הסרט ההוליוודי שלי, או הפעם בה לא הפסדתי כסף באמזון

מיטות מתנפחות, עסקה באישון לילה ודפיקות לב. במה שאני עוסקת לפרנסתי יש הרבה דרמות. ואני? אני הדרמה קווין האולטימטיבית. זה הבלוג הראשון שלי וכל הבלוגים שבעולם לא יספיקו לי

השעה הייתה חצות בארץ, שעת צהריים מאוחרת בקליפורניה. הטלפון שלי צלצל – על הקו הייתה שחר, בעלת מחסן אחסון בקליפורניה. "הוא הגיע" היא אמרה לי.  "בודק עכשיו את הסחורה ואנחנו סופרים את הכסף בינתיים בצד, אתקשר כשנסיים". הדופק שלי על 200 קמ"ש. לאחר כחצי שעה ניתן האות: הכל עבר חלק. הסחורה הועמסה על רכב מתאים, הכסף בידי בעלת המחסן והעסקה נסגרה.

אם זה נשמע כמו סרט מתח הוליוודי אז זהו, שזה דומה – זו הייתה סיומה , הטוב יש לומר במקרה זה, של סאגה שנמשכה כחודשיים מהרגע שהמוצר שעמלתי עליו מספר חודשים לייצור, יצוא ומכירה באמאזון ארה"ב, נסגר למכירה ללא הודעה מוקדמת, כאשר בדרך על מטוס נמצאות עוד 500 יחידות בשווי של כ 7000 דולר, שאם לא אמצא להן סידור מכירה אחר אני והעסק הקטן שלי יכולים ללכת לשבת בחוף הים, שלום ביי ותודה על הדגים.

אני יזמית בתחום המסחר האלקטרוני, מחפשת מוצרים מנישות שונות שיכולות להניב לי רווחים יפים , מחפשת ספקים שיכולים לייצר אותם בד"כ בסין, מקבלת דוגמאות ובוחנת אותן, עורכת מו"מ לסגירת המחיר ויאללה , נכנסים לייצור. את כל זה אני עושה מבתי קפה ליד הבית  בתל אביב בפינת ארלוזרוב דיזנגוף (כמו המערכון) עם לפטופ , סקייפ, wi-fi טוב, והפוך אחד (טוב אולי שניים)  עם חלב דל.

haandda.com   haandda.com

עם סיום הייצור,  עוברים לשינוע הסחורה לארה"ב – ושוב מו"מ וקבלת מחיר מספקי שינוע שונים, סינים ישראלים אמריקאים. ובום, המוצר בדרך. כמובן שקפצתי על המון שלבים של השקת מוצר חדש , צילום, כתיבת דף מכירה (ליסט) , מחקר מילים ועוד ועוד… באלו ניגע בבלוגים הבאים אבל היי, הגענו לאמזון , והנה – בינג, היתה מכירה!

אל תטעו לחשוב שזה קל. אמזון זו פלטפורמה דורסנית, והמכות יכולות להגיע מכל מקום, ללא הודעה מוקדמת. כמו במקרה של הסרט הפרטי שלי זה מהפתיח,  בו ייצרתי מיטות ים מתנפחות, ואחרי חודשיים דבש, התלונן עלי מתחרה, על הפרת פטנט (שאגב, לא היה נכון, אבל חובת ההוכחה היתה עלי) וזהו, האח הגדול, היינו אמזון, סגר את דף המכירה, כשבדרך למחסן שלהם עוד 500 יחידות. אחרי שניסיתי בדרכים משפטיות לבטל את רוע הגזרה, כולל תחינות אל עורכת הדין של המתחרה בנסיון לדבר ללב שלה ללא הצלחה, הבנתי שעלי למצוא קונה מחוץ לאמזון שיקנה את כל היחידות ויפה שעה אחת קודם – כי זמן זה כסף.

לא אלאה אתכם כרגע בתלאות  החיפושים אחר קונה פוטנציאלי –  מחיפוש וירטאולי בקבוצות פייסבוק, ועד הפעלת חברים בשלט רחוק. בסופו של יום נמצא האחד – והוא זה שהגיע ביום ובשעה המיועדים, עם כסף מזומן בכיס, מוכן לקחת את הסחורה ולהפליג איתה אל עבר האופק, למחוזות התערוכות והעגלות ברחבי ארה"ב, בהן הוא ימכור אותה במחיר היסטרי, וברווח נאה.

אז הפעם יצאתי בשן ועין, והצלחתי למזער את הנזק. אבל, היו עוד מקרים, יותר טראומתיים, מאז שהתחלתי לעסוק במסחר באמזון. ויש, בחיי שיש גם רגעים כיפים ומתגמלים, ורוב הזמן האדרנלין בשמים.

אז היי, תכירו: אלה הם חיי, והם  רכבת הרים אחת גדולה, עולה ויורדת, ללא התראה, אבל בהחלט מרתקת. וזהירות – לא לבעלי לב חלש!

**בתמונות, המוצר שלי כשהיה חי (אללה ירחמו).

המוצר שלי כשעוד היה חי
המוצר שלי כשעוד היה חי

haandda.com

על הא ודא
אני אריאל, ברוכים הבאים לבלוג שלי בו אלרלר על הא ועל דא, שלא במקרה, הוא גם שם המותג שלי למוצרי תינוקות ולייף סטייל (Ha&Da) . נכון שחלק מהזמן אשתף אתכם בהרהורים של יזמית בתחום המסחר האלקטרוני אבל לא רק - מבטיחה עוד הרבה, כולל פיקנטריה, סטייל ואורבניות עכשווית - כל מה שקורה סביבי במקום בו אני נמצאת בתל אביב - ואיפה שאני נמצאת הכול קורה.תאמינו לי.