הספר שהותיר אותי אסירת תודה

אסיר תודה של מיקי בן שמואל יותר מידי זמן חיכינו למשהו ישראלי שנון, רומנטי, ציני ומותח יחד. יש ספרים שצורחים "עיבוד לסדרת נטפליקס" .

הקיץ הקרוב הולך להיות חם, החוף מלא בילדים, מטקות, הים מלא במדוזות את התענוג של רביצה על החול בלחות הישראלית והלא נעימה מחליף החשק להתכרבל במזגן עם רומן או תעלומה מורטת עצבים.

נכון הספרייה בנטפליקס עמוסה בסדרות שמצפות לזמן הנכון. אבל הרעש …

בא לי משהו סולידי יותר, כוס יין שקט, והדבר היחידי שיכול לספק את החוויה ולהעניק למוח לנדוד למחוזות רחוקים ושקטים הוא ספר טוב.

רומן או מותחן פסיכולוגי שלא אוכל להניח מהיד עד לסופו המפתיע.

אסיר תודה של מיקי בן שמואל עונה על ההגדרה הזאת, גם אם תחשבו שהצלחתם לפענח את התעלומה זה הספר שיגרום לשיער שלכם לסמור ואף לחלום עליו בלילה.

יש ספרים שצורחים "עיבוד לסדרת נטפליקס" .

 

אסיר תודה

מזמן לא קרה שחוויתי כזאת התעוררות רגשית ויצירתית, כזו שמעלה קשת רחבה של רגשות סוערים, גם כאלה שהודחקו והוסוו על ידי בקרה שכלית.

במקרים רבים אתה מתכנן לשבת לקרוא בנחת ולפנטז לעולמות רחוקים ובעיקר להתענג עליהם.

אך אל תטעו זהו מותחן או רומן פסיכולוגי שגרם לי לקשת רגשות מבולבלת ורחבה. להתעצבן, לבכות, להתרגש, לשנוא, להתאהב וללכת לישון עם חלומות מוזרים שגרמו לי להקיץ ולבדוק היכן אני נמצאת.

 זהו מותחן פסיכולוגי על תוכנית אחת מבריקה שנרקמת במוחו של הגיבור  ונשארת שם תוך ביצוע והזזת כל השחקנים והדמויות מסביב מבלי לדעת מראש את תוכנית המאסטר.

הסופר מיקי בן שמואל – סוחף אותנו למציאות היומיומית בשכונות שאף אחד מאיתנו לא באמת מכיר ויודע.

הסיפור הולך ומשתבח, מותח ומורכב, ולפעמים אף מבהיל. הוא סיפור סוחף על אהבה ותשוקה ללא גבולות ועל הבחירות שנעשו בעקבותיה. 

הסופר הצעיר שובה את לב הקורא בשליטתו, בדמיונו, בקסמו עם כל פרט ופרט ככל שמתקדמים בספר.

גיבור הספר נמצא באיזה סְפֶרָה עליונה יותר, ובעולמות אחרים רוקם את התוכנית מאסטר גרנדיוזית, האם הגיבור הוא קורבן שצריך להציל אותו או עילוי ?

אסיר תודה הוא סיפור על פיתויים, מלחמות, אהבות, הרחוק מול הקרוב על צורך, ועל ניצחון אחד גדול.

רומן פסיכולוגי מרתק, שבו משולבים סיפורי אהבה ותשוקה למולדת, למשפחה, לחום ולמגע אישה.

העלילה מתוחכמת מעל פני השטח אל מול הרובד הפנימי שבין השורות המעמידים את גיבורי הספר בסדרה של שלל אתגריים פיזיים ונפשיים.

משפחות שנהרסות ונוצרות מחדש עם סימני שאלה ותקווה לפתרון התעלומה את מי אתה אוהב יותר – את המשפחה או את המדינה?.

אסיר תודה רומן פסיכולוגי ומבצעי פורש עולם של מבצעים צבאיים ותככים שבו אי אפשר לבטוח גם בבני משפחה, עולם שבו כולם מאזינים, עוקבים ומדווחים.

881f7e1f-4a37-4416-a78f-bf5c199766f4

לא לעיתים קרובות מופיע סופר ישראלי שמצית את דמיון הקוראים כמו אש בשדה קוצים… ונותן לגיבור העלילה להפריח חיים אפילו בחלומות שלנו.                                                                                                                                                                                                המילואימניק הישראלי המסוקס שעוזב את המשפחה למען המדינה. יותר מידי זמן חיכינו למשהו ישראלי שנון, רומנטי, ציני ומותח יחד ההמתנה הזו הסתיימה עם אסיר תודה, הוא התשובה הישראלית לספרות הריאליזם האמריקאית.

 ספר מתח עוצר נשימה, והסופר מציג לנו תצוגת תכלית של כישרון ספרותי…שלא תוכלו שלא לצפות להמשך…זהירות ממכר.

שלכן, 

רעבה תמיד 

נטע-לי כץ