הסכם גירושין צריך לקיים גם בזמן משבר הקורונה

איך יתחלקו זמני השהות של ילדים להורים גרושים בזמן משבר הקורונה.

אם הצלחתם להגיע בתהליך הגירושין שלכם ל #הסכם_גירושין אתם בודאי מכירים את הסעיף הזה המופיע ברוב הסכמי הגירושין:

"מוסכם על ההורים, כי כאשר הקטינים חו"ח חולים ו/או נמצאים בחופש ממסגרות הלימוד בשל חופשות הנהוגות במשרד החינוך, או בשל שביתה, ישהו הקטינים בבקרים עם כל אחד מן ההורים אצלם לנו בלילה הקודם".

ידוע כי אין טוב כבעל ניסיון, ובחודשים האחרונים עו"ד לענייני משפחה ומגשרי גירושין הרחיבו את הסעיף, והוסיפו לו גם "או בשל בחירות". מהיום והלאה לאור אפקט הקורונה נצטרך להוסיף לו "ומכל סיבה אחרת בגינה נקבע כי לא מתקיימים לימודים".

korona 2

מי ישאר עם הילדים?
הויכוחים בנושא "מי ישאר עם הילדים" בזמן משבר הקורונה, מועצמים לא רק אצל זוגות גרושים, אלא גם אצל זוגות נשואים. המשאב החשוב שהוא כמובן עזרה מסבתא וסבא, נמצא באוכלוסיית הסיכון להדבקות בנגיף, ולכן הנטל נופל בעיקר על כתפי ההורים (אם אין אחים גדולים).

אז איך נחליט?
בהנחה שגם אצל זוגות נשואים וגם אצל זוגות גרושים, כל אחד מן ההורים עובד במקום עבודה שחשוב לו, ושלא יקבל באהדה היעדרות מלאה מצד העובד בזמן משבר הקורונה, נשאלת השאלה כיצד לחלק את הנטל בין שני ההורים, באופן שווה או שונה?.
גם אצל זוגות נשואים וגם אצל זוגות גרושים הכי טוב שההורים יגיעו להסכמה בנושא זה תוך הידברות. במסגרת השיקולים ההורים צריכים לקחת בחשבון את: אילוצי מקום העבודה, מעמדם שם, פגיעה אפשרית בהשתכרות, חל"ת, פיטורין וכיו"ב.

ואם לא הצלחנו להגיע להחלטה?
לא הגיעו ההורים לידי הסכמה, הפעם מצבם של ההורים הגרושים טוב יותר, שכן הם יכולים לפנות לפסק הדין בעניינם, או לסעיף בהסכם הגירושין שלהם שמדבר על חופשות ממסגרת הלימודים בשל חג, מחלה או מכל סיבה שהיא.

עדיין אתם מתווכחים? מוזמנים להגיע לפגישה של #גישור_אחרי_גירושין או אל #תיאום_הורי שם תגיעו להסכמות.

במקרה זה של נגיף הקורונה, להורים נשואים יש בעיה גדולה יותר ביחס להגעה להסכמות שכן אין להם הסכם כתוב בנושא זה…

אורנה שפטר, עו"ד (עו"ס), מגשרת זוגית ומשפחתית
050-5794548, 03-6962453,
orna@shpetter-law.co.il

דף הבית


אורנה שפטר
שמי אורנה שפטר, אני עו"ד ועובדת סוציאלית, עוסקת בגישור גירושין, גישור זוגי וגישור משפחתי, ומנחה קבוצות של נשים וגברים בתהליכי פרידה וגירושין. נשואה, אם לשני בנים ובת. משרדי נמצא בר"ג, מקבלת גם ברמת השרון. הבלוג משלב בין מידע משפטי, סיפורים מחדר הגישור, מקבוצות התמיכה ומחיי. מאמרים נוספים בנושא גישור גירושין ועוד אפשר למצוא באתר הבית שלי: os-gishur.co.il/