הסיפור שלי/ יובל אברמוביץ'

כל אדם צריך ליצור עבור עצמו, עוד במהלך חייו, ספר זיכרונות. משהו שיישאר אחריו, כזה שאחרים יוכלו להכיר באמצעותו את מי שהיה וכזה שיזכיר לעצמו מאין בא ומי הוא עכשיו.

20161230_145920_HDR~2

כשסבתו של יובל אברמוביץ' נפטרה הוא הבין את חשיבות הזיכרון של האדם שהלך לעולמו. כיצד נזכור אותו? וכיצד נשמר את זיכרו?

אברמוביץ' אוהב להעלות זיכרונות חיים. לטענתו, העלאת זיכרון מן המצולות ושזירתו בתוך מארג הזיכרונות לוכדת אל תוך הרשת עוד ועוד זיכרונות שצפים ועולים. זיכרון מקפיץ עוד זיכרון שמעורר עוד זיכרון.
מכאן הגיע הרעיון לספרו "הסיפור שלי", שהוא בעצם הסיפור שלכם. "הסיפור שלי" הוא ספר הזיכרונות הפרטי של מי שהספר שלו. הוא הכותב ועמודיו מלאים בחייו.

ספר זה איננו ספר קריאה, אלא ספר כתיבה ויצירה, שבסופו של דבר יוכל להוות כספר קריאה עבורכם ועבור אחרים.

בספר זה 288 עמודים עם כותרות, הכוונות, שאלות, חומר למחשבה מספר רב של רשימות הממתינות למילוי,ובעיקר המון מקום לתיעוד.
בספר תתבקשו למלא: זיכרונות ילדות שלכם, מקומות שטיילתם בהם ומקומות שעוד תרצו לטייל, מה הדברים החשובים לכם (מבחינה נפשית ופיזית), הדברים היפים שחברים עשו בשבילכם, הדברים שגורמים לכם לפינוק ועוד…

את הספר תוכלו למלא אט אט בקצב שלכם ולפי הרצון והחשק האישי. תוכלו לדלג בין הדפים והכותרות ולמלא כל פעם מה שתרצו. כל אחד קובע לעצמו את החוקים שלו.
יובל ממליץ, שנעמיק את החיבור ואת התובנות בעזרת הסביבה שלנו. להפנות שאלות להורים, לילדים, לאחים, לחברים ולקולגות. פעמים רבות זוויות הראייה השונות של הנוגעים בדבר העניקו לסיפור שלכם זוויות נוספות.

ספר זה יהפוך להיות הארכיון הפרטי שלכם, כזה שגם אחרים יוכלו לגשת אליו ולהכיר באמצעותו את מי שהייתם.

אני מאמינה, שכל עוד מישהו זוכר אותנו אנחנו חיים. תמיד רציתי להשאיר אחרי משהו. אם זה משהו שישפיע על אחרים או יצירות שלי. מאחר ובנושא יצירות, אני מוגבלת כשיום לסריגת צעיפים…;-) -החלטתי לכתוב. תמיד רציתי לכתוב משהו שייגע באחרים וישאיר חותם עליהם. זאת הסיבה שפתחתי בלוג 
ספרו זה של יובל אברמוביץ' מאפשר מעבר לכך, להשאיר ספר, שהוא התמצית של חיי… ובעצם התמצית של כל מי שממלא את סיפורו שלו. המטרה היא כמובן, לא רק להשאיר אחריכם משהו, אלא גם בזמן מילוי הספר, התעמקות בעצמנו.מאין באנו ומי אנחנו כיום.

כבר התחלתם לכתוב את הזיכרונות שלכם?

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)