה בטבעיות צעצוע אקראי לפה. אינספור תרחישים רצו לי בראש! ואז… החלטתי לקחת נשימה עמוקה ואמרתי לעצמי את הדברים הבאים:
1. שמתי את הילדה במסגרת הזו מתוך אמונה מלאה באנשי הצוות, אם אשדר לה שאני סומכת עליהם- גם היא תסמוך עליהם. הם שם בשבילה ובשביל החברים שלה והם ידאגו לכל הצרכים שלה, גם אם זה ייקח טיפה יותר זמן.
2. אם משהו לא ייראה לי, אני אשאל, אאיר ואעיר על מנת להבין ובמידת הצורך לתקן.
3. מה שאני לא רואה לא כואב- אני לא שם. מבחינתי, הילדה משחקת בגן, צוחקת בגן, נחה בגן ומתפתחת בגן.
4. האהבה שלי לילדה היא עצומה, אך שתינו זקוקות לאוויר אחת מהשנייה כדי שנוכל להתגעגע. כל אחת מאיתנו צריכה שיהיה לה זמן משלה.
5. יהיה לנו את שעות אחה"צ והערב, את סופי השבוע וחופשות החגים כדי לעשות זמן איכות וכייף!ואז, לקחתי נשימה נוספת ושמחתי שהיא הולכת לגן. היא תתפתח שם, תכיר חברים חדשים ויהיה לה כייף.
מאחלת לכל האימהות הסתגלות מהירה וקלה ושנה כיפית ומלאת חיוכים!