הספר "לאהוב מחדש", כתבה: ג'ולי כהן. בהוצאת ספרים כתר

בוקר שלישי מצוין.

אני בשבוע חופשה מהעבודה, למען האמת ביקשתי לעבוד, חבל לי על ימי החופש וכו'. אך כל הקמפוס מוצא לחופשה ואין ברירה.

ובכן, עשיתי מהלימונים לימונדה, ואני מנצלת כל רגע חשוב, למנוחה, עזרה להוריי המבוגרים, בעיקר לאבי שהשתחרר בימים אלה משיקום והם קולטים מטפלת בבית, שינוי משמעותי ופרק חדש בחיים, לא פשוטה ההסתגלות.
בין לבין אני עושה את מה שאהוב עליי, לקרוא ספרים והרבה. גומעת אותם בשקיקה ועל חלקם אני גם כותבת את סקירתי וממליצה.

ובכן סיימתי לקרוא את הספר המופלא ואיכשהו הרגשתי שצפיתי בסרט שלא יכולתי לעזוב אותו ולו לשבריר של רגע.

התרגשתי, כססתי ציפורניים, הסתקרנתי, הזדהיתי עם לידיה הנערה שקמעה לאהבה, שגילתה שהיא לסבית ונשארה בארון עם הסוד הלא פשוט הזה להתמודדות בבדידות. כאבתי את כאבה , כאב החרם, השיימינג, הלעג.

חוויתי יחד עם גיבורות הספר את ההתפתחויות , השינויים והתמורות שחלו עם התקדמותי בקריאת הספר. עוד עמוד ועוד עמוד בחיי שלא יכולתי לעזבו.

אם אמרתי שאהבתי מאוד את הספר הקודם שקראתי גם הוא מאותה הוצאת הספרים, אני חוזרת בי, או שבעצם לא. הלב יכול להכיל כמה אהבות, הלב מתרחב הרי. יש בי מקום לאהוב כמה ספרים. למעשה ללא הגבלה.

זהו סיפור של שלוש נשים, שלושה דורות אשר מאבדות את סטיבן , הבן, בן הזוג והאבא היקר. איש מקסים שהיה ,איש אשכולות, משכיל ואינטלגטי, חרוץ ואוהב, אבא מדהים שנהג לעשות עם בתו המון המון פעילויות בשעות הפנאי.
אדם שהיה כיף לשוחח עימו, אדם שפיזר השראה מסביבו.
נקודת ההתחלה שלאחר מות סטיבן לא הייתה מרנינה. האחת לא אהבה את השנייה, יותר נכון אמו הונור לא חיבבה במיוחד את ג'ו אשתו, אלמנתו, מעולם למעשה. לא העריכה אותה.

לימים לאחר שנים רבות שחיה בגפה בעיר הגדולה לונדון, רצה הגורל ויד המקרה, והונור נפלה בביתה שלה. מסתבר שסבלה גם מאותה הבעיה שאביה סבל ממנה. איבוד הראייה. קרובת המשפחה היחידה שלה זוהי נכדתה לידיה ואמה ג'ו. כלתה, אלמנת בנה האהוב סטיבן. וכך מתגלגל הסיפור לפתחו של ביתם אשר מחוץ ללונדון. בפרבר לא עירוני וגדול. הונור מגיעה לשם לאחר ניתוח ואשפוז בבית חולים.

מה קורה בבית, איך נרקמת מערכת היחסים ביניהן, שלושתן , מה מתפתח. מה מתגלה מן העבר. סודות שקמים לתחיה, אהבות ושתיקות רועמות.

לאט לאט מסירה הונור את שריון הזרות, ההתנשאות, משילה כל פגע רע. פותחת את עצמה, מגלה סימני אהבה, אף לילדים הקטנים של ג'ו מבעלה השני שהתגלה כגבר נורא ,אשר ברח עם המטפלת הצעירה של הילדים ועזב את הבית.

ג'ו למעשה אף פעם לא התנגדה לקשר עם הונור חמותה, הונור היא היא זו שהייתה קשה וסגורה ואף מתנשאת בהגדרתה.

הן מתחילות להתחבב האחת על השניה. הונור אף מפתחת קשר מיוחד וכל כך יפה ועדין עם נכדתה היחידה, שארת הבשר האחת שיש לה בעולם. מתגלים דברים, נקראים מכתבים.
סודות נאמרים בקול ולידיה עם כל הקשיים שלה ,עם הגילוי על עצמה, ואיך קשור המוות של אביה, מוות טרגי, אליה להווה.
בתוך כל זה ג'ו פוגשת בשכן שלה, צעיר בשם מרכוס והם חושקים ומתאהבים אחד בשני, אחרי כן מתגלה לחרדתה הרבה כי מרכוס הוא המחנך של ביתה לידיה, היא פוגשת בו בערב ההורים והיא בהלם של חייה.
מה קורה איתם, מה מתפתח….

ממש עלילה של סרט איכותי ומשובח.

לא יכולתי לעזוב לרגע.

לא ספר לכן/ם יותר כדי לא לפגום בהנאתכן/ם.

תהנו ממש. 372 מספר העמודים.

image_leeov_master